Maluchy a wymiana ?ció?ki.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: bronka »

cat's dream mozna kupic taniej! w najblizszym mi zoologicznym placilam 12 zl. nie przeplacajcie :?
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: sauatka »

no wlasnie zalezy gdzie :) ja placilam 17zl. mysle ze wiecej niz 17zl. nie bedzie kosztowal
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: krwiopij »

sianko pyli i moze uczulac, wiec ja bym zrezygnowala... lepiej daj im chusteczki higieniczne albo bezzapachowy papier toaletowy... trzeba czesciej wymieniac, ale za to sa w pelni bezpieczne...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: Sandrex »

Krwiopijka czyli z siankiem poczekac az beda juz doroslymi szczurasami( powiedzmy wiek: trzy miesiace) :?: Czy lepiej w ogole nie praktykowac z siankiem :?: Pytam bo sianko zakupilam juz jakis czas temu razem z wielka klatka, trocinami i domkiem, ktore czekaja az male podrosna i wtedy zrobie im przeprowadzke. Czekam na odpowiedz co z tym siankiem :wink:
A trociny na cats dream to bobry pomysl :?: Pierwotnie chcialam je wylozyc na pigwe, by tym samym nieco ja "zmiekczyc" :?: :?: :?:
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: sauatka »

ja kiedys mieszlam cat's dream z trocinkami bo denerwowalo mnie jak szczurki drapaly w cat'sie :) mozesz sprobowac ale wymieszaj cat'sa z odrobina trocin
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: krwiopij »

generalnie sianko nie jest polecane, ale mozna sprobowac... uczulenia nie sa norma, ale sie zdarzaja... mozesz dac troche siana i obserwowac, czy szczurki na przyklad nie zaczynaja kichac... jesli wszystko bedzie w porzadku, to nie ma czym sie martwc i spokojnie mozna dawac sianko...

aha... niestety w sianku moga byc jakies pasozyty... to chyba najczestszy powod pojawienia sie pchel czy wszalow u naszych ogonkow... :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: Sandrex »

A czy da sie golym okiem sprzawdzic czy w sianku wystepuja pasozyty :?:
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: krwiopij »

coz, ja nie uzywam, wiec nie mam pojecia...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: ESTI »

Odradzam sianko...ja odstawiłam, jak okazało się, że małe mocno się drapią...
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: Mycha »

Moje maluchy zawsze były chowane na sianku właśnie i samica budowała ogromne gniazdo a później maluchy świetnie się w nim bawiły, ale to było szczurkami "z mojej hodowli", teraz nie rozmnażam, ale kilka miesięcy temu przyjęłam dwa młode samce i one mają oblrzymie problemy po sianku... Różnie to bywa, ale w przypadku takich maluchów lepiej nie ryzykować.
Jeśli chodzi o to kiedy można wymienić trociny a kiedy umyć klatkę to tak...
Wymieniałam trociny po tygodniu, ale nie w całości. Samiczka powinna wyżucać z gniazda brudne trociny i wpychać świerze. Zawsze wymieniałam oprócz części w której znajduje się gniazdo- samiczka sama sobie je w gnieździe zmieniała. Całkiem trociny możesz wymienić kiedy szczurki zaczną wypełzać z gnizadka- bo wcześniej nie ma takiej potrzeby. W wieku 1415116 dni otworzą oczka i kilka dni później zaczynają wyłazić z gniazda.
Mycie klatki najlepiej wtedy kiedy maluchy już nad nią zapanują.
Moje osobiste zdanie jest takie, że od szczurki nie powinno śmierdzieć. Jeśli samica jest sama w klatce to bez przesady... Powinieneś przygotować się kilka dni przed planowanym porodem i dokładnie wyszorować klatkę po to, aby zapach z niej nie przeszkadzał później ani Tobie ani jej...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: Sandrex »

Dalam dzis troche sianka obok domku Szyszki i maluchow, obserwuje co bedzie dalej. Pozdrawiam
Wake Up Little Sparrow
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Mam jeszcze pare pytań...

Post autor: Sandrex »

Informuje, ze sianko przyjelo sie dobrze :) Po minimalnej dawce wyzej wymienionego nie zaobserwowalam zadnych czestszych drapan sie u szczuraskow. Koniec raportu :wink: Pozdrawiam serdecznie
Wake Up Little Sparrow
Rattygirl
Posty: 24
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:34 pm

Maluchy a wymiana ?ció?ki.

Post autor: Rattygirl »

Kiedy mogę wymienić ściółkę jeżeli w gniazdku są jeszcze maluchy (mają niecałe dwa tygodnie) nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie zlepek wszystkiego(jedzonka,bobków itp) jaki powstał już w klatce...co prawda nie śmierdzi jakoś tragicznie ale mimo wszystko zadaję pytanko...
Obecnie ze mną ...::: Poosia & Smoochy :::...
& Zgredek (od 21.10.04)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Maluchy a wymiana ściółki.

Post autor: Dixi »

Czytalam, ze przez tydzien nie wolno sprzatac w calej klatce, ale chyba mozesz sprobowac uprzatnac lekko klatke, ewentualnie pomin gniazdo tak na wszelki wypadek.
Pozdrawiam,
Aguśka
brewer
Posty: 17
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 8:19 am

Maluchy a wymiana ściółki.

Post autor: brewer »

Ja tez mam male i wymienialem dopiero po 5 / 6 dniach ale tylko do okola pozatym "mokre i smiedzace" husteczki Gina sama wyrzucila przed domek a swierzutkie zabrała :)
pozdrawiam :)

http://www.brewer.crb.pl/maly.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”