Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Jamnik »

Witam! Wczoraj z jednym szczurem o godzinie 22 byłam u weterynarza - zaczął być osowiały, położony na łóżku co chwila się pokładał, cholernie piszczał gdy tylko ktoś chciał go wziąć(nawet bez dotyku, na sam widok), przymykał oczka. Zaczęłam go oglądać - czerwono-fioletowe jądra, zaczerwienione okolice genitaliów, podbrzusza i tylnych łapek + strasznie mu się trzęsą, nie ma w nich wiele siły. Pojechaliśmy taksówką do weterynarza całodobowego, jednak pani weterynarz nie była w stanie określić, co jest powodem - dała lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i antybiotyk i kazała przyjść następnego dnia. Przyszłam(już do innej akurat pani doktor) - mówi, że to wina wszołów, że one go tak urządziły. Dała antybiotyk, jakiś proszek żeby wymieszać z gerberkiem i mu dać. Jutro idę na trzecią wizytę. Trudno mi uwierzyć, że wszoły doprowadziły go do takiego stanu - już nie ma zaczerwienienia, ale jądra są ciągle fioletowawe(już nie tak bardzo), jednak cały czas tak samo trzęsą mu się łapki. Ma smutne oczka i nie chce nic pić ani jeść - musiałam go karmić i poić na siłę. Gdy chodzi po łóżku - chodzi, przystaje na dłuższy moment, chodzi, kładzie się. Ma dwa lata, ale mam nadzieję, że to nie jest czas na niego...
Co to może być? Co można podejrzewać, jakie badania zasugerować ewentualnie?
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Paul_Julian »

W tym wieku już mogą być niewładne nózki, ale bardziej niepokojący jest ten fioletowy kolor jąder. Moze dobrze by bylo zrobić usg, czy tam sie nic nie dzieje w okolicach i brzuszku ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Jamnik »

Kolor fioletowy schodzi, zostają właściwie te łapki i brak apetytu i pragnienia. No i ciągłe leżenie - tak, jak nigdy nie leżał mi na kolanach, tak teraz przeleżał godzinę - smutne, zmrużone oczka i wzrok pt. "wszystko mi jedno".
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Tofcia »

To miał wszy?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Paul_Julian »

Jamnik pisze:Kolor fioletowy schodzi, zostają właściwie te łapki i brak apetytu i pragnienia. No i ciągłe leżenie - tak, jak nigdy nie leżał mi na kolanach, tak teraz przeleżał godzinę - smutne, zmrużone oczka i wzrok pt. "wszystko mi jedno".
W Łodzi masz zaszczurzonych wetów, leć do Zwierzętarni, jak poleca IHime http://szczury.org/viewtopic.php?p=989263#p989263
Wiem, ze jedna z naszych forumowych weteranek ( Krwiopijka) pracuje w Łodzi w lecznicy, ale nie mam pojęcia gdzie.
Ale IHIme można zaufac w kwestii wyboru lekarza, mozesz też do niej napisać z zapytaniem gdzie iśc.
Najlepiej jedź tam dzisiaj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: noovaa »

Właśnie ... jaki środek dostał na wszy ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Jamnik »

Nie wiem konkretnie - wiem, że jakiś biały sypki puder dostali i za tydzień mamy się zgłosić po drugą "dawkę" na te wszoły.
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: noovaa »

Insectin. On nie zaszkodzi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: unipaks »

Trzeba być pewnym, że wet wie jak należy prawidłowo zastosować Insectin. Niestety wielu z nich obsypuje szczura po wierzchu, a należy uważnie odsuwać sierść i podać Insectin "pod włos".
Szczur potem naprawdę długo nie może lizać sierści, a czasem to trudne lub wręcz niemożliwe do upilnowania (zwierzę w transporterze, człowiek prowadzi samochód itp); one zaś co oczywiste, czochrają się pazurami po swędzącej skórze oblizując potem pazury i myją całe ciało zlizując środek, co może mieć bardzop przykre konsekwencje.
Szczurkowi podawaj gerberki albo zmielony i namoczony granulat, do picia choćby wodę osłodzoną miodem, trzeba karmić go i poić z palca jeśli sam nie może. Jak jedzonko mokre zjadają, dużo mniej piją.
Przydałby się wet znający się na szczurach; jaja wszołów i one same są widoczne, zwłaszcza jeśli zaawansowane stadium - a takie tu orzekają - czemu? ::) Czy widzisz to, czy to się zgadza?
Zmrużone oczka sugerowałyby ból, coś rzeczywiście może się dziać w okolicach jąder lub w brzuchu - lek p/zapalny/p/bólowy może pomóc ale może zachodzić potrzeba podawania dobrze dobranego antybiotyku. Idź do dobrego weta jak pisał Paul_Julian - taki wet zbada jak należy, uważnie wymaca podejrzane miejsca, dokładnie obejrzy, ewentualnie zrobi dodatkowe badania
Trzymam kciuki za szczuraska!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Jamnik »

Rak prostaty. To wszystko wyjaśnia.
Dostał wtedy jakieś sterydy, dlatego trochę się zmniejszyło i nie uciskało jąder i fiolet zszedł. Dostał też jakiś antybiotyk, mam mu dawać 2x dziennie ustnie. Mamy też karmę Royal Canin "Convalescence Support". Jeśli do jutra się jakkolwiek nie poprawi, idziemy go uśpić...
Ma o 2 stopnie za niską temperaturę, dlatego go teraz dogrzewam. Przy wkładaniu termometru okazało się, że jest dużo śluzu, a pęcherz jest twardawy. USG pokazało jednoznacznie raka prostaty. Żałuję, że go nie wykastrowałam jak był mały...
Lekarz powiedział, że nic się nie da zrobić więcej. Że operacje nie wchodzą w grę.
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Tofcia »

Nie usypiaj! :'( :'( :'(
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Sky »

Tofcia, jeżeli stan szczura jest zły i właściciel wyraźnie widzi, że zwierze się męczy, a nie ma innych opcji leczenia zwierzaka, to jest najlepsze wyjście.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Paul_Julian »

Jednak :( Obawiałem sie własnie czegoś podobnego.

Jamnik, o nic sie nie obwiniaj ! Nie wolno tak myśleć. Sporo samców jest przecież jajecznych.
Trzymaj się !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 20, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Jamnik »

Julian, ale gdybym go wykastrowała... dłużej by pożył, cieszyłby się bardziej życiem... A teraz? Leży smutny i pewnie obolały.


Naprawdę nic się nie da zrobić?... Lekarz mówił, że nie da się operować. Na pewno to jest niemożliwe?
Ze mną Raven, Algernon oraz Innis od 15/05/2020

W sercu Edwin i Everard [*]
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Fioletowe jądra i trzęsienie się łapek

Post autor: Tofcia »

Właśnie nie wiem czemu nie można operować tego kastracja nie pomoże? ???
Jamnik co ze szczurkiem? Ma kroplówke?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”