Dłuższy wyjazd

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Emiliana
Posty: 39
Rejestracja: czw sty 05, 2012 3:43 pm

Dłuższy wyjazd

Post autor: Emiliana »

Na forum znalazłam temat wyjazdu na 2 do 4 dni, lecz nie dłuższych.

Ciekawi mnie czy ktoś z Was wyjeżdżał na tydzień lub dłużej, jak odebrały to szczurki, czy nie chorowały...?

Wyjeżdżam teraz na 2 tygodnie, szczurki będą odwiedzane co drugi dzień przez zaufaną osobę, zapasy mają zrobione, jednak mimo wszystko w domu będą same.
Lekko denerwuje mnie ta sytuacja, gdyż poprzednio gdy zostawiłam swoje szczurki na dłużej, niestety tego nie przeżyły. Wiem, że wszystko będzie w porządku, ale czy cisza i samotność w domu nie będą dla nich problemem?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dłuższy wyjazd

Post autor: Paul_Julian »

Mają siebie nawzajem, więc nawet nie zauwazą , ze Cię nie ma :D
Dobrze by bylo, zebys poinstruowała osobę, która będzie je odwiedzać, o szczurzej 1szej pomocy http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=16878
No i tu jeszcze temat upału http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=16942
Mozesz nawet wydrukowac te instrukcje/porady i zostawić wraz z numerem telefonu do weta.

I jesli była by mozliwosc pobawienia się trochę ze szczurkami, pogadania z nimi, spędzenia trochę czasu - to byloby super.

Podejrzewam, ze Twoje poprzednie ogonki mogly złapać jakąś chorobę i moze była zarażliwa. Wydaje mi sie to bardziej prawdopodobne niż z tęsknoty. Fakt, że szczurki bardzo przezywają śmierć towarzysza stada, ale tak mają chyba wszystkie gatunki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Emiliana
Posty: 39
Rejestracja: czw sty 05, 2012 3:43 pm

Re: Dłuższy wyjazd

Post autor: Emiliana »

Znając moje maluchy... zauważą :)
Zawsze gdy tylko wchodzę do pokoju gdzie jest klatka, wskakują na drzwiczki i proszą o wyjście, gdy otworzę, nie mogę ich powstrzymać od wyjścia i łażenia po mnie, już nie chcą się odkleić.

Osoba, która się nimi zajmie nie spoufala się z nimi - nigdy, po prostu często zajmuje się zwierzakami znajomych, kiedy wyjeżdżają (jedzenie, woda). Dlatego nie ma co liczyć na jakąś bliskość.

Mam nadzieję, że masz rację pisząc, że mają siebie :) Zobaczymy... muszą dać sobie radę :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dłuższy wyjazd

Post autor: smeg »

Przy dłuższym wyjeździe istotne jest, aby osoba opiekująca się szczurami była w stanie zauważyć objawy ewentualnej choroby i w razie potrzeby mogła zabrać je do weterynarza, zwłaszcza jeśli mają powyżej 1,5 roku. Na Twoim miejscu poszukałabym do pomocy kogoś, kto zna się na szczurach, np. z forum.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Dłuższy wyjazd

Post autor: cane »

Ja tylko tak nieśmiało, bo sama coś znaleźć nie umiem - gdzie jest temacik o krótkich wyjazdach?
Emiliana
Posty: 39
Rejestracja: czw sty 05, 2012 3:43 pm

Re: Dłuższy wyjazd

Post autor: Emiliana »

Wróciłam dziś z wyjazdu. Szczurki stęsknione, pogryzły każdy materiałowy domek, ale w świetnej kondycji, zadbane, nie zdziczały :P Czyli opiekun się spisał, a i dłuższa rozłąka im nie szkodzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”