Szukamy przyjaciela

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jedeszko
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 05, 2015 9:45 pm

Szukamy przyjaciela

Post autor: Jedeszko »

Witam:) od razu przepraszam za błędy ale piszę z telefonu. przeglądałam ten wątek, ale nie znalazłam przypadku który byłby podobny. Wiec:
Rok temu adoptowalam dwie małe szczurze siostry. Nie było z nimi żadnych problemów. Aż wczoraj znalazłam jedną z małych w klatce nie żywa :( nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, bo szczurki nigdy nie chorowaly , dogadywaly się i były dobrze karmione. Ale nie w tym problem. Moja druga szczura jest osowiala i boimy się z mama, że po prostu zdechnie z samotności :( i tu mam pytania. W jakim wieku najlepiej zaadoptować jej kompana? Czy to dobry pomysł? Od razu czy może trochę poczekać? Samczyk czy samiczka?
Mam możliwość przygarniecia parki rocznych ogonkow (samczyk kastrat). Co o tym sądzicie?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Szukamy przyjaciela

Post autor: xkuubi »

Najlepiej dla niej jesli ogony będą w tym samym wieku :)
A jeśli nie, to para maluszków też będzie dobrym rozwiązaniem. Skoro masz szanse na przygarnięcie takiej parki, to bierz jak najszybciej żeby Twój szczurek znów miał rodzinkę :)) Powodzenia!
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Jedeszko
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 05, 2015 9:45 pm

Re: Szukamy przyjaciela

Post autor: Jedeszko »

Tylko boje się, że parka która w sumie zawsze była razem nie zaakceptuje mojej szczurki:( bo z tego co czytałam to trudniej jest oswoić trójkę. Dziękuję za odpowiedź! :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukamy przyjaciela

Post autor: smeg »

Nigdy nie słyszałam, żeby trudniej było oswoić trójkę ;) Sama mam dość duże stado, aktualnie 7 samiczek i przygarniałam je po kolei, więc zawsze było zgrane stado X szczurów + nowy szczur. Nie miałam większych problemów z zaakceptowaniem nowego przez resztę, po prostu łączenie może potrwać nieco dłużej, bo więcej szczurków musi się przekonać, że nowy jest fajny ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Szukamy przyjaciela

Post autor: xkuubi »

Dla szczurów im większe stadko tym lepiej więc nie masz się czego bać ;) Poczytaj tylko o sposobach łączenia i będzie dobrze :)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”