,,Chrumkanie ... (?)"

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
SnowFlake
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 10:40 pm

,,Chrumkanie ... (?)"

Post autor: SnowFlake »

Witam wszystkich ! :)
Nie zauważyłam żeby był tutaj taki temat więc mam do was pytanie .
Dzisiaj wzięłam do siebie dwie młode szczurzyczki (nie wiem ile mogą mieć ale na pewno mniej niz miesiąc bo są nie większe od pudełka zapałek ). J

edna z nich wydaje z siebie dziwne odgłosy, coś w rodzaju chrumkania albo dźwięków podobnych do tych jakie wydają świnki morskie. Nie wiem co to może oznaczać i czy cos jej dolega.
Dodaję, że właśnie ta szczurzynka wydaje się być słabsza od jej koleżanki ( bardziej uległa) i ma jedno ranne oczko :(
Są we dwie w jednej klatce i co jakis czas dochodzi do bójek, ale nie wiem czy chrumkanie słabszej szczurzynki jest wywołane stresem przez nowy dom lub bójką czy jest na coś chora.

Pomóżcie ! Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ,,Chrumkanie ... (?)"

Post autor: Paul_Julian »

Być moze to stresowe, albo rozwija sie jakies choróbsko. Takim maluchom mozna chyba podać bezpiecznie Biseptol ( nie pamietam). Mozesz kupić bioaron w syropie i dawac po kilka kropel,( na wzmocnienie). Albo rutinaceę. A jak nie przejdzie do poniedziałku, to do weta.
Ranne oczko, to pewnie chodzi Ci o to, ze ma czerwone naokoło ? To nie krew, tylko porfiryna, taka substancja,która sie pokazuje w czasie choroby, albo stresu, ale czesto też jak się szczurek obudzi ( tak jak "spiochy" u czlowieka).

Nie wiem jaką masz ściółkę, ale najlepiej nie używac trocin ani siana, bo często powoduja uczulenie i mogą miec pasożyty. Mozna używać np. pinio, albo takich kołeczków, albo żwirku drewnianego czy bentonitowego.

Ale na razie daj szczurkom czyste papierowe ręczniczki, na wszelki wypadek, bo to nie uczula.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
SnowFlake
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 10:40 pm

Re: ,,Chrumkanie ... (?)"

Post autor: SnowFlake »

Jej oko jest ewidentnie mniejsze i zaropiałe, przez jakis czas myslałam, że go po prostu nie ma. Ale zobacze jak to z tym okiem będzie jak u weta zawitam.
Dobrze, że mówisz o ściółce bo mieszkały sobie dotychczas w trocinach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”