[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nina »

To najlepsza ściółka jaką kiedykolwiek stosowałam (a wypróbowałam wszystko :P )
Mi udaje sie ją przesiewać, więc bobki nie są problemem. Idealnie pochłania wilgoć, nie śmierdzi, nie pyli, nie uczula (nawet mojego strasznego alergika Fuksa). Niby jest droga, ale baaardzo wydajna, na długo wystarcza, zwłaszcza przy małej ilości szczurów.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: odmienna »

zaraz! dobrze rozumiem? chipsi mais- np. taką: http://www.planeta-zoo.pl/product_info. ... 63c3a75a89 - daje się przesiewać taką kocią łopatką do żwirku ???? ::)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nina »

Ja przesiewam plastikowym sitkiem z dużymi oczkami. Nie da sie przesiać całego, najpierw trzeba wyrzucać troche grubszych razem z bobkami. Po dwóch przesianiach całość przelatuje ;)
Oszczędny sposób ;D
Od dzisiaj chipsi mam u wszystkich śmierdzieli, chyba są zadowolone, kopią w tym jak nie wiem :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Paweł69 »

Dołączam się do pytania.
Oczywiście mogę sobie sama odpowiedzieć, o ile chipsi mais mają podobną grubość jak Cat's Best Eko Plus.
Pytam, bo w załączonym link przez odmienną chipsi mais są tańsze od cat's, którego używam i z którym fajnie się "bawi w kopciuszka" ( odsiewa się kocią łopatką ) a optycznie na załączonym linku wielkość "ziarenek" wygląda na taką samą :)

ps
Może się przekwalifikuję w pracy odsiewacza Cat"s na odsiewacza Chipsi ( zużycie mojej energii takie samo, ale finnansowo byłoby lżej) ;D
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: pin3ska »

Szczerze, to nie macie co marzyc nawet zeby przesiewac Chipsi Mais. Nie ma takiej opcji, ziarna są na to zbyt duze. Gdyby sie dalo, to bylaby to sciolka idealna :) Pewnie co wieksze bobki da sie przesiac, ale ja jakos tego nie widze zbytnio.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Paweł69 »

Przesiewanie jest trudne, ale koszta i tak mniejsze niż przy cat's :)
W stop smell wybieram "paluszkowo" i małż w takich moich "paluszkowych" chwilach nazywa mnie "bobkokopciuszkiem" ;D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nina »

Ja przesiewam sitkiem od samego początku i nie mam z tym problemów...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Myszowata »

od niedawna zaczelam stosowac podsciolke kukurydziana..jestem zachwycona..wogole nie pyli i nie uczula mnie jak inne podsciolki..jest chlonna a to najwazniejsze i wytstarcza na bardzo dlugo :) Ściółce kukurydzianej mówie zdecydowanie TAK. Nina jakim sitkiem przesiewasz?
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Nina »

Plastikowym, z dużymi oczkami.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Myszowata »

a moglabys pokazac przykladowe foto z neta takiego sitka?
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Bazyllia »

Właśnie nasypałam Marceli nową ściółkę - kukurydzianą chipsi mais. Ale nadal czuję duszności :-\ Zastanawiam się czy nie nauczyć Marceli siusiać do słoiczka ;D Chomiki mojej cioci były tak wytresowane że umiały. A szczurek przecież jest o wiele mądrzejszy. Wasze szczurki tak potrafią?
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Mona i Kuba »

My od niedawna przesiewamy Chipsi wlasnorecznie podziurawionym plastikowym pojemnikiem - tak okolo 1/7 kup wraca do klatki, ale nam taka wydajnosc wystarczy ;) Wyglada to duzo bardziej estetycznie i "higienicznie", a przy okazji oszczedniej. Z tymi dziurami trzeba pokombinowac, zeby nie byly za male ani za duze - nam sitko wyszlo za 2 razem.

I nie, szczurow chyba nie zmusisz do sikania w jedno miejsce klatki...
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Myszowata »

Bazyllia a jaka sciolke mialas poprzednio?
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Bazyllia »

Wcześniej kupowałam kołeczki sosnowe Cat's Dream. Także jeszcze nie znam przyczyny tych moich duszności. Może mi alergolog powie.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: pin3ska »

My tez przerzucamy sie na chipsi mais. Mi to srednio odpowiada, ale Paweł od kiedy jest zwirek dostał alergii, wiec w zasadzie nie ma wyjscia. Wlasnie dokonczylam ostatnie opakowanie Benka i witaj chipsi...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”