TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mouilla
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 10, 2015 9:34 pm

TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert?

Post autor: Mouilla »

Chciałabym wydać opinię na temat zakupionej przeze mnie karmy FANTASIA SUPERMIX firmy TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT.

Krótko o karmie:
Pudełko estetyczne, z łatwym otwarciem. Chodzi jednak o zawartość.
Jest bardzo uboga. W karmie widoczny jest prawie sam śrut :? nie wypowiadam się. Już na początku nie spodziewałam się "kokosów", ale rzecz biorąc chciałam karmę wypróbować.
Składniki:
-owies
-pszenica
-płatki pszenne
-płatki owsiane
-płatki kukurydziane
-kukurydza
-otręby pszenne
-granulki lucernowe
-śruta słonecznikowa
- jęczmień siewny
- pulpa buraczana
- melasa z buraków cukrowych
- śruta rzepakowa
- "pelety" z trawy ???
- słonecznik czarny
- kukurydza ekstrudowana
- prażona pszenica
--
Pomińmy fakt, że nie widziałam przynajmniej 2/3 powyższych składników.
---
Składniki analityczne / kg:
białko surowe : 12%
włókno surowe 11,5%
oleje i tłuszcze surowe : 7,2%
popiół surowy: 5,5%
---
Jako pełnoporcjowa mieszanka zupełnie się nie nadaje. Może ktoś wykorzysta do mieszania, jako bazę. Nie chciałam żeby pokarm się zmarnował, więc wymieszałam to z VL Rat&Mouse Complete - serduszka , przysmakiem owocowym Megan i VL Rat Nature. Nie narzekają, ale zobaczę jak tam z ich sylwetką bo ilość tłuszczu to 7%, normalnie dawałam 5,5%. :(

Zamieszczam zdjęcie:
http://www.tatrapet.pl/img/photos/resiz ... n_6288.jpg

Zdjęcie za duże - zmieniłam /Malachit
Mouilla
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 10, 2015 9:34 pm

Re: TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert

Post autor: Mouilla »

A zdjęcie z oficjalnej strony producenta, ale wiadomo że do zdjęć dużo dodatków jest dodawanych... ja tam nie widziałam aż tak wielu składników.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert

Post autor: smeg »

Dla mnie od razu byłaby skreślona za te kolorowe chrupki. Tłuszczu też jest dość dużo, ale nie polecam mieszania z Rat Nature, bo ona sama ma jeszcze więcej - 9%. No cóż, nie ma co się spodziewać cudów po tanich karmach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Mouilla
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 10, 2015 9:34 pm

Re: TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert

Post autor: Mouilla »

smeg, chrupki wybieram z karmy. Nie ma w nich żadnych wartości odżywczych, więc po co zapychać szczurasom brzuchole? Lepiej im w zamian dać kawałek jakiegoś warzywa np. marchewki czy owocka moim zdaniem. No ale z racji tego, że nie mam pieniędzy na droższą karmę, powiedzmy Beaphar, to jestem zmuszona mieszać taki chłam z przeciętnymi karmami, niestety. :( Nie za bardzo mam wybór... Aha, co jeszcze? Nie daję szczurkom więcej niż po dwóch ziarenkach słonecznika dziennie w ramach przysmaku. To sam tłuszcz, moim zdaniem. :-\ Nie wiem, czy to dobrze że tak im wszystko ograniczam, ale mój poprzedni szczurek zdechł właśnie przez otyłość i otłuszczenie narządów, nie chciałabym żeby spotkało to Heńka czy Eustachego :'(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert

Post autor: smeg »

Jeśli zależy Ci na niskiej cenie karmy, to polecam zamówienie Vilmie Premium z zooplus.pl :) http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q=vilmie%20premium . Jest dobrej jakości, chętnie zjadana przez szczury, a przy tym bardzo tania, zwłaszcza przy zamówieniu większej ilości. Czasem w większych miastach organizujemy grupowe zamówienia z forum i dzielimy się tańszą karmą.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Mouilla
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 10, 2015 9:34 pm

Re: TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert

Post autor: Mouilla »

A jest może dział na forum, gdzie mogę zobaczyć w jakich miastach organizowane są takie zamówienia grupowe?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TATRAPET - PET PRODUCT EXPERT - Czy aby na pewno ekspert

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”