Inteligencja szczura

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

Jak sprawdzić czy szczur jest z tych inteligentnych czy nie? Czytalam, ze robi sie szachownice i inteligentny szczur powinien poruszac sie tylko po czarnych polach....ale nie mam jak zrobic duzej szachowicy :)
Sprawdzaliscie to u szczurkow? Hehe, wiem, wiem - wszystkie szczurki nasze sa madre....no ale...gdyby tak jakos w prosty sposob to sprawdzic?
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: sachma »

Bandyta to spryciaz i nie bede robic szachownicy, bo jeszcze o nim zdanie zmienie :wink: jesli szczur biega naokolo pokoju zeby gdzies dotrzec, to kozysta z instynktu kazacego mu trzymac sie przy scianach.... ale gdy idzie przez srodek pokoju (krotsza droga) to chyba tu widac troche inteligencji.... co nie??? a moze ja sie tylko tak łudze :lol:
Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

Sachma - no własnie tu jest ten dylemat....czy jest inteligentny bo porusza sie przy scianie (ja wlasnie slyszalam, ze to dobrze) i jest mniej widoczny dzieki temu....czy tez skracajac sobie droge.....opinie sa podzielone, ale jaka jest prawda?
No bo skads ta opinia, ze ogonki sa madre sie wziela....i jestem ciekawa skad?
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: sachma »

potrafia sie przystosowac do kazdej sytuacji... potrafily zyc na wolnosci , w naturalnym srodowisku i bardzo dobrze sobie radzily... potrafia zyc w domach i piwnicach i tez bardzo dobrze sobie radza... daja sie oswoic i tez swietnie sie czuja z czlowiekiem.... chyba o to chodzi, sa to zwierzatka przestronne, do tego maja swoje humory... kazdy szczurek jest inny... po kilku chwilach spedzonych z gromadka szczurow widzimy ze kazdy z nich ma swoj indywidualny charakterek.... mysle ze wlasnie na tym polega ich inteligencja... mozemy ich nauczyc pewnych polecen, przy ich dobrej woli oczywiscie.... szczurki potrafia przewidywac... Bandyta wie ze jak idziemy do lazienki to albo on jest kapany albo ja myje rece... wie tez kiedy wchodzimy tylko po to zeby np pranie wstawic... za kazdym razem zachwuje sie inaczej... gdy idziemy go kapac nie chce nawet na reke wejsc, kiedy idziemy myc rece sam wskakuje na ramie, a jak idziemy wstawiac pranie przewaznie sam wchodzi na reke .... wystarczy ze mowie "Bandi idziemy sie kapac" i juz panika :lol: a jak mowie "idziemy umyc raczki" jest spokojny i idzie na ramie..... czasem mysle ze on rozumie co do niego mowie, bo w zaleznosci od mojej wypowiedzi zachowuje sie troche inaczej.... czy to oznaka inteligencji??
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: Nakasha »

Moja szczurzyca urodziła maleństwa i mi je prezentowała: obracała w łapkach i pokazywała tak bym mogła je sobie dokładnie obejrzeć. To jest oznaka inteligencji ;) A starszy miot oddzieliłam - na razie w obrębie jednej klatki (Sionie-matce zostawiłam dół, a starym młodym górę), rozdzieliłam pięterka klatki przywiązując drucikiem drabinkę do "sufitu" (ew. podłogi :P) a starsze młode zaczęły... ciągać za supeł drucika! mój szczurek i chomik żyli przez tydzień w jednej klatce (ale im współzycie nie wyszło:P więc rozdzieliłam), Hektorek wyfilował, że chomik chowa sobie do domku jedzenie i mu je z domku wykradał gdy chomik biegał w rurkach klatki ;) ale tylko wtedy - bo chomić nie mógł dobiec by go powstrzymać - a gdy Sokrates był na półkach, szczurak był grzeczny :)

Mam 2 kocice. Fryga ma 5.5 lat i nie jest zainteresowana gryzoniami, ani innymi mymi rybkami ;) a raczej - jest przyzwyczajona. Nie gania ich i nie gryzie. Tylko daje noska i idzie sobie spać ;). Z kolei młoda kociczka 4-miesięczna dostaje szału jak widzi szczurze ogonki ;) chociaż samych szczurów się boi.. i zarówno młode, jak i Siona rozpoznają oba koty - i Frydze dają noska, a Gwiazdkę jak widzą, atakują...

Szcurki są mądre - bo mogą się nauczyć wielu rzeczy (komend, imienia, gestów etc.) i są inteligentne :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Beeata »

Glownie do Sachmy:

To swiadczy o tym ,ze twoj szczur i ty macie ze soba bardzo dobry kontakt .Wbrew pozorom ze zwierzetami mozna "pogadac" tyle ,ze ich jezyk jest o wiele ubozszy niz nasz.Zwierzeta rozumieja obrazy i zapachy . Gdy mowisz do niego "idziemy sie kapac" pewnie jednoczesnie miga ci w glowie widok szczura w wannie ,budujesz ten obraz w glowie .Poza tym sama juz psychicznie nastawiasz sie na walke w czasie kapieli:))) To samo z myciem rak czy praniem....budujesz w glowie obraz tego co za chwile zrobisz a szccur ten obraz odczytuje. Masz wiec inteligentnego i ze tak sie wyraze duchowo rozwinietego szczura:)))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Euzebio
Posty: 126
Rejestracja: pt gru 24, 2004 9:45 am

Inteligencja szczura

Post autor: Euzebio »

