Fizjoterapia dla szczurków

Polecani i "nie-polecani" weterynarze oraz Wasze przygody z nimi.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Fizjoterapia dla szczurków

Post autor: nausicaa »

Witajcie!

Dawno nie było mnie na forum, ale pewnie są tu jeszcze tacy, którzy mnie pamiętają :)
Chciałabym trochę się "zareklamować" i zaprosić Was i Waszych ogoniastych do korzystania z fizjoterapii. Opiekuję się szczurami już od 5 lat, a przez mój dom przewinęła się bardzo duża ilość szczurów, nie tylko moich, ale też szukających domów, czy hotelujących i niestety bardzo dobrze wiem, jak często chorują. Do tej pory fizjoterapia zwierząt była dostępna głównie dla psów i kotów, a że mniejsze zwierzaki (szczególnie szczury) są wyjątkowo bliskie mojemu sercu, postanowiłam to zmienić i sama zostałam zwierzęcą fizjoterapeutką.

Mam sprzęty dostosowane wielkościowo dla szczurów (i innych mniejszych zwierzaków, ale też dla psów i kotów). Oferuję: laseroterapię, magnetoterapię, sonoterapię, ciepło i zimnolecznictwo, kinezyterapię oraz masaż.
Więcej możecie się dowiedzieć tutaj: http://www.holistic.com.pl/
Zapraszam też na mój profil na FB: https://www.facebook.com/holistic3
Kontakt do mnie: 606 756 899 lub kontakt@holistic.com.pl

Wizyty odbywają się na terenie Warszawy i są umawiane indywidualnie. W przypadku małych zwierząt z innych miast niż Warszawa możliwy jest pobyt pacjenta w domowym hotelu. Pomogę w znalezieniu transportu do Warszawy.

Kiedy fizjoterapia może pomóc?
Jeśli:
- szczur ma coraz mniej sprawne tylne/przednie łapki
- szczur coraz gorzej się wspina i skacze
- pojawia się sztywność w stawach i zmienia się postawa ciała (szczur może np. chodzić opierając całe stopy na podłodze, to zwykle dotyczy samców i szczurów o większej masie ciała)
- pojawiają się niedowłady łapek i/lub ogona (powłóczenie tylnymi nóżkami lub ogonem)
- pojawiają się problemy z myciem się, koordynacją ruchową i równowagą
- podczas jedzenia szczur podpiera przednie łapki na podwyższeniu (np. o miskę)
- szczur przeszedł udar (niedowłady i porażenia)

Na razie diagnostyka szczurów w tym kierunku jest dość rzadka, dlatego opisuję głównie objawy, które zauważa opiekun, ale używając terminologii medycznej - częste u szczurów będą choroba zwyrodnieniowa stawów i spondyloza.

Fizjoterapia przyspiesza także gojenie ran (np. pooperacyjnych czy po pogryzieniach) oraz ropni, stymuluje zrastanie złamań , jest też pomocna w gojeniu owrzodzeń i zapaleń skóry stóp ("bumblefoot").

Aktualnie jestem w trakcie rehabilitacji kastracika Marka i samiczki z laboratorium (oba szczurki prawdopodobnie mają osteoartrozę) oraz dziewczynki o imieniu James z guzem przysadki, której wysiadają przednie łapki (choroba jest dość zaawansowana, więc nie jestem w stanie przewidzieć, czy nastąpi poprawa).

Zapraszam Was do kontaktu, jeśli macie pytania i wątpliwości, czy Wasz szczurek potrzebuje zabiegów fizjoterapeutycznych :)

Nie byłam pewna, w jakim dziale umieścić post, więc proszę admina o przeniesienie, jeśli pasuje gdzieś indziej.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Fizjoterapia dla szczurków

Post autor: Sabathani »

Fizjoterapia jest również w Psychodni niedaleko Warszawy, szczurków również, ale super, że w razie czego jest kolejne miejsce, gdzie oferują takie usługi :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fizjoterapia dla szczurków

Post autor: Wilczek777 »

Przeprowadź się do Szczecina to będziesz mieć stałą klientkę ;) Niby Szczecin duże miasto ale ani szczurzego fizjo ani sprzętu a naprawdę dobry szczurzy wet jeden...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weterynarze”