Po jakim czasie pozwalać na wybieg?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ratmummy
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:01 pm

Po jakim czasie pozwalać na wybieg?

Post autor: ratmummy »

Mam 2 5-miesieczne dziewczynki. Jestem ich wlascicielka od 3 dni, ale z dnia na dzien bardziej mi ufaja, powoli wchodza na rece, widze ze sa bardzo ciekawskie zwlaszcza Mini, bardziej energetyczna i z wiekszym apetytem (na szczescie karmie.je glownie warzywami, owocami, wafelkami ryzowymi lub ziarenkami, a w misce stoi sucha karma jako glowne pozywienie)
Boje sie je wypuszczac, boje sie ze gdzies utkna lub cos im sie stanie. Taka juz jestem ze martwie sie na zapas. Boje sie ze gdzies mi zwiną i nie bede umiala ich zlapac. Jakies rady? Poczekac z wypuszczaniem?
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Po jakim czasie pozwalać na wybieg?

Post autor: cane »

Powiem Ci tak - poczekaj aż zaczniesz im ufać...

Zacznij też wypuszczanie na ograniczonym, zabezpieczonym [kable i dziury] terenie. Z czasem powiększaj wybieg [u nas w ciągu tygodnia osiągnął cały pokój, ale trafiły mi się wybitnie grzeczne dziewczyny]. Po za tym zwróć uwagę na rośliny - mogą być trujące! Z całą resztą uważnie obserwuj Ogony, zwłaszcza na początku... One same pokażą ci co trzeba poprawić, na co zwrócić dodatkową uwagę, a gdzie żadne zabezpieczenia nie pomogą >:D .
ratmummy
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:01 pm

Re: Po jakim czasie pozwalać na wybieg?

Post autor: ratmummy »

Przełamałam się! Minka bawila sie jak szalona. Nie rozrabiala, nie gryzla nic,pochowalam kable a jeden obwodowy ktory zostal, pozostal nieruszony! Sukces :D Lucy cos nie w sosie i troche sie cykala i zostala w klatce, ale Mini sie super bawila :D weszla mi pod bluze i strasznie sie tym jaralam haha. Jest coraz lepiej!
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Po jakim czasie pozwalać na wybieg?

Post autor: cane »

Na kable niemożliwe do schowania - polecam osłonki :). Mi po prawie pól roku najgrzeczniejszy szczur świata zeżarł kabel wysadzając przy okazji korki w całej klatce >:D .

Na szczęście dziewczynie nic się nie stało poważnego [po za poparzonym pyszczkiem i parodniowym karmieniem gerberkiem], bo taki błąd i nadmiar zaufania mógłby skończyć się nawet śmiercią!
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Po jakim czasie pozwalać na wybieg?

Post autor: Tofcia »

U mnie praktycznie drugiego dnia same uciekły przez moją nieuwagę. Ile nerwów było bo albinos dziabał ze strachu i pomykał po wszystkich kątach.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”