Jak oswoić dorosłego, agresywnego szczura

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: smeg »

Nie wygląda na zaciążoną, ale poobserwuj ją jeszcze przez 2 tygodnie. Szczurza ciąża trwa 3 tygodnie, więc jeśli po tym czasie nie urodzi, to nie była zapłodniona. Drugi oswojony szczurek tej samej płci rzeczywiście mógłby pomóc :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Nikolka »

Dzięki. ale mi chodziło gdzie mogę zamieścić ogłoszenie o klatce i adopcji mojej?? Pozdrawiam ;D
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
mlodam
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 17, 2012 5:25 pm

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: mlodam »

Dziękuje bardzo za rady :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo agresywny szczur

Post autor: Hanka&Medyk »

I zdecydowanie bierz drugą dziewczynkę z forum. Jest w tej chwili taki wysyp szczurów do oddania, że zrobisz w ten sposób dobry uczynek i zwierzakowi, i domowi tymczasowemu.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: wiewi »

i co? zrezygnowałaś z oswajania i chcesz ją oddać?http://szczury.org/viewtopic.php?f=164& ... 26#p912126
brak mi słów :/ ahh i jednocześnie szukasz "lepszego modelu"?
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Lilien »

Pozwole sobie pokazać twoją prywatną wiadomość : Dzięx ale mi chodzi o dział gdzie mogę zamieścić ogłoszenie że chce oddać szczurki??? bo kolega chce oddać. Pozdrawiam :]

Z ogłoszenia adopcyjnego jednak nie wynika że to kolega oddaje tylko ty. A skoro nowy szczurek też nie będzie dawął się głaskać? Będziesz oddawała każdego kolejno ? Ehh To chore.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Nikolka »

Ogłoszenia szukałam bo mój kolega naprawdę ma do oddania szczurki a ja przy okazji bo wiem że Niunia potrzebuje towarzystwa, którego ja jej nie mogę zapewnić bo się nie daje głaskać :-\ Z resztą nie muszę się tłumaczyć bo nie robię nic złego. To nie zbrodnia. Dużo ludzi oddaje zwierzaki, a nawet robi o wiele gorsze rzeczy. Pozdrawiam
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: wiewi »

ale Ty jednocześnie szukasz kolejnej szczurci!
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Nikolka »

Próbowałam wszystkich metod ale ona widocznie ma taki charakter. Może w ogóle się nie przyzwyczaić a ja potrzebuję jakiegoś futrzaczka przytulić i obdarzyć miłością. Thats all. :-X
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Lilien »

W takim razie bardziej odpowiednidla ciebie będzie pies.
Tłumaczyłyśmy Ci że każdy zwierzak ma swój charakter, ale to że jeden jest bardziej niezależny wcale nie świadzyo tym że od razu jest be i trzeba go oddawać. Ona się do Ciebie przywiązała a teraz ja oddajesz. Ok wiele osób tak robi, ale czy to jest w porządku ? Zwierzaka trzeba pokochac takiego jaki jest.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Nikolka »

Ale nie mam nawet 2 klatki żeby jej kupić jakiegoś towarzysza. i co mam zrobić?? Nawet nie mogła bym przełożyć do innej klatki żeby nową wpuścić bo się nie daje brać na ręce i popiskuje, a jak do weterynarza to jak ją przełożę?? Tacy mądrzy jesteście?! I nie wiem czy ona na 100% się do mnie przyzwyczaiła bo do mojej koleżanki, która przyszła też podchodzi na zawołanie i tak samo reaguje jak na mnie;// Kurde no nie wiem co mam robić, żal mi jej oddawać mimo wszystko;/// :'( :'( :'(
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: wiewi »

ale po kija ci druga klatka? one mają być w jednej klatce. A klatka która ma odpowiednie wymiary dla szczura to klatka w której mieszczą się min, 2 szczury.
(żaden wymiar nie może być mniejszy niż 40cm)
nie można trzymać szczura samego, ani tej ani innej,
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Nikolka »

Klatka potrzebna do tego żeby na początku trzymać nowego ogonka w niej aby się przyzwyczaił. Przecież nie wpuszczę go do Niuni bo się pogryzą. A jak wypuszczę na łóżko czy biurko i się nie polubią to co wtedy?? P.S pytałam też na różnych forach i dałam ogłoszenie że chcę zaadoptować szczurka ale nikt nie odpowiada;/ Czy ktoś mógł by mi pomóc. Będę bardzo wdzięczna. jak się nikt nie znajdzie to będę zmuszona kupić w sklepie zoologicznym. Pozdrawiam
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: Nikolka »

Aha moja klatka spokojnie starczy na 2 szczury. Jest duża ;D
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
imagine
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 5:25 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oswajanie na nowo rocznego szczurka.

Post autor: imagine »

Skoro Twój kolega oddaje to dlaczego Ty nie przejmiesz tej samiczki?
Z zoologa marne szanse na 'miziaka' :P
I na tym forum chodzi raczej o to żeby szukać w dziale ODDAM i pisać do osób, które mają szczurka do adopcji a nie biernie czekać aż ktoś się zgłosi do Ciebie.. Zresztą musisz wypełnić ankietę na podstawie której oddający wybiera najlepszego opiekuna i podpisać umowę adopcyjną.
Klatki poszukaj na tablica.pl albo na allegro.
Dodatkowo poszło