Szczurek całe czas się drapie . POMOCY !

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Colornova
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 27, 2014 5:00 pm

Szczurek całe czas się drapie . POMOCY !

Post autor: Colornova »

WItam ,

Mam szczurka od 3 dni , zauważyłam dzisiaj , że bardzo się drapie . Praktycznie cały czas. Nie wiem od czego to może być , ponieważ wczoraj i przedwczoraj nie zauważyłam aby się czochrał , natomiast dzisiaj od samego rana się gryzie się i drapie.
Zauważyłam , że drapie się za uchem , pod brzuchem i gryzie na plecach , gryzie też łapki i nóżki , nieustannie , również "otrząsa się " . Nie może nawet leżeć spokojnie , bo jak tylko sie polozy to zaraz wstaje żeby się podrapać :(
Niestety nie widać czy są strupki , ponieważ jest malutki i zamiast włosków ma puszek , przez który ciężko cokolwiek zauważyć , przeczesałam dokładnie skóre i niczego się nie dopatrzyłam , krwi także nie ma , ponieważ jest biały więc to akurat byłoby widać .
Do tego na ogonku ma takie maluteńkie strupeczki , takie w sumie nazwałabym to krostkami , i ogon jest zasiany żółtymi plamami (uprzedzam , że nie są to nieczystości z klatki ) .
W klatce jest Wapno , sól , pokarm ( w którym jest wszystko) , woda , hamak i półeczki , ściółka granulowana i sienko .
Bardzo proszę o pomoc , co to może być ? Jeśli mieliście podobny problem i wasz Ogonek również był chory , to powiedzcie mi jak leczy się tą chorobe świerzb/alergia/pasożyty (?) Ile kosztuje takie badanie , ile trwa , jak podaje sie lekarstwa ?
Prosze o zainteresowanie ! ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurek całe czas się drapie . POMOCY !

Post autor: Kameliowa »

Zabierz go do weterynarza i opisz objawy.
W dziale weterynarze jest lista polecanych wetów.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”