Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dewaste
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 09, 2014 10:32 am

Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Dewaste »

Witam.

Moja Luna ma około 5-6 miesięcy. Do tej pory była sama (wiem, wiem...) ale spędzałam z nią dużo czasu, biegała po domu, etc. Teraz wracam do pracy i postanowiłam dokupić jej kumpelę. W sklepie doradzili mi młodą szczurkę (ok. 4 tyg) i powiedzieli jak połączyć (wszystko o czym piszecie zgadza się). Tak więc, kupiłam dużą, nową klatkę. Przyprowadziłam malucha do domu, puściłam w wannie gdzie biegała długo, następnie wpuściłam Lunę. Luna na początku nie była zainteresowana, młoda się do niej garnęła, wchodziła pod nią i po niej skakała. W końcu Luna się wkurzyła i ugryzła młodą do krwi. Rozdzieliłam szczurki (przy czym zarobiłam cios zębami Luny) i spały w osobnych klatkach. Obie klatki były wysprzątane, na początku przenosiłam siano pomiędzy klatkami, następnie zamieniałam dwa razy dziennie szczury między klatkami. Stoją obok siebie, obwąchują się, nie atakują przez pręty. Pomyślałam, że wanna może być złym miejscem do łączenia i przeniosłam na łóżko. Najpierw szczury biegały nie zwracając na siebie uwagi, Luna chowała się pod pościelą. Podeszła do mnie (byłam blisko, by zareagować), przytuliła się a mała po niej skakała. Odeszłam od łóżka po ok 30 min, szczury zaczęły się obwąchiwać i Luna znowu zaatakowała młodą, odwracając ją na plecy i gryząc. Po chwili przestała, młoda leżała podporządkowana na plecach, Luna ją obwąchała i ponownie ugryzła w łapę do krwi. Rozdzieliłam i znowu je zamieniam klatkami. Jest szansa, ze kiedykolwiek uda się je połączyć?
Husky- Luna
Dumbo blue- Afera (Afi)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Morgana551 »

Szczury muszą ustalić hierarchię. Starsza musi pokazać kto tu rządzi. Drobne rany są jak najbardziej normalne, nie ma się czym martwić. Nie możesz przerywać im podczas "pokazu siły", ponieważ muszą dokończyć swój rytuał. Rozdzielasz tylko gdy jednej ze szczurci dzieje się krzywda. Z Twojego opisu wynika, że ogonki spotkały się 2 razy. To mało. U mnie w stadzie owszem łączenie zazwyczaj trwa 1-2 spotkania jednak to zależy od szczurów. Jednak Ty jesteś w innej sytuacji. Szczurcia żyła sama i ma już kilka miesięcy. Nie przejmuj się, daj czas ogonkom i codziennie doprowadzaj do konfrontacji.

PS: Następnym razem adoptuj szczura. Nie kupuj.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Dewaste
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 09, 2014 10:32 am

Re: Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Dewaste »

OK, tylko, że młoda uciekała i zakrwawiła dosyć mocno całą pościel. Dlatego też je rozdzieliłam. Aktualnie widzę, że oszczędza łapkę i kuleje.
Husky- Luna
Dumbo blue- Afera (Afi)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Morgana551 »

To w takim razie poczekać na razie. Proponuję zajść do weta, bo może się coś niedobrego dziać z łapką.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Dewaste
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 09, 2014 10:32 am

Re: Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Dewaste »

Z łapką było ok, niestety Luna zagryzła małą na neutralnym gruncie... [*]
Husky- Luna
Dumbo blue- Afera (Afi)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Morgana551 »

Czemu je nie pilnowałaś? o.O
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Dewaste
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 09, 2014 10:32 am

Re: Agresja dużej szczurzycy w stosunku do młodej.

Post autor: Dewaste »

Oczywiście, że pilnowałam. Najpierw wywaliła ją na plecy i nic się nie działo, każda poszła w swoją stronę. Później mała podbiegła i szczurzyca ją dziabnęła z boku, wydaje mi się, że przebiła jej płuco. Wystarczyło... :(
Husky- Luna
Dumbo blue- Afera (Afi)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”