12 urodzonych malców Zielona Góra

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Witam! Jak w tytule w moich skromnych progach jakieś niecałe trzy tygodnie temu zagościły szczurki znalezione w kartonie na ulicy. Była to wesoła piątka, uroczych podrostków, dla trzech chłopaków domu szukałam od zaraz i miedzy innymi dzięki temu forum one mają już swoje domki. Dziewczynki jak trafiły do mnie oddzieliłam od chłopców i z racji że były bardziej przerażone pozostawiłam do oswojenia u siebie jednak w krótkim czasie jednej z nich wyrósł spory brzuszek więc pobiegłam na sterylizacje, zabieg się udał dziewczynka doszła do siebie, aż tu zerkam, a jej siostre coś "wzdęło" i jak sie domyślacie okazała się tak samo ciężarna. Siostra- Mamusia gdy zauważyłam ciąże byla juz w jej bardzo zaawansowanym stadium wręcz końcowym zatem postanowiłam dać jej urodzic. Ostatnio więc znalazłam malutkie 12 żelków w klatce, które mają 3 lub 4 dni teraz, bo zakładam, że na świat przyszły w piatek, ewentualnie czwartek. Tak więc mam na wydaniu 12 małych prosiaczków, które to już widać, że będą kapturkami jak mamusia (widać gdzie skórka jest ciemniejsza a gdzie jaśniejsza) oraz mamusie i jej wysterylizowaną siostre, które są bardzo zżyte. Maluszki są stale brane na ręce cudownie wodzą noskami po mojej dłoni. Za cel stawiam sobie zsocjalizowanie malców jak tylko się da najlepiej. Zdjęcia jak tylko nabiorą sierści zrobię. Jeśli chodzi o płeć mam nielada wyzwanie gdyż tak małych szczurków dotąd nie widziałam. Przyjmujemy rezerwacje na maluchy. Zastrzegam sobie prawo do wybrania najodpowiedniejszych domków.
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: SonamiChan »

Jeżeli znalazłyby się osoby na tyle miłe żeby podwieźć malucha do Gdańska, chętnie wezmę jednego chłopaczka jak urosną na tyle aby można malca było oddzielić od matki :).
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Tuptusiak
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 9:34 am

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: Tuptusiak »

Jeśli będziesz miała samiczke na wydaniu chętnie przygarne jakąś pannę do mojego stada
berkusia
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 07, 2014 1:19 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: berkusia »

Z miłą chęcią przyjęłabym do siebie dwie dziewczynki dla moich kobiet :)
hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Cudaczki mają już odstajace uszka pewnie na dniach będą już słyszeć. Cała 12 pięknie zdrowo się rozwija. Każdego dnia są przezemnie wysciskane. Są jeszcze ciągle zbierane osoby chętne na maluchy.
dominick_black
Posty: 148
Rejestracja: pt lut 14, 2014 3:51 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: dominick_black »

hexa, wstaw zdjęcia maluchów :D
hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Kurczę zdjęcia mam, ale mam problem z dodaniem ich tutaj. Rozkład płci wygląda na to, że po równo 6:6, ale może się mylę, więc będę korygować jakby coś uległo zmianie. Podpowiedzcie mi starsi użytkownicy stażem jak te zdjęcia dodać.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: Sabathani »

hexa88 pisze:Kurczę zdjęcia mam, ale mam problem z dodaniem ich tutaj. Rozkład płci wygląda na to, że po równo 6:6, ale może się mylę, więc będę korygować jakby coś uległo zmianie. Podpowiedzcie mi starsi użytkownicy stażem jak te zdjęcia dodać.
Wejdź np na

Kod: Zaznacz cały

imgur.com
I tam dodaj zdjęcia:
Obrazek

Następnie skopiuj link do obrazka (PPM na obrazku-kopiuj link do obrazka)
i Dodaj go tutaj używając bbcode "url'
Obrazek

To powinno wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

[url]link do obrazka[/url]
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: Osna »

Bierzcie, bierzcie maluchy! Jeśli odziedziczyli urodę po wujkach (?), których przygarnęłam, to będą piękni. ;D
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Pomóżcie dobrzy ludzie kochający szczurki. Piątka ogonków ma już dom, są zarezerwowane, ale to wciąż za mało, bo mam ich 12. Zależy mi na dobrych domkach dla nich, robię wszystko co tylko sie da, aby były to szczurki przyjaźnie nastawione do ludzi i nadawały się idealnie na czworonożnych przyjaciół. Wszystkie zdrowo się rozwijaja, mamusia bardzo dobrze odżywiana. Nie mogę w domu trzymać, aż takiej gromadki szczurów, gdyż sami pomyślcie mam dwa duże psy, które wymagają uwagi i spacerów, pracuje i mam dwie klatki swoich szczurów, a wiec za dużo obowiązków w stosunku do czasu.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: yss »

hexa spokojnie, pomału będą domki znajdować.
tu u nas byłaby chętna osoba niestety mama osoby nie daje się uszczurowić, ale będę namawiać :D jest jeszcze sporo czasu naprawdę.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nullama
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 02, 2013 10:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: Nullama »

Jest jeszcze jakas samiczka? :) Moge prosic o zdjecia na rozazuzanna@gmail.com?
Domowe przedszkole:
MALUCHY: Flea Brandy
ŚREDNIAKI: Spunk Shame Rokoko
STARSZAKI: Lili

Bimber ...pierwszej miłości się nie zapomina...
hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Są bo z ludźmi tak bywa, że rezerwują, potem się wycofują więc mam wolne 4 samców i 4 samice czy ta zarezerwowana reszta ostatecznie będzie zabrana tez jeszcze nie wiadomo pewny jest na 100% domek dla 2 samic i jednego samca reszta to takie znaki zapytania. Zdjęcia wyśle popoludniu po pracy:P
hexa88
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 10:41 pm

Re: 12 urodzonych malców Zielona Góra

Post autor: hexa88 »

Myślę, że ja swoje zadanie spełniłam dobrze. Maluchy mimo iż maja dopiero 19 dni same wchodzą na ręce, liża palce, nie uciekają na widok dłoni, człowieka, czy ludzkiego głosu. Ich mamusia miała ciężkie zadanie, bo po niewiadomo jak ciężkich przejściach, siedzenie na zimnie w kartonie niewiadomo jak długo odkarmiła sama całą 12, która rośnie wprost w oczach. Mamusia mimo tego wszystkiego nie jest wychudzona, karmię ją jogurtami, wszelakimi owocami, warzywami, gerberkami, sokami, oraz oczywiście mieszankami dla gryzoni. Osoba która adoptuje mamuśkę będzie miała bardzo fajną szczurkę i będzie z niej zadowolona na 100 %. Kochana szczurcia z wystraszonego, zaleknionego ogonka, który do mnie trafił stała się szczurkiem bardzo towarzyskim, wścibskim, ciekawskim całego pokoju w którym się znajduje, najchętniej stale by biegała poza klatką i zwiedzała nowe tereny. Ma włos prosty, ale taki odstający jakby pojedyncze włoski były znacznie dłuższe od reszty, nie jest standardowym gładziutkim szczurkiem. Maluszki natomiast zmieniają się stale, teraz sa na etapie "już nie pełzamy jak ślimaki tylko z szeroko otwartymi oczkami skaczmy niczym małe pchełki" są rozkoszne gdy tak uskuteczniają swoje zabawy w ganianego. Domki na wszystkie bym miała jednak ja szukam domków sprawdzonych, takich gdzie wiem, że będą miały minimum tak jak u mnie:P
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”