Dziwne zachowanie szczurki

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: DevAsA »

Witam. Mam szczurkę (Kami) od lekko pod nad 2 tygodni. Ma około 3-4 miesiące. Zawsze była spokojna i ciekawska wszystkiego zarazem. Zawszę jak głaskałem starała się wylizać mi paluszki. Lecz teraz (dosłownie w tym momencie) kiedy chce pogłaskać zamiera bez ruchu lekko, ale za to zaczyna drgać główką i lekko ciałkiem jak ehhmm... wibrator.. Nie wiem czy to objawy jakieś chorobowe czy zadowolenie jej a może coś innego. Pierwszy raz coś takiego widzę. Staram się zawsze delikatnie jak z jajeczkiem z nią się bawić wiec urazu żadnego nie powinna mieć.
Mieliście może takie przypadki?
(szczurek jest z zoologa pisałem w innym temacie)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: Paul_Julian »

To objawy rujki :D Podrap ją nad ogonem i nakryj jej grzbiet dłonią, to moze zacznie machac uszami ( naprawdę :) )
Zwykle rujka jest co tydzień, ale czasem co kilka dni.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... ka#p987808
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: DevAsA »

O.O wygieła się jak łuk kuperek do góry dała i "tlepocze" uszkami jak słonik Bambo
czyli nie mam czym się martwić lecz w tym momencie myślę czy może próbę adopcji aby nie była samotna to jakiegoś samca kastrata który by miał o dziwo chęci... Jeszcze raz dziękuję Paul_Julian za pomoc :D od razu kamień z serca spadł :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: Paul_Julian »

Kastraciki to raczej leniuszki, dwie dziewuchy to potrafia klatkę roznieść jak zaczną wariować :D Towarzystwo jak najbardziej potrzebne, ale czy to bedzie kastracik czy samiczka, to juz zależy od Ciebie :)
Jak samiczka podrośnie ( czyli bedzie mieć 6-7 miesięcy) to warto ją dać do kastracji ( czyli usunięcia macicy). Taki zabieg bez problemów robi dr Sławska w lecznicy w Redłowie.
Tutaj poczytaj http://lecznica-oaza.pl/artykuly/kastra ... -domowego/
Młoda szczurka spokojnie sobie poradzi po zabiegu, a odpada wiele problemów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: DevAsA »

Rozumiem i zanotowałem na przyszłość :) zarazem dziękuję za kolejną wiadomość lecz nie wiedziałem w którym mniej więcej wieku. Od 2 tygodni czytam i czytam fora aby jak najwięcej się dowiedzieć :)
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: DevAsA »

Odświeżę lekko temat. Kami zaczęła dużo spać na mnie, bardzo dużo trochę nie naturalne. Wczoraj miała ruję i od wczoraj dużo śpi na mnie. Też kolejną rzeczą zauważyłem że się dużo drapie i czyści jedno ucho (prawe). Jak brałem Ją to od razu byłem na badaniach kontrolnych czy nie ma pasożytów itp i nic nie było wykazane. Tak że się zastanawiam czy wszystko dobrze z nią. Odświeżam temat z powodu tego spania, a przy okazji drapania i wiecznie czyszczenia jednego ucha (4-6 razy dziennie).
Obserwuje i się bawię z nią codziennie od 8 do 1 (w nocy, nie mylić z godziną 13 czasem) więc każde nagłe zachowanie inne od razu zauważam.
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: DevAsA »

Teraz zauważyłem kiedy śpi na mnie co jakiś czas bardzo rzadko wykonuje "impulsy" z wysokości płuc przy tym wydając bardzo cichutki hymmm... kichnięcie tak powiedzmy. Perfumów nie używam wiec alergia nie ale może proszek ? Lecz po tak długim czasie reakcja ?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: Paul_Julian »

Tylko to jedno ucho tak czyści ? Warto z nia pójsc do weta , moze to jakies zapalenie ucha się szykuje ? Wet powinien zajrzec jej do ucha :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dziwne zachowanie szczurki

Post autor: DevAsA »

Dziś święto jutro z samego rana podejdę na wszelki wypadek. Tylko to jedno uszko czyści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”