Dorosly samiec bardzo płochliwy

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
igorex90
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 25, 2014 5:45 am

Dorosly samiec bardzo płochliwy

Post autor: igorex90 »

Witam serdecznie. Jakiś czas temu mój kolega musial wyjechać za granice a nie mial co zrobić ze swoim szczurkiem wiec postanowiłem go przygarnąć. Tu zauważyłem pierwszy z wielu problemów , mianowicie trzymal tego ogonka samego (bez przyjaciela) a z tego co wiem nie powinno trzymać sie ich samych. Kolejnym problemem jest to, ze jest on trochę gruby, oglądając filmiki na Internecie czy tez przeglądając zdjęcia dorosle szczurki są troche szczuplejsze. No i ostatni problem jest taki ze szczurek jest bardzo plochliwy, nie ufny. Nie gryzie mnie, gdy otworze klatkę sam z niej wychodzi, sam wchodzi sobie na lóżko nawet gdy ja na nim leze to mu to nie przeszkadza przy jego przechadzce . Problem w tym, ze nie daje sie brać na ręce gdy chce go wziac strasznie sie wyrywa ale nie piszczy. W związku z sytuacją jaka opisalem mam do Was kilka pytan
1. Czy mam znalezc mu kolegę ? Mój szczurek ma okolo roku, wiec jesli mam mu przygarnąć kolegę to ma to być równie samiec i równie powinien być w podobnym wieku ?
2. Czy mam mu wprowadzić jakas dieta " odchudzającą"?
3. Co mogę zrobić aby zaczął mi bardziej ufać ?

W sumie to nie wiem czy tak na 100% ten temat pasuje do tego działu wiec jesli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie. Pozdrawiam i proszę o pomoc !
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dorosly samiec bardzo płochliwy

Post autor: Morgana551 »

1. Szczury to zwierzęta stadne i MUSZĄ żyć w minimum dwójkę. Proponuję adoptować szczurka tej samej płci w wieku ok. roku lub 2 młode szczurki. Jak łączyć znajdziesz tutaj - http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
2. Najlepiej podaj nam wagę szczurka i oczywiście płeć lub przynajmniej podeślij zdjęcie (samce są sporo większe od samic).
3. O oswajaniu masz caaaały dział. Szczury z reguł nie lubią być podnoszone więc to nic dziwnego, że Twój się wyrywa :) To kwestia danego osobnika. Ja mam w stadzie paskudy, które piszczą w niebo głosy gdy ledwo się je podniesie, a są też takie, którym to nie przeszkadza :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dorosly samiec bardzo płochliwy

Post autor: smeg »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=36593 - tutaj jest temat o odchudzaniu szczurów, pod koniec są porady ;) Ważne jest wydzielanie dziennej porcji ok. 20 g karmy, zawierającej ok. 4-5% tłuszczu i ok. 12-14% białka.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”