Groszek i Grandel

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Cześć wszystkim :) po baaaardzo dłuuugiej nieobecności tutaj, i w szczurzym świecie ogólnie, powróciłam do ogonków. (pozwoliłam sobie porzucić mój dawny temat ze zwierzętami w celu zdystansowania się od własnej gimnazjalnej osobowości ::) )
W zeszły wtorek zamieszkali ze mną dwaj, na razie jeszcze bardzo maleńcy, panowie:

Groszek
Obrazek
i Grandel
Obrazek
Zdjęcia nie mojego autorstwa, chłopców znalazłam przez wydarzenie https://www.facebook.com/events/1558410 ... pe=regular :)
Mi bardzo trudno jest zrobić im zdjęcia, bo maluchy są strasznie ruchliwe (jak już nie śpią ;) ) a ja mam tylko marny aparat w telefonie.
Ale trochę popróbowałam:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Groszek większość czasu przesiaduje w rurze, wydaje mi się, że to zapach/dźwięki kotów go tak niepokoją, bo we Wrocławiu (teraz jestem w podopolskim, zakoconym i zapsionym domu rodzinnym) dokazywał razem z braciszkiem. Ale ręki się nie boi, daje się miziać, sam na nią wchodzi, tylko nie chce opuszczać klatki za bardzo. Po powrocie do Wrocławia pewnie trochę bardziej się rozkręci :) Grandelek z kolei jest niesamowicie ciekawski, jeśli tylko nie śpi, to wisi na drzwiczkach.
Wrocławskiej klatki jeszcze do końca nie urządziłam, potem pokażę zdjęcia. Jest dużo większa niż ta, więc muszę wymyślić co tam im upakować ;)
Tyle czasu minęło od moich poprzednich szczurzych chłopców, że dopiero pomału sobie przypominam, jak to w ogóle jest obcować z takim małym zwierzątkiem. Ale bardzo się z nich cieszę, bo brakowało mi jakiejś żywej istotki na studiach :)
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Ech zdaje się, że za duże zdjęcia wstawiłam. Widzę też, że zniknęła opcja edytowania postów. Dużo się tu pozmieniało :P
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: Snajperka »

Ale pocieszne maluchy! Slicznosci! Pozdrowienia od mojego stadka. :)
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Groszek i Grandel

Post autor: Paulinya »

Widziałam wydarzenie, wszystkie maluszki stamtąd są cudowne!!

Powodzenia w chowaniu maluchów :-*
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Dziękujemy, dziękujemy :) faktycznie cały miot jest śliczny.
Tak na szybko- już jesteśmy we Wrocławiu. Groszek faktycznie się zaktywizował. Są fantastyczni, chętnie wchodzą na ręce, nie uciekają przed mizianiem. Powoli zaczęłam ich wypuszczać na podłogę, rano na szybko przed moim wyjściem biegają po dużej półce. Na razie tylko Grandel odważył się sam wyjść poza klatkę ::) Groszka trzeba zachęcać/wyciągać. Maluszki jak nie śpią, to są bardzo aktywne. Uczę przychodzić na "cmokanie" i mamy spore postępy. Cud miód i orzeszki z tych chłopaków :)
Kilka zdjęć, razem ze zdjęciem klatki, na razie bardzo biednie urządzonej. Muszę wybrać się do jakichś sklepów po koszyczki i inne gadżety, w długi weekend poszyję coś sama z polaru. Półki pomalowane pokostem, może siuśki nie będą wsiąkały, a jak mimo to zaśmierdną, no to się wywali :P docelowo i tak 1-2 piętra chcę usunąć.
Zdjęcia: http://sta.sh/21ois6b0305d?edit=1
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Groszek i Grandel

Post autor: unipaks »

Są przeurocze, wygłaszcz je ode mnie i mojego Szaraka :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: Groszek i Grandel

Post autor: helix »

