Kochane Myszaczki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kochane Myszaczki

Post autor: Sharan »

Na nowo zostałam szczęśliwą mamusią dla szczurzych chłopców ^^ Maluszki są ze mną od wczoraj i powoli się przyzwyczajają do nowego domu. Dyzio - mniejszy, english irish/irish - jest młodszy i nieco bardziej strachliwy, ale myślę, że się zaprzyjaźnimy ;) Zyzio jest odrobinę - kilka dni - starszy i z tego co próbowałam wybadać chyba jest czymś pomiędzy hooded i blaze, przy czym ciapki ma w kolorku champagne :P Zobaczymy jak będą wyglądały kiedy zmienią futerko na dorosłe ^^

Moje misięta kochane na fotografiach :)

Dyzio - wstydliwy maluszek
Obrazek

Zyzio - tego jest wszędzie pełno ^^
Obrazek
Obrazek
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: olgapsiara »

Cudnych masz tych chłopców <3
Ale klatka dużo za mała :-\
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: Sharan »

Niestety, jest dla dorosłych za mała, dlatego wciąż poszukuję odpowiedniej, zarówno poprzez ogłoszenia jak i fora. Tak jak już gdzieś pisałam chwilowo nie jestem w stanie kupić dużej, no a i maluchy są jeszcze maleńkie, więc obecną traktuję jako tymczasową :)

W chłopakach zakochałam się od razu <3 a wstydliwy czarnuszek coraz bardziej się do mnie przekonuje :)
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: yss »

To jest kaptur? Wygląda jak husky :)

Fajne chłopaki, a klatka spokojnie jeszcze im posłuży ze 2 - 3 tygodnie. Potem jaka będzie radocha z nowej :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: Sharan »

Umaszczenie bardzo kojarzy mi się z kapturem, gdyby nie ten paseczek na pyszczku ^^ Jeżeli okaże się, że umaszczenie bardziej pod husky podchodzi, to zaraz zaktualizuję i opis w książeczkach zdrowia i tu.

Ano, na razie aż gubią się w obecnej, dopóki wystarcza im obojgu na razie będą mieszkać w obecnej C:

Zyzio już zdominował kolegę i hasa gdzie popadnie, do ręki jest pierwszy :D Dyzio zaś jest szczurkiem uratowanym od węża, nie był z domowej hodowli jak beżuś, więc powolutku próbujemy go oswajać. Towarzystwo wychodzi mu chyba na dobre bo coraz częściej wychodzi i za Zyziem i czasami nawet z własnej inicjatywy, choć ręki się jeszcze boi i każdy kontakt kończy się deszczem kupek.

Chłopaki byli dzisiaj na wizycie u weterynarza, obydwoje są zdrowi i wszystko jest w jak najlepszym porządku ^^
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: harleyquinn »

To na pewno husky :) Witamy i zdrowia życzymy :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: Sharan »

Wracam po dłuższej przerwie, a i tak tylko na chwilkę ze względu na nawał pracy przed sesją :D Mam nadzieję być aktywniejsza po połowie czerwca :)
Misiaki mają już nową klatkę i dzisiaj się do niej właśnie przeprowadziły. Na początku nie bardzo wiedziały co mają z taką przestrzenią zrobić, ale szybko się podzieliły który w jakim domku ma mieszkać :)
Zdjęcia udostępnione na Dropboxie, także zapraszam do przeglądania ^^
https://www.dropbox.com/sh/j7gfzm2kyr8r ... X10Za?dl=0
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: yss »

I bardzo dobrze :)
Uwaga zaszczurzonego: kup lub uszyj legowiska z uszkami - uszka po to, żeby było można przymocować do kratek, np spinaczem - aby maluchy po kratkach nie chodziły. Dla ich łapek nie jest to zdrowe. Co innego gdy same to wybierają, np łażąc na wybiegu po dachu klatki, a co innego gdy jest to przymusowe.
Legowisko można zrobić jak hamak, dwie warstwy polaru zszyte razem jak łapka do garnków ;) taki podwójny kocyk - pojedynczy będzie wpadał między pręty i się marszczył.

Miłego szczurowania!
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: Duana »

Sharan jacy oni przystojni ;D
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
Sharan
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 16, 2014 8:28 pm
Numer GG: 2244673
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kochane Myszaczki

Post autor: Sharan »

A dziękuję w imieniu swoim i panów :D
Dawno nie pisałam, wsiąkłam nieco, przyznaję, a u myszaków wydarzeń było sporo. Przede wszystkim - hormonki! Panowie zaczęli dorastać i testosteron zaczął działać ujemnie na ich przyjaźń. Czarnuszek potrafił dość nieprzyjemnie pogryźć białasa po szyi, o już po kilku takich akcjach zdecydowaliśmy się na kastrację tych małych niedźwiedzi. Dzisiaj operacja się dokonała i stworki się kurują, ale widać, że zniosły zabieg dobrze, bo się szybko wybudzały i teraz szybko dochodzą do siebie (i czasem tam szukają czego w okolicy tyłka jest inaczej :P ). Misie mają od dawna wielką klatkę do dyspozycji, był hamak, ale został zjedzony, to zamiast niego mają kocyki :)

dwa zdjątka w nowej klatce, jak się wyciągamy jak leniwce i wieszamy jak małpki c:
http://sta.sh/0j0pih0n1gz
http://sta.sh/01z25107hads
Ze mną: Dyzio (standard english irish/irish) & Zyzio (standard champagne/white husky)

Za Tęczowym Mostem:
Kacperek, Dyzio, Dyzio2, Dyzio3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”