Młodziutki szczur, nowe stado

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Amaranta
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 8:14 pm

Młodziutki szczur, nowe stado

Post autor: Amaranta »

Witajcie,

Mamy dwa stadka szczurów, po dwa osobniki. A w każdym razie do niedawna tak było. W jednym jest dwóch chłopaków około półrocznych, żadnych bójek, cud miód malina. W drugim stadku jest szczur starszy, Fatum, (prawie dwa lata), który w lipcu dostał maleńkiego nowego kolegę, Duszka. Fatum wychowywał się z Potworem, który niestety zmarł na nowotwór w maju br. Od tamtego czasu Fatum bardzo się zmienił, z przytulaśnego szczura stał się samotnikiem, do tego zaczął gryźć mojego męża (mnie nie). Weterynarz polecił nam kurację tabletkami antykoncepcyjnymi w celu zbicia testosteronu, poskutkowało, obeszło się bez kastracji. Nie było mowy o połączeniu obu stad, Fatum był zbyt agresywny w stosunku do nowych szczurków. Kiedy się uspokoił po tabletkach postanowiliśmy dobrać mu maleństwo. Duszek był bardzo mały, ale się pokochali. Spali razem, bawili się razem, a Duszek łaził za Fatum krok w krok. Kilka dni temu zaszła w Fatum jakaś zmiana. Z klatki dochodziły straszne piski i widziałam kotłowaninę, którą przerywałam. Na ciele Duszka pojawiły się krwawiące rany: na grzbiecie, tylnej łapce, przy jądrach, pod szyją. Z obawy przed zagryzieniem postanowiliśmy zabrać Duszka od Fatum i spróbować połączyć go z drugim stadem. Wszystkie zostały wykąpane, neutralny teren, wyczyszczona klatka, dużo jedzenia, smakołyki. Ale- Duszek CAŁY CZAS piszczy (lub śpi). Tamte go nie atakują, nie próbują zdominować, ale Duszek staje frontem do nich na tylnych łapkach i szczerzy zęby. Zrobiłam mu z kartonika kryjówkę, ale jakoś nie rozumie zasady jej działania. Nie wiem już, co robić. Kiedy klatka z trójką szczurów jest w innym pokoju, a Fatum wypuszczony po domu, potrafi stać pod drzwiami i nasłuchiwać.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł lub doświadczenie w podobnych sprawach?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Młodziutki szczur, nowe stado

Post autor: smeg »

Czasem kastracji wymaga szczur panikarz, bo to jego piski denerwuja inne szczury i prowokuja bojki. Taka panika tez bywa spowodowana hormonami. Na Twoim miejscu wykastrowalabym Duszka. Kastracja to prosty zabieg, przeprowadzany przez doswiadczonego weterynarza u mlodego szczura jest bezpieczny i na pewno mniej szkodliwy, niz faszerowanie tabletkami hormonalnymi.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Amaranta
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 8:14 pm

Re: Młodziutki szczur, nowe stado

Post autor: Amaranta »

Dzięki za odpowiedź, zdecydowanie zastanowię się nad kastracją. Mam w Gdańsku zaufanego weterynarza, który leczy moje szczurasy- zapytam, czy się tego podejmie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Młodziutki szczur, nowe stado

Post autor: smeg »

W Gdansku najlepsza lecznica dla szczurow jest na Osowej, ul. Feniksa 28 - szczurami zajmuja sie tam dr Bielska i dr Gursztyn ;) Przeprowadzalam u nich wiele operacji moich szczurow i bardzo polecam, kastracja samca kosztuje ok. 100 zl. Godne uwagi sa rowniez lecznice w Gdyni: klinika na Stryjskiej (najtansze zabiegi, kastracja szczura ok. 1,5 roku temu kosztowala 50 zl), lecznica dr Benkowskiego&Hajdo na Chwarznie, dr Krefft w Gdyni Glownej.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Amaranta
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 8:14 pm

Re: Młodziutki szczur, nowe stado

Post autor: Amaranta »

Dziękuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”