Chowanie jedzenia

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bope
Posty: 9
Rejestracja: pn maja 12, 2014 6:04 am
Numer GG: 2651752

Chowanie jedzenia

Post autor: Bope »

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum i nowym właścicielem dwóch wspaniałych ogonków dumbo :)

Nie wiem dokładnie czy taki temat został już poruszony ale postanowiłem napisać nowy i się przywitać ;D

Maniek ma miesiąc, a Jerry 2 miesiące,

Teraz już przechodzę do pytania:

Mam w klatce 2 miseczki z jedzeniem, wczoraj po włożeniu szczurków do klatki nie były zainteresowane jedzeniem dopiero w nocy coś zjadły. Dziś rano nasypałem im suchej karmy a za godzinkę już jej nie było przenoszą jedzenie do domku.
Nie wiem własnie czy nasypać im do miseczek nowego jedzenia czy poczekać i dać im jutro ?
Maniek

Jerry
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chowanie jedzenia

Post autor: Barakuda »

Jeśli znowu nasypiesz to najprawdopodobnie znowu wszytko wyniosą do domku. Najpierw niech zjedzą co zmagazynowali. ;)
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
layfia
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 7:19 pm

Re: Chowanie jedzenia

Post autor: layfia »

Są to samce czy samice? Bo przeważnie samice przenoszą jedzonko do swojego gniazda. Nie ma się czym przejmować. Tylko nie dosypuj im nowej porcji jedzenia bo w końcu utyją. Na opakowaniu jedzonka powinna być oznaczona porcja na jednego szczura. Ja swoim ogonkom daje nawet mniej ponieważ dokarmiam je jeszcze świeżymi warzywami i owocami. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”