Stuart szuka nowego domu! (Warszawa, okolice)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

batwoman
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Stuart szuka nowego domu! (Warszawa, okolice)

Post autor: batwoman »

hej, Stuart, dość pokaźnej wielkości husky, 8 miesięczny, odratowany z "karmówki" dla węży szuka nowego domku. niekastrowany.
trafił do mnie pół roku temu, żył sobie w wielkiej zgodzie, miłości i tęczy wraz z Batmanem, niestety chłopakom odbiło i tłuką się od miesiąca aż lata futro i leje się krew :'( od miesiąca próbowałam je ponownie połączyć ale niestety nic nie wyszło, a biedny Batman cierpi, z ogryzionym palcem i ranami na grzbiecie i pyszczku po kilku parominutowych spotkaniach, gdzie musiałam je rozdzielać bo inaczej skończyłoby źle. niestety nie mam warunków na wstawienie kolejnej, dużej klatki (posiadamy klatkę wys 100cm, kuweta 50x80) i zaadoptowanie po nowym towarzyszu dla jednego i drugiego chłopa.

Stuart jest dość głośny, piszczy i wrzeszczy przy byle okazji O0 , oswoiłam go na tyle, ile się dało, lecz mimo wszystko jest mało ufny. aczkolwiek z ręki je, nie ma z tym problemów oraz grzecznie siedzi na rękach >:D a gdy tylko słyszy ludzi, od razu zrywa się z wyrka i wypatruje ;D
uwielbia suszone bananki. używamy drewnianego żwirku, inne podłoże jest be i Stuart strasznie kicha na nie 8) nigdy wcześniej nie przejawiał agresji więc myślę, że problem tkwi tylko między nim a Batmanem, a inne szczurki zaakceptuje. ;)

na życzenie oczywiście możemy wykombinować coś z transportem gdzieś dalej, jeśli nie to odbiór Konstancin i okolice (Wilanów, Mokotów, Centrum; w inne strony - Góra Kalwaria, Piaseczno)
nie wymagam podpisywania umowy, bo ufam, że chłopak trafi w dobre ręce. :)
Batman (początek kwietnia 2014r.) bershire
Stuart (połowa lipca 2014r.) husky
ZT:
Taszka (04.2014r - 07.2014r) husky
Jasna vel Diamond (06.2014r - 08.2014r) husky, dumbo
Ciemna vel Star (06.2014r - 08.2014r) husky, dumbo
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Stuart szuka nowego domu! (Warszawa, okolice)

Post autor: Morgana551 »

Nie widzę powodów aby ogona oddawać. Stuart jest w okresie burzy hormonalnej. Jeden szczur przejdzie ją bezproblemowo, a inni będzie np. agresywny. Takiego szczura wystarczy wykastrować. Do 4 tygodni od zabiegu hormony opadną, a szczur przestanie dziabać bez powodu.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ostrzyjnoz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 30, 2014 6:09 am

Re: Stuart szuka nowego domu! (Warszawa, okolice)

Post autor: ostrzyjnoz »

"Takiego szczura wystarczy wykastrować. "
Taaa,bo to takie proste i tanie...
Ja bym wzięła,bo szukam akurat samczyka coś koło 10 miesięcy,ale za daleko mieszkam.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Stuart szuka nowego domu! (Warszawa, okolice)

Post autor: Morgana551 »

Szczury nabuzowany hormonami nie tylko robi krzywdę innym ale też się męczy.

Tanie nie jest ale to chyba logiczne, że decydując nie na zwierze trzeba być świadomym wydatków. Szczury nie należą do tanich zwierząt. Szczególnie gdy zachorują. W Warszawie jest wiele dobrych lecznic np. PulsVet więc dostęp do wetów zajmujących się ogonami jest. Nie widzę tutaj żadnych problemów. Pozbywanie się zwierzaka, bo jest chory lub sprawia problemy, które można rozwiązać jest skrajnie nieodpowiedzialne.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Toha
Posty: 131
Rejestracja: pn sie 20, 2012 12:37 am

Re: Stuart szuka nowego domu! (Warszawa, okolice)

Post autor: Toha »

Aktualne? Jaka decyzja została podjęta?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”