Dezynfekcja pomieszcze?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pink
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 14, 2004 8:03 am

Dezynfekcja pomieszcze?

Post autor: Pink »

Cześć,

Jak wasz szczurek miał świerzb albo grzybicę, to jakimi środkami dezynfekowaliście pomieszczenia, czy wogóle czegokolwiek używaliście? Może coś ktoś poleca. Jak też się kształtują ceny takich środków?
Mój lata sobie nie tylko po całym pokoju, ale również w pokoju rodziców, po mnie, pościeli, więc tak naprawde to dezynfekcja jest trudna. Chyba, że spryskać tylko miejsca, gdzie bywa najczęściej. Choroba nie jest zaawansowana, jest trochę strupków w okolicy pyszczka i przedniach łapek (ale praktycznie tylko z jednej strony).
Dzięki za informacje.
Pink
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 14, 2004 8:03 am

zara?enie

Post autor: Pink »

Cześć,

Widzę, że nikt mi nie odpisuje :( ........
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy świerzbem może zarazić się człowiek od szczurka? Wet mi powiedział, że jest to mało prawdopodobne. Jakie jest Wasze zdanie? Ktoś coś kiedyś pisał, ale ja nie mogę tego odnaleźć. Dzięki.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Dezynfekcja pomieszczeń

Post autor: Ewqa »

Nie wiem jak od szczurka, ale napewno niektóre gryzonie mają inne pasozyty, którymi człowiek nie może sie zarazić.
Odkazić klatkę możesz: wybielaczem do tkanin, takim z chlorem, kwaskiem cytrynowym, wrzącą wodą im wiecej tym lepiej. Mi wet dał taka substancje którą odkaziłam klatkę, jakis czerwonawy płyn (nie nadmanganian potasy)
A co do reszty pokoju to posciel i wszystko co sie da uprać z gotowaniem powinno wystarczyć, a reszte wywietrzyć.
A o to czy to zakaźne zapytaj na forum weterynarzy albo w Vetservisie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”