[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Fatty »

Kwestia przyzwyczajenia - u mnie szczurza klatka stoi jakieś 15 cm od łóżka :P
Pierwsze noce były ciężkie, przez chłopców tarabanienie, ale teraz już mi to nie przeszkadza.
Tylko czasem jak oni robią sobie przemeblowanie w klatce, to jakaś chusteczka będąca dotychczas u nich na hamaku, ląduje na moim łóżku ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Lazanka »

Ja mam mocny sen wiec szczurze halasy mi nigdy nie przeszkadzaly (nawet odglosy z poidla :P).

[quote="Fatty"]u mnie szczurza klatka stoi jakieś 15 cm od łóżka :P [/quote]

Natomiast tego to bym sie bala - na pewno ktoregos ranka zbudzilabym sie z koldra wciagnieta do srodka klatki i mocno nadgryziona :)
-=Lazanka=-
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Fatty »

[quote="Lazanka"]Natomiast tego to bym sie bala - na pewno ktoregos ranka zbudzilabym sie z koldra wciagnieta do srodka klatki i mocno nadgryziona [/quote]
cóż, zdarza się :D
ale ja nie z tych co o ażurową kołdrę się złoszczą :P
Ze mnie jest straszna bałaganiara, czasami ciuchy rzucę na łóżko, a gdy śpię to nieświadomie skopuję je w stronę klatki chłopaków- i pewnego ranka po przebudzeniu ukazał mi się widok mojej koszulki całkowicie wciągniętej do klatki ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Grzanka
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 24, 2006 4:52 pm
Lokalizacja: Łódź

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Grzanka »

U mnie w zasiegu klatki sa tylko zasłonki (mam dlugi karnisz i zaslonki sa tylko na brzegach jako ozdoba, z daleka od okna) i niestety co jakis czas znajduje na nich kolejne wygryzione dziurki ;). Własciwie nie przeszkadza mi to, bo brzydkie sa i musze sie ich jakos pozbyc :twisted:
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: lilia »

Mi szczur wciągnął sznurki do podnoszenia rzaluzji/żaluzji. :haha:
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Filip11 »

Obrazek

Jak widac, klatka stoi na szafce, ma bezposredni dostep do biurka, a od biurka do lozka jest okolo 20-30cm, wiec szczur ma dostep do calego pokoju.

kiedy kupie nowa klatke(z powodu wielkosci), bedzie stac na ziemi, otoczona bedzie z dwoch stron sciana, moze na suficie poloze szmatke.
Ostatnio zmieniony wt gru 26, 2006 7:43 pm przez Filip11, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Nina »

U mnie klatka stoi na wiklinowym koszu pod ścianą, obok wysokiej półki.
Wygląda to mniej więcej tak:
[img=http://img466.imageshack.us/img466/6010/pokjpu2.th.jpg]
Łóżko i 1 (półka z szufladami do których ciury lubią wchodzić) to ich ulubiona miejscówka
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
p!nky
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 22, 2006 6:40 am

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: p!nky »

ja mam pytanie , jakoze za niecaly miesiac planuje kupic szczurki , czy klatka moze stac na wysokosci ok. 1m ( odleglosc od lozka wynosila by 35 cm , a obok tej szafki jest kolejna , nizsza ) , postawienie klatki na podlodze calkowicie odpada gdyz mam kota - ona lubi gryzonie ( nie jesc xP z moimi śp. swinkami morskimi spala w klatkach ,a szczurem mojej kolezanki byla zaciekawiona , natomiast szczur nie za bardzo xP ) , ale bala bym sie czy szczur ja polubi , czy ona go polubi etc.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Ratata »

P!nky, wątpię żeby ledwo metrowa wysokość była jakąkolwiek przeszkodą dla kota :roll:
W każdym razie dla mojego kota jedynym niedostępnym miejscem w mieszkaniu jest lampa na suficie, w każde inne jest w stanie wskoczyć/wdrapać się/wpełznąć ;)
Szczurki mogą stać na szafce, połączyłabym z nią łóżko, za pomocą drabinki na przykład... 35 cm to niby nie dużo, ale po co ryzykować jakiś nieudany skok.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Fatty »

Udokumentuję lokalizację klatki Ikona i Fabka
Obrazek

na lewo moje łóżko, na prawo szafa- klatka ponadto stoi na niskiej szafce gdzie chowam wszelkie szczurze akcesoria( i wiaderko z jedzonkiem). Przeciągi nam niestraszne :) A doookoła ścieli się mój bajzel ... :jezor2:
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2007 9:11 pm przez Fatty, łącznie zmieniany 1 raz.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
p!nky
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 22, 2006 6:40 am

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: p!nky »

[quote="Ratata"]P!nky, wątpię żeby ledwo metrowa wysokość była jakąkolwiek przeszkodą dla kota :roll: [/quote]

wiec , moja Kocinka nie ma wstepu do pokoju tylko czasami zdarzy jej sie wejsc xP
ew. mogla bym postawic klatke na biurku , ustawienie biurka przypomina ustawienie szafki Fatty , tylko jest bardziej przy scianie
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: szninkiel »

p!nky, ja mam w domu kotke, ktora kiedys interesowala sie klatka i mychami (teraz ma je glebokim powazaniu), ale dziewczyny baly sie jej tylko poze klatka. W klatce czuly sie na tyle bezpieczne, ze nawet jezeli zauwazyly kocice, to i tak nie wykazywaly zadnych objawow stresu czy strachu.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Ratata »

P!nky, ja bym postawiła na tym meblu, który ma większą powierzchnię = więcej miejsca do buszowania ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

RE: [Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: alainaprv »

U mnie jest pięć klatek, z czego tak:
chomik i myszoskoczek (dwie klatki) stoją w regale na wysokości około 1m.
Żaba (ciur) stoi na biurku, konkretnie na takiej nadbudówce.
Szanta i Smołcia (ciurzyce) na dwóch szafkach 140cm i 120 cm, w tym jedna koło łóżka =)
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2007 1:21 pm przez alainaprv, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
psycho
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 5:12 pm

Położenie klatki? Słuch czy węch?

Post autor: psycho »

Zastanawia mnie czy klatka może stać w ciemnym miejscu pokoju?
Oraz czy szczurki mają lepszy słuch czy węch?

Scalone z podobnym tematem. / mod. Lulu
Ostatnio zmieniony pn lip 30, 2007 3:22 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”