Dwa trzymiesięczne samce

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Memusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 06, 2015 1:12 pm

Dwa trzymiesięczne samce

Post autor: Memusz »

Szczerze nie wiem, co mam zrobić.
Moje dwa samce co jakiś czas lekko się sprzeczały, ale nigdy żadnemu się nic nie stało. Przed chwilą jeden z nich wyleciał z piskiem od drugiego. Ma zdarty malutki kawałeczek skóry na ogonie i co chwilę popiskuje. Drugiemu nic się nie stało.
Chwilowo rozdzieliłam je do dwóch klatek, ale jedna z nich jest bardzo malutka (po chomiku) i nie nadaje się na jakieś dłuższe trzymanie. Jestem spanikowana i nie wiem, czy od razu nie lecieć z pierwszym do weta.
Co mogło spowodować taki nagły atak? Jak długo trzymać szczury w odosobnieniu?
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dwa trzymiesięczne samce

Post autor: Diego<3 »

Mam dwie siostry szczurzyczki. Nigdy nie rozdzielałam ich do innych klatek. Mimo tego , że też się biły. Zostaw sprawę szczurom ale co do zdartej skóry mogłabym zacząc panikowac. Lepiej idź do weta. Niewiem czy moja odpowiedź była dla ciebie dobra wic posłuchaj się również innych. ;)

Pozdrawiam.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Memusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 06, 2015 1:12 pm

Re: Dwa trzymiesięczne samce

Post autor: Memusz »

Wolałam ich na noc rozdzielić, bo czasami śpię jak kamień i bałam się, że pozabijaliby się. ;__;
Dzisiaj puściłam ich razem i żaden nie zaatakował, więc jest dobrze dobrze.
Zastanawiam się co do tej skóry. Nie leci krew, szczur nie piszczy, przemywałam mu to parę razy, ale dalej boję się jakiegoś zakażenia. Szczur samo sobie to wylizuje, więc pewnie żaden opatrunek nie przejdzie.
Pewnie panikuję, ale to są moje pierwsze szczurki... :-[
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwa trzymiesięczne samce

Post autor: noovaa »

Trzymiesięczne malce jeszcze się nie biją na poważnie, raczej skaleczenie kolegi nie wydaje mi się zamierzone.
Kup rivanol albo octenisept, w razie skaleczeń, tym odkażaj i nic się nie martw jeśli rany nie są głębokie i mocno krwawiące ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Memusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 06, 2015 1:12 pm

Re: Dwa trzymiesięczne samce

Post autor: Memusz »

Dziękuję za radę. ;D Polecę do apteki i kupię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”