Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Flaumel »

Zapnij takim spinaczem do bielizny dodatkowo :) Nie powinni być w stanie sobie otworzyc, albo drucikiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: monisiaxp »

Spinaczem biurowym zamykaj sobie, albo odwracaj do ściany.

Motto ogonów to:

" Zasrać, zasikać, zeżreć i znikać! "
Ręce mi opadają, ale to jest tak miłość.. :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Kluska123 »

" Zasrać, zasikać, zeżreć i znikać! "
To Ci się udało :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: monisiaxp »

Nie wysypiam się przez nie po nocach, bo łażą jak na złość po prętach klatki!
Albo chlają się i cała klatka się trzęsie.
shadow;)
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 27, 2012 5:34 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: shadow;) »

Ja nie lubię tego, że jak trzymam moją Shadow to zawsze próbuje mi wejść za koszulkę i strasznie wtedy drapie. :-\
heh
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosja1 »

Nie lubię wspinania się po moich gołych nogach i wbitych we mnie nieobciętych pazurów... :P Których oczywiście nie mogę obcinać, ponieważ wg szczura grozi to szybką śmiercią, której trzeba uniknąć za wszelką cenę. Czego też nie lubię
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: jestemsen »

Jako, że z moimi szczurami sie niedawno dopiero poznawałyśmy, nie mogłam stwierdzić, co mnie denerwuje. Teraz po paru wspólnych miesiącach mogę śmiało stwierdzić, że spośród par rzeczy, których nie lubię, najbardziej podnosi mi cisnienie systematyczne dziurawienie poidła. Co kupię nowe, to dziura, co zakleję, to dziura :P Woda sie leje, kupy pływają.. eh, ciężko :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: molll »

jestemsen pisze:Jako, że z moimi szczurami sie niedawno dopiero poznawałyśmy, nie mogłam stwierdzić, co mnie denerwuje. Teraz po paru wspólnych miesiącach mogę śmiało stwierdzić, że spośród par rzeczy, których nie lubię, najbardziej podnosi mi cisnienie systematyczne dziurawienie poidła. Co kupię nowe, to dziura, co zakleję, to dziura :P Woda sie leje, kupy pływają.. eh, ciężko :P
polecam zrobić mini ochraniacze z małych kawałków pleksi tz. wyciąć z niej prostokąty wielkości poidełkowej butelki i przymocować drucikami między klatką a poidełkiem ;)
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Roksana1999 »

Długo by wymieniać... pogryziona pościel, niszczenie hamaczków i norek które dosyć długo szyję,wykradanie jedzenia z ręki bądź z talerza, ostatnio zaciągnięta została kanapka do rękawa, oczywiście zabrałam ją a bluza do prania, obgryzanie paznokci (moich), wywalanie "niesmacznego" jedzenia z miseczki..... i wiele innych...Na szczęście nie sika na wszystko co po drodze napotka... :)
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Łysekfuzz »

Nie lubię jak mi sikają na ręce
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: yss »

no to się przyzwyczaj, bo to znaczenie terenu i trzeba to brać pod uwagę jak się chce szczury ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gosja1 »

yss, czasem człowiek żyje w nieświadomości! Moi poprzedni panowie prawie w ogóle nie sikali poza klatką. No coś tam im się zdarzało... i ja byłam przekonana, że to jest to straszne sikanie, o którym pisaliście wszędzie... Ale nie... Moi obecni panowie leją wszędzie, na wszystko i dopiero teraz wiem, co to znaczy szczurze sikanie :) ale rzeczywiście, trzeba brać sikanie pod uwagę. nie da się przy szczurach tego całkowicie uniknąć....
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Daciuniaa
Posty: 151
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 1:57 pm
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Daciuniaa »

Dużo jest denerwujących rzeczy, ale do szału doprowadza mnie jak ręcznie parę godzin szyję im domki i hamaczki, dumna z siebie zamontuję je w klatce a one po minucie mają odgryzione sznurki i hamak leży w kuwecie. Po prostu wariuję wtedy... ;/ Następne na liście jest nocne gryzienie krat... Kiedyś było najgorsze, bo wynosiłam je czasami w środku nocy jak już całkowicie nie mogłam wytrzymać, ale teraz zasypiam przy tym w miarę normalnie ;) Chyba kwestia przyzwyczajenia...
Tequila, Mojito i Martini ;*
Nasz wątek: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37891
Za TM: Kajtusia, Sammy [*]
Awatar użytkownika
gacek
Posty: 89
Rejestracja: pn mar 28, 2011 11:44 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: gacek »

A mnie nagła krew zalewa, gdy Heńkomańki- Heniuś i Maniuś- biegają pod kołdrą i szczypią mnie w tyłek.Robią to wówczas, gdy przysypiam,no i z tego półsnu wyrywa mnie dotkliwe skubnięcie właśnie i tylko tam.Nie w rękę, nie w nogę, tylko w tylną część ciała.Wydają się przy tym zachwycone własną pomysłowością.Mało tego, z całego stada tylko ci dwaj zachowują się tak bezpardonowo, bo reszta darzy mnie i mój tyłek należnym szacunkiem.A te dwa diabelce nijak:-)
Stadko za TM- Dżihad, Kaszmir,Floks, Timur,Opal,Daktyl,Bławatek - niezapomniani...
Stadka ze mną- Imbir,Cynamon,Szafir, Heńkomańki,czyli Maniuś i Heniuś,Taszka i Tosia
Bethesda
Posty: 121
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 4:27 pm
Numer GG: 1859385
Lokalizacja: Legnica

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Bethesda »

Ja nie lubię tych ostrych pazurków wbijających się w moją szyję... Podoba mi się to, że moje ogony same, z własnej woli wdrapują mi się na ramię, ale jestem cała "zarysowana". Nie wiem, chyba zacznę ubierać dla nich jakieś golfy.
Najgorzej, jak coś je przestraszy, wtedy jadą tymi pazurami po szyi, plecach, żeby tylko jak najszybciej się schować. A jeszcze jak nie trafią do swetra, tylko z rozpędu pod bluzkę, to koniec.
Inka, Chmurka, Beza
Aniołki: Dama, Czarna, Albinoska [*][*][*]
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40283
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”