Roztocza pijące krew

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czekolada87
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 19, 2014 2:22 pm

Roztocza pijące krew

Post autor: czekolada87 »

Witam, moje szczury zaraziły się od dzikich myszy roztoczami(tymi, które piją krew). Weterynarz zidentyfikował pasożyty,ale skończyło się na inwermektynie,a trzeba jeszcze odkazić mieszkanie. Czy ktoś miał już ten problem i wie jakimi środkami to paskudztwo najskuteczniej usunąć?Jakieś spreje czy cokolwiek innego?I ja i moje szczury jesteśmy regularnie gryzieni..
Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę!

Czekolada i ogony
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Roztocza pijące krew

Post autor: smeg »

Poczytaj o wszołach u szczurów ;) Zazwyczaj wystarczy wyparzyć wrzątkiem klatkę i jej wyposażenie, hamaki wyprać w 90 stopniach, okolice klatki umyć np. mocno rozcieńczonym w wodzie domestosem. Pamiętaj też, że iwermektynę należy podać w 3 dawkach, w odstępach ok. 7-10 dni. Działa ona tylko na dorosłe osobniki, więc jeśli po pierwszej dawce wyklują się kolejne z jaj, trzeba zadziałać ponownie. Bez 3 dawek zazwyczaj nie wybijesz wszystkich robali.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
czekolada87
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 19, 2014 2:22 pm

Re: Roztocza pijące krew

Post autor: czekolada87 »

Dzięki!
To wszoły to to samo co roztocza??To co tu mam jest małe okrągłe czerwone lub czarne.
Invermektyna była podana 3 razy ale wet powiedział że bez odkażenia mieszkania to nic nie da. Więc od jutra wrzątek na klatkę i szorowanie okolic klatki na kolanach :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Roztocza pijące krew

Post autor: smeg »

Wszoły to chyba nie to samo, co roztocza, ale są bardzo częste u szczurów i są właśnie takie mikroskopijne, czerwonawe, widać jak łażą tuż przy skórze u jasnych szczurów, na czarnych najłatwiej zauważyć ich jaja przyczepione do sierści, białe, wyglądające jak łupież. Być może weterynarz po prostu nazwał je roztoczami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”