Witam forumowiczów! ;)

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Godzik2000
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 01, 2014 8:00 am
Lokalizacja: Jelenia Góra/Chromiec

Witam forumowiczów! ;)

Post autor: Godzik2000 »

Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Jagoda.
Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum (mam nadzieję, że nie wierzycie w te wszystkie okropne stereotypy o "gimbusach") i od dłuższego czasu marzę o zaadoptowaniu, czy kupnie dwóch ogoniastych samców. Miałam już kilka gryzoni (2 chomiki, 1 myszka), więc jestem jako-tako obeznana z tematem, jednak było to już dawno i liczę na pomoc w niektórych sprawach ;) Pragnę, żeby choć jeden z nich był wacikiem, mam już dla obu chłopaków imiona i opiekowałabym się nimi jak matka i przyjaciółka w jednym. Klatkę załatwię bez problemu, słyszałam, że na dwa szczurasy powinna mieć wymiary co najmniej 40cmx40cmx40cm? Mama (chyba) zaakceptowała mój pomysł o zwierzaczku, jednak trzeba ją jeszcze "podkręcić", aby mieć 100% pewności :)
Jestem dziewczyną otwartą na nowe znajomości i z chęcią porozmawiam z bardziej doświadczonymi hodowcami, którzy pomogą takiemu laikowi jak ja.
Co do imion, jeżeli kogoś to interesuje, to wacik wabiłby się Sasza (to męskie imię, zdrobnienie od Aleksandr), a nasz drugi kolega miałby na imię Gelu (jako nastolatka grająca w tyyyle różnorodnych gier komputerowych nie mogłam sobie odpuścić, aby mieć przy sobie odpowiednik mojego idola, Heroes of Might and Magic 3 się kłania ;)).
Poza tym, co do adopcji, mogę mieć duuży problem z transportem, zaś słyszałam o ludziach, którzy grzecznościowo, po drodze, np. dowożą szczurki. Byłoby to niewyobrażalnie pomocne w mojej sytuacji.
Z przyjemnością pogadam na priv z osobą z mojego regionu (Jelenia Góra i okolice).
Najpiękniejszy ogonek na świecie <3
http://www.tinypic.pl/0168qwuwikno
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam forumowiczów! ;)

Post autor: Buba »

Hej! Ja jestem w prawdzie z Warszawy, ale chętnie z Tobą pogadam, rozwieję wszystkie wątpliwości. :)
Obawiam się, że klatka o takich wymiarach jak podajesz jest za mała na dwa samce. Napisz mi PW z wszelkimi pytaniami.
Jesteśmy w podobnym wieku, więc powinnyśmy się pogadać.
Pozdrawiam :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Witam forumowiczów! ;)

Post autor: Jay-Jay »

Witam nowego forumowicza i kolejną zainteresowaną posiadaniem szczurków. Gimbusem nie jest się przez wiek, to siedzi w głowie, a skoro sama takim jestem więc nie mam co narzekać.
Wymiary 40x40x40 są to minimalne wymiary klatki, takie które są na styk dla szczurów.
Forum mamy podzielone na działy i wszystko tutaj jest podane jak na tacy, wiec spokojnie można znaleźć potrzebne informacje. Będąc jednak tą która jest taka a nie inna podaje link do tematu z dostępnymi modelami klatki MODELE oraz kalkulatora gdzie wpisuje wymiary klatki i podaje Ci na ile szczurów jest ona przeznaczona KALKULATOR .
Co do transportu podsyłam link do działu.
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Witam forumowiczów! ;)

Post autor: yss »

Witam serdecznie na forum :)

Jay-Jay: na styk dla szczurów?
Chyba mowa o 40x70x40 to bym jeszcze uwierzyła :)

Godzik: Polecam wymiar 80x50x80, bardzo fajny rozmiar dla szczurasów a jednocześnie nie trzeba wyrzucać z pokoju własnego łóżka, ewentualnie 70x40x60 i tym podobne :) Im większy wymiar kuwety tym lepiej dla szczurasów, ale trzeba to jakoś przestrzennie zaplanować, żeby się klatka zmieściła i żeby łatwo się ją myło.

Na Allegro są fajne klatki :)

Ale jak posiedzisz na forum, sama się zorientujesz co i jak i jak będzie najlepiej dla szczurasów :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Godzik2000
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 01, 2014 8:00 am
Lokalizacja: Jelenia Góra/Chromiec

Re: Witam forumowiczów! ;)

Post autor: Godzik2000 »

Dzięki za miłe powitanie ^^ Trochę spóźniona odpowiedź, ale, co zrobić? Nauczyciele w jednym momencie uświadomili sobie, że trzeba wystawić oceny i zawalili nas kartkówkami, sprawdzianami... Szkoda gadać :) Dziś została zakupiona klatka + szczurasek xd Niestety, mama w ostatniej chwili powiedziała, że zgadza się na JEDNEGO. Byłam załamana jak to usłyszałam, ale klatka była już kupiona i zdążyliśmy się z nią nałazić, więc sytuacja troszeczkę ciężka. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, Sasha (bo tak został nazwany ów samiec) jest wielce przyjacielski ;) Mieszkanko ma na pół pokoju, więc chyba nie będzie problemu. Zamieszczę dodatkowy post ze zdjęciem tego uroczaska.
Najpiękniejszy ogonek na świecie <3
http://www.tinypic.pl/0168qwuwikno
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam forumowiczów! ;)

Post autor: Barakuda »

Nie chciałam martwić na wstępie ale jeden szczur to pomyłka. Są to bardzo silnie stadne zwierzęta więc albo przekonaj mamę do kolejnego ogona albo tego oddaj komuś kto już ma albo może i chce mieć stado. I Sorry ale egoistyczna wymowka pt. że mamą nie pozwala u mnie nie przechodzi. Ten temat jest ciągle poruszany na forum. Poczytaj sobie PODSTAWOWE INFORMACJE na temat tych zwierząt. Pozdrawiam.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam forumowiczów! ;)

Post autor: Buba »

Muszę się zgodzić z Barakudą. Trzymanie szczura samotnie to jeden z najpopularniejszych błędów. Moja historia o tym świadczy. Cenowo dwa czy jeden szczur ( o ile nie chorują) to prawie żadna różnica. Poczytaj sobie na tym forum dlaczego nie wolno trzymać szczurów samotnie. SZCZURY TO ZWIERZĘTA STADNE. MUSZĄ BYĆ CO NAJMNIEJ DWA. Pogadaj z mamą na ten temat. Wytłumacz, że MUSZĄ być dwa, albo oddaj Sashę. Jeżeli naprawdę Ci na nim zależy nie skażesz go na samotność. Wytłumaczenia, że "będę z nim siedzieć cały czas", "będziemy najlepszymi przyjaciółmi", "samemu mu jest dobrze, bo ma mnie" są głupie, dziecinne i samolubne.
Usiądź z mamą na spokojnie, razem wejdźcie na forum. Mogę dać Ci na mnie jakiś namiar, będziemy mogły porozmawiać. Żeby nie wiem co, szczur nie może być samotny. Koniec kropka.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”