Szczur-telepata, no ładnie :))) Moja dziewycha chyba zabardzo niechce obnosić się ze swoją inteligencją. Chociaż jak widzi że ide do niej bez papu to nawet tyłka z legowiska nie ruszy, a jak mam żarcie to jesteśmy najlepszymi kumplami itp. Mala, wredna, podstępna bestia =c
Manda20
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 01, 2005 6:41 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Manda20 »

moj tak samo jak ide do niego to wyjdzie z legowiska podejdzie nawet sie przywitac do szczebelek a potem zmyka do domku !otworze klatke porusze miseczke i juz jest kolo mnie a ja nic nie mam to powacha mnie polize i pojdzie sobie i sie jeszcze sfochuje ze nic dla niego ie mam!

albo wezme go narece i mi na sika albo kupke zrobi a ja powiem wieszco dlaczegoty mi to robisz:(to wtedy zaczyna nie lizac tak jak by przepraszal:D i teraz powoli przestaje tak robic:D

sa inteligentne sa ale nie wymagajmy zeby byle inteligentne jak psy albo czlowiek sa bardzo madre na swoj sposob i dlatego jewszyscy bardzo kochamy:Dze sa najslodszymi i naj madrzejszymi gryzoniami:d
6 miesieczny maluch =]==== Snoffy :*
=======================
30.12.2004r=SNOFFY
=======================
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Inteligencja szczura

Post autor: WildMoon »

[quote="sachma"]Bandyta to spryciaz i nie bede robic szachownicy, bo jeszcze o nim zdanie zmienie :wink: jesli szczur biega naokolo pokoju zeby gdzies dotrzec, to kozysta z instynktu kazacego mu trzymac sie przy scianach.... ale gdy idzie przez srodek pokoju (krotsza droga) to chyba tu widac troche inteligencji.... co nie??? a moze ja sie tylko tak łudze :lol:[/quote]
Sachma, szczury trzymaja sie np. blisko sciany dlatego, ze ich wzrok jest slabszy niz np. bardzo dobrze rozwiniety zmysl dotyku przez wasy (wibrysy). Szczury nie potrafia zbyt dobrze oszacowac odleglosci, dlatego wola trzymac sie blisko sciany lub zatrzymywac sie przy kazdej przeszkodzie na ktora natkna sie po drodze, odczekac, 'zaprzyjaznic sie' z otoczeniem i smig dalej ;) Tak im tez nakazuje instynkt. Latwo sie domyslec, ze gdyby dziki szczur lecial 'na oslep' przez otwarte pole, to predzej padnie lupem lowcy - tu mam na mysli np. ptaki drapiezne. A u nas w domu... No coz, moze zostac niechcaco nadepniety...

Co do inteligencji szczura, to uwazam, ze kazdy szczur jest inteligentny na swoj sposob. Sa bardziej i mniej inteligentne. Sama mam dziewiec szczurkow i kadzy jest inny pod wzgledem inteligencji. Najwieksza spryciara to moj czarny kapturek - wie jak nas i nasza nieuwage blyskawicznie wykorzystac ;) Zmora jedna :)
Kocham je wszystkie :D
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Żaba
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 17, 2005 7:55 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Żaba »

Wszystkie moje szczurasy były inteligentne, a już najbardziej Gryzia;
jedną z jej uluboinych zabaw było "otwórz klatkę i zdenerwuj panią" :wink: . Z powodu tej zabawy musiałam założyć druciki na drzwiczkach.

Również Blusia często wykazuje swój spryt, a raczej żarłoczność, gdy podam jej jakiś smakołyk. Szczurcia zanosi swą "zdobycz" w jakiś kącik i zaraz do mnie przybiega z miną typu "No popatrz, znikło!!" :lol: .

Nie zapominajmy też o dzikich szczurach. Mają one sprytny sposób na... trutki na szczury. Gdy znajdą jakieś jedzonko, wpierw wysyłają jakiegoś szczura na zwiady, by sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest coś podejrzanego. Gdy wysłanemu szczurkowi po zjedzeniu jedzonka nic się nie dzieje, reszta stada ze spokojem przystępuje wtedy do konsumpcji.
A kuku.
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: nezu »

Czyli dobro ogolu nad dobro jednostki...;)
Wniosek, szczury to komunisci ;) XD
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Beeata »

Maja rowniez poczucie sprawiedliwosci .Kiedy jeden szczur narazi sie stadu urzadzaja sad i wymierzaja kare ,ustawiaja sie w kole dookola delikwenta i zabijaja go ultradzwiekami jakie potrafia wydawac .Hmmmm....kiedys na ten temat jakis naukowy artykul czytalam .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

[quote="Beeata"]Maja rowniez poczucie sprawiedliwosci .Kiedy jeden szczur narazi sie stadu urzadzaja sad i wymierzaja kare ,ustawiaja sie w kole dookola delikwenta i zabijaja go ultradzwiekami jakie potrafia wydawac .Hmmmm....kiedys na ten temat jakis naukowy artykul czytalam .[/quote]

Beeata - a pamietasz moze, gdzie czytalas ten artykul - jakas gazeta, net, ksiazka? Z checia bym poczytala wlasnie na takie tematy, bo niestety wiekszosc ksiazek traktujacych o szczurach skupia sie glownie na ich hodowli, zywieniu itd....a mnie chodzi dokladniej o ich psychike, sposob kontaktowania sie ze stadem, hierarchie, zachowania.....
Pozdrawiam,
Aguśka
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Beeata »

zabij,ale to bylo tak dawno ... nie pamietam
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

No co Ty :) przestan - zabijac Cie za to nie bede, ale fajnie ze dalas taka notke - dobrze wiedziec, ze takie sytuacje sie zdarzaja miedzy szczurami.
Pozdrawiam,
Aguśka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”