Nowa

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
WandziaJaneczka
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 24, 2014 6:02 pm

Nowa

Post autor: WandziaJaneczka »

hej[\b]

Od ok miesąca mam nowego szczura, Janeczkę. Próbójemy ją oswoić, ale ona się uparła i ne chce wychodzić. Nie jest agresywna, ani też nieśmiała; kiedy wsadzi się rękę do klatki obwąchuje i liże (czasem z lekka podgryza). Ogólnie rzecz biorąc jest przyjazna. Nie wiem jak ją oswoić, wydawało mi się, że przez miesiąc powinna już wychodzić z klatki bez marudzenia... Co mam robić ??? :-[
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nowa

Post autor: Morgana551 »

Adotpować jej koleżankę. Szczury to zwierzęta stadne i NIE MOGĄ żyć samotnie.
Miesiąc to malutko :) Oswajanie szczurków trwa od kilku tygodni do nawet miesięcy. Patrząc na to, że szczurcia jest sama to może to potrwać dłużej.
Koleżanka dla ogonki i to na wczoraj. Jeśli nie możesz mieć min. 2 szczurków oddaj ogonka dla jego dobra.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
WandziaJaneczka
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 24, 2014 6:02 pm

Re: Nowa

Post autor: WandziaJaneczka »

Morgana551 pisze:Adotpować jej koleżankę. Szczury to zwierzęta stadne i NIE MOGĄ żyć samotnie.
Miesiąc to malutko :) Oswajanie szczurków trwa od kilku tygodni do nawet miesięcy. Patrząc na to, że szczurcia jest sama to może to potrwać dłużej.
Koleżanka dla ogonki i to na wczoraj. Jeśli nie możesz mieć min. 2 szczurków oddaj ogonka dla jego dobra.
Ona MA koleżankę (Wandę)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nowa

Post autor: Morgana551 »

To super :) Z Twojego postu wynikało, że jest sama. Może poprostu ma taki charakterek albo potrzebuje więcej czasu :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
WandziaJaneczka
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 24, 2014 6:02 pm

Re: Nowa

Post autor: WandziaJaneczka »

:D janeczka wyszła z klatki! :D
Wczoraj i dzisiaj udało się zabrać ją na spacer :P
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa

Post autor: Buba »

Nie zmuszajcie szczura to opuszczania klatki. Kiedy będzie gotowa, sama to zrobi ;) Już wyszła raz. Super! Teraz potrzeba więcej czasu i będziecie mieli świetnie zgrane z wami i ze sobą szczurcie.
Trzymam kciuki :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
WandziaJaneczka
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 24, 2014 6:02 pm

Re: Nowa

Post autor: WandziaJaneczka »

Jestem troszkę zdziwiona... Otóż pokazaliśmy sobie Wandę i Jankę, no wiecie, żeby się przywitały. One się obwąchują troszkę się żarły, ale to chyba tylko dla zabawy. Wanda nawet troszkę Janeczkę iskała, no to pomyślałam, że się w miarę dogadadują.
Aż tu nagle Wandzia leci do mnie przerażona, i się wtula w mój szlafrok. Jeszcze je trochę puscilam, niech się jeszcze pobawią, ale Wanda ciagle unikała Janiny.
Wydaję mi się, że one sobie ustaliły hierarchię, Janka król, Wandzia podwładny. Niby nie ma w tym nic dziwnego, ale przecież Wanda jest w sile wieku (ok 8 miesięcy ) a Janeczka to taki za przeproszeniem kurdupelek.
Potem jeszcze po tym całym spacerze zauważyłam, u Wandzi maleńką rankę na ogonie.

No i teraz mam pytanie. Czy wiecie czeMu Wanda się tak bała? Czy to coś poważnego? ???
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Nowa

Post autor: sliwkowapanna »

może ją dziabnęła i się boi po prostu, albo tam gdzie się bawią to tej młodej jest za dużo zapachu?

Zresztą to, że szczur jest starszy/większy nie znaczy, że będzie alfą:P u mnie duuuży prawie 500g szczur, roczny jak było łączenie + 3 miesięczny samczyk. Roczny dał się zdominować z łatwością i w zupełności:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”