Remiś

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

aguchapietrucha
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 06, 2014 6:36 pm

Remiś

Post autor: aguchapietrucha »

Wczoraj o 22 byłam zmuszona uśpić naszego kochanego Remisia, szczurcia kóremu we wrześniu stuknęłyby 2 lata jak był u nas.
Niestety los był okrutny i Remiś zapadł na nowotwór płuc (najprawdopodobniej ponieważ nie do końca pokazał to rtg płuc, gdyż zwierzak strasznie się wiercił), w każdym bądź razie były jakieś zmiany w płucach. Walczyliśmy do końca chociaż ta walka z góry była przegrana, nie pomagały już nawet sterydy, choć można powiedzieć że przedłużyliśmy mu życie o 2 miesiące. Wczoraj zaczął się już dusić i nie było sensu by dłużej cierpiał.
Był to już nasz trzeci szczurek, który był z nami najdłużej (pierwszy tylko przez pół roku bo miał ropnia i nie wybudził się z narkozy, drugi natomiast przez rok i 3 miesiące i odszedł nagle) i można powiedzieć, że najfajniejszy i najmądrzejszy. Dużo z nami przeszedł, bo 3 razy walczyliśmy ze świerzbowcami, parę razy miał urazy łapek, ale miał w sobie dużą wolę życia.
Niestety rok temu przyplątało mu się kichanie, które do końca już go nie opuściło i jak się okazało pewnie były to pierwsze objawy zmiany w płucach.
Dziś już go z nami nie ma, pozostawił tylko smutek i żal, mam nadzieję, że za Tęczowym Mostem już nie będzie cierpiał. Żegnaj Remisu, mój mały chłopczyku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”