Widziałam, widziałam wydarzenie ;D przecudni panowie i tacy malutcy. Moje znajoma czaiła się na Groszka z tego co pamiętam hah.
Niech się dobrze chowają chłopaki :-*
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Groszek i Grandel

Post autor: harleyquinn »

O, pamiętam ten temat i te przecudowne zdjęcia :D Ślicznych masz tych chłopaczków. Nawet nie zauważysz aż zrobią się z nich ogrmni, dostojni Panowie :D!
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

O tak, już rosną jak na drożdżach :o Grandel jest dużo większy od Groszka, ale i tak już nikt z myszami by ich nie pomylił, jak to się zdarzyło w zeszłym tygodniu. nie spodziewałam się nawet, że to będzie takie tempo haha... Może za dobrze je karmię ;) jestem ciekawa, jakie rozmiary osiągną, bo moje poprzednie chłopaczki wcale duże nie były, taki przeciętny rozmiar samiczki chyba mieli.
Jeśli te maluchy będą większę, to już na pewno będę musiała domową klatkę wymienić na większą... ta ma marne 60x37x64. Ale o tym pomyślimy, na razie są niewielcy, a to tylko klatka od święta.
Troszkę zdjęć:
Groszek wychodzi z klatki (SZOK! ::) )
Obrazek
Jedzonko
Obrazek
Tu widać już jaki Grandelek wyrósł o_O zdjęcie z wczoraj
Obrazek
A to zdjęcie z mojej taśmy produkcyjnej... siedzę obłożona szmatkami i szyję :) jeszcze kilka rzeczy przede mną
Obrazek
domek mi troszkę za duży wyszedł... lekką ręką by tam ze 4 szczury weszły >:D Kupiłam też kilka koszyków i tackę nadającą się może na kuwetę. Grandel wybrał sobie ulubiony kącik toaletowy (co do Groszka tak naprawdę nie wiem, chyba robi tam gdzie akurat jest :P ), więc może się uda ich przyuczyć kuwetkowania.
chłopcy weszli w coś rodzaju buntu młodzieńczego... wszystko jest teraz bardziej interesujące od człowieka ::)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Groszek i Grandel

Post autor: Marzka95 »

Śliczne chłopaczki. Ja muszę zakupić hamaki, bo wczoraj przyszły do mnie dwa chłopaki a nic nie mam :P. Rosną jak na drożdżach >:D
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Groszek i Grandel

Post autor: unipaks »

cucumberek pisze: domek mi troszkę za duży wyszedł... lekką ręką by tam ze 4 szczury weszły
Nie ma się co przejmować, nadmiar tej wielkości prędko przejdzie w niepamięć - one tak szybko rosną, a GMR czuwa i się czai... ;) ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

o tak, GMR się właśnie obawiam... ::)
a klatka chłopców w końcu urządzona. Wisi już domek, hamak z norką (ten niżej po prawej) i miękki tunel własnej produkcji :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
badyl przytargany z lasu, prawdopodobnie to dąb. Groszek pokochał już domek ::)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Groszek i Grandel

Post autor: unipaks »

No fajnie i kolorowo tam mają, pewnie zadowolone,że ich pani się dla nich tak postarała :) Głaski wirtualne ślę ogonkom :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

ano chyba są zadowolone :) dodałam jeszcze mały hamak między dwoma koszykami na górze. Łażą po wszystkim, ale zupełnie z hamaków nie korzystają do spania ??? tunel też tylko służy przytrzymaniu się przy schodzeniu z góry klatki :P
świeże zdjęcia chłopaczków:
Obrazek
Obrazek

Z ciekawostek- Groszek zmienia kolor, trudno mi to opisać, ale robi się jakby trochę jaśniejszy i cieplejszy w barwie.
Bardziej to widać na tym zdjęciu:
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Groszek i Grandel

Post autor: unipaks »

Urocze są! :-*
Może się jeszcze przekonają z czasem do tych mebelków ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”