Potwór nie szczur! [niszczenie]

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Potwór nie szczur! [niszczenie]

Post autor: olgapsiara »

Moja Granda jest OKROPNA! Wszystko i wszędzie niszczy. Reszta dziewczyn nic... grzeczne są. Normalnie aż zastanawiam się nad oddaniem jej do nowego domu :( Po prostu nie mam do niej siły :'( Pomóżcie!!!!
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potwór nie szczur!

Post autor: Malachit »

Olga ::) jakieś szczegóły? Co i kiedy niszczy? Możesz jej dawać chusteczki, żeby miała zajęcie, jeśli chodzi o niszczenie w klatce. Jeśli poza klatką - trzeba pilnować i tyle. No i zależy co niszczy?
Poza tym - wyszukiwarka nie gryzie http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... &start=450 ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potwór nie szczur! [niszczenie]

Post autor: olgapsiara »

Materac, kable, meble, przedmioty... WSZYSTKO! :'(
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potwór nie szczur! [niszczenie]

Post autor: Malachit »

Rzeczy na czas wybiegu chować, kable zabezpieczyć, a przed gryzieniem mebli pilnować w trakcie wybiegu. Wiele szczurów niszczy, moje podgryzają drewniane krzesło, pościel, czasami ubrania jak leżą na wierzchu. Rozkopują kwiatki, których mam sporo. Po prostu trzeba sprzątać rzeczy przed wybiegiem i cały czas pilnować, co szczury robią (ja nie mogę wyjść z pokoju na więcej niż 5 min jeśli szczury biegają, bo wiem, że coś zniszczą). Naucz Grandę, że nie wolno - moje są nauczone, jak mówię głośno "nie wolno" albo klaszczę to przerywają to, co akurat robią. Jeśli nie, to stukam je lekko (!) palcem w nos, powtarzając, że nie wolno. Jak szczur uparcie robi coś, czego nie powinien, zamykam go w klatce na chwilę. U mnie działa, ale tylko wtedy, jak jestem w pokoju. Jak tylko wyjdę - hulaj dusza. Nie gwarantuję skuteczności.
Szczury gryzą i niszczą - taka natura szczura.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potwór nie szczur! [niszczenie]

Post autor: Paul_Julian »

Ja tu jeszcze podrzucę link : http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t ... *#p1012979
szczur to szczur. Dla Ciebie to niszczenie, a dla Grandy to ścieranie ząbków, zaglądanie do środka przedmiotu, kolekcjonowanie rzeczy do budowy domku....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potwór nie szczur! [niszczenie]

Post autor: olgapsiara »

Dzięki. Kable są zabezpieczone, ale Granda już zjadła peszle :(
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Potwór nie szczur! [niszczenie]

Post autor: Paul_Julian »

To musisz wymieniać co jakis czas, założyć podwójne, albo w jakiś sposób je usuwac ze szczurzej drogi. Mozna nawet wypiąc i zwinąć na czas wybiegu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”