Młoda z.. młodą

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Młoda z.. młodą

Post autor: Sheelka »

Witam,

Robię nowy temat bo pewnie w jakimś starym bym się zgubiła. Mam moją Zjawę od ok 2 tygodni i pora na nową lokatorkę do kompletu. Przeczytałam wątek o łączeniu, jednak w nim są przede wszystkim pokazane sytuacje stary z młodym lub stadko z nowym. Ja jednak będę miała dwa brzdące w wieku około 2 miesięcy. I teraz nie wiem którą metodę wybrać, bo Zjawa jeszcze ten niecały miesiąc temu żyła w całkiem sporym stadzie w Kakadu, a nowa samiczka pewnie przybędzie też z większego stadka. Czy trudnym będzie łączyć takie dwie młode duszki? Nieco się tego obawiam..

Dziękuję z góry za wszelkie rady.
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Młoda z.. młodą

Post autor: smeg »

Dwa młode szczury zazwyczaj łączy się łatwo - łatwiej, niż starsze. Zastosuj metodę "starszy+młodszy", bo łączysz dwa pojedyncze szczury, a nie nowego ze stadem. Nie spiesz się, łączenie może potrwać kilka dni, a w skrajnych przypadkach nawet kilka tygodni - nie ma co dążyć do wspólnej klatki od razu pierwszego dnia za wszelką cenę. Mam nadzieję, że kolejną szczurkę adoptujesz, zamiast kupować w sklepie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Młoda z.. młodą

Post autor: Sheelka »

Zjawa też jest adoptowana. Po prostu po tygodniu od zakupu trafiła do mnie :)

Ech, mam nadzieję, że pójdzie szybko i łatwo..
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”