Świeże liście jako urozmaicenie diety

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PruskaZaraza
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 8:26 pm
Numer GG: 33178248

Świeże liście jako urozmaicenie diety

Post autor: PruskaZaraza »

Mam nadzieję, że nie powtórzę zapytania, ale lupka nic konkretnego mi nie powiedziała :P Czy ciurom można dawać świeże liście truskawki, porzeczki, maliny, jeżyny, drzew owocowych, czy leszczyny? Zastanawiam się, bo są teraz takie śliczne, świeże i młodziutkie, a jeśli można dawać gałązki jabłoni to wpadłam na pomysł z liśćmi :) Co o tym myślicie? Kombinować? Póki co ogonkom dawałam mlecz z roślin rosnących wokół mojej wiejskiej głuszy ;)
"Raczkująca" zaszczurzona :P
Ze mną: ogonki Arystoteles i Hipokrates, psiaki Krecik i Jackie
Za TM: koszatniczka Tuptuś, koty Lucky i Adolf
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Świeże liście jako urozmaicenie diety

Post autor: nienazwana »

Można dawać. Byle nie pryskane, młode i zdrowe, dla pewności lepiej umyte/opłukane.
Kiedyś moim ogonkom narwałam młodziutkich listków mleczy, umyłam, osuszyłam, włożyłam do klatki z namaszczeniem.
Olały z miną: coś ty głupia? Co my króliki? Żarcie normalne dawaj, a to trawsko se bierz z powrotem......
I tyle ;)
Awatar użytkownika
PruskaZaraza
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 8:26 pm
Numer GG: 33178248

Re: Świeże liście jako urozmaicenie diety

Post autor: PruskaZaraza »

Moje akurat zieleninę ubóstwiają :) Z garści listków pozostał.. jeden, nieco przyschnięty. Wybredne to to takie, wszystko przyuważy. :P
"Raczkująca" zaszczurzona :P
Ze mną: ogonki Arystoteles i Hipokrates, psiaki Krecik i Jackie
Za TM: koszatniczka Tuptuś, koty Lucky i Adolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Świeże liście jako urozmaicenie diety

Post autor: smeg »

Mozna, ale nie wszystkie szczury chetnie jedza zielenine ;) Mozesz sprawdzic czy Twoim posmakuje. No i raczej unikalabym klujacych lisci (nie pamietam jak wygladaja liscie jezyny i maliny, ale kojarzy mi sie, ze lodygi kluja - ach to miejskie zycie :D), np. liscie rzodkiewki maja drobne klujace wloski.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
PruskaZaraza
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 8:26 pm
Numer GG: 33178248

Re: Świeże liście jako urozmaicenie diety

Post autor: PruskaZaraza »

Liście w odróżnieniu do łodyg są mięciutkie, szczególnie takie młode :) Zaraz chwila prawdy, chłopaki dostaną sałatkę i zobaczymy czy drzemie w nich królicza dusza z zapędem do zieleninki ;)
"Raczkująca" zaszczurzona :P
Ze mną: ogonki Arystoteles i Hipokrates, psiaki Krecik i Jackie
Za TM: koszatniczka Tuptuś, koty Lucky i Adolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”