Pytanie o kolbę

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
JeremyX
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 03, 2015 4:52 pm

Pytanie o kolbę

Post autor: JeremyX »

Tak jak powyżej, zakupiłem dzikusom 2 paczki kolby, miała być miodowa oraz warzywna, niestety nie spojrzałem w pośpiechu, i okazało się, że jedna z nich jest pomarańczowa (firmy Nestor dla bardziej obeznanych), niby zawiera 7% pomarańczy, z tego co widzę to praktycznie skórka, ale o ile wiem szczurom nie wolno jeść cytrusów. Oczywiście rachunku nie wziąłem, więc nie przyjmują zwrotu. I tu pytanie bo mam dylemat: można coś takiego podać szczurkom, czy nawet w tej ilości im zaszkodzi? Mam 2 samiczki, wiek ok 1,5roku i 9 miesięcy.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o kolbę

Post autor: Tofcia »

Cystrusów nie wolno chyba tylko u samców z tego co wiem. jak zle piszę to niech ktoś sprostuje.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pytanie o kolbę

Post autor: smeg »

To prawda, cytrusy szkodzą samcom. Samiczkom możesz podać, przy takiej ilości nic im nie będzie. Chociaż ja ogólnie nie jestem zwolenniczką kolb, to taki fastfood dla zwierząt, wolę żeby moje szczury jadły zdrową karmę. Kolby podaję tylko do transportera, np. w podróży albo przy wizycie u weta, wtedy są wygodniejsze niż rozsypująca się karma.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o kolbę

Post autor: Tofcia »

u moich szczurów kolba zasadzie wisi w ogóle zainteresowania nie ma
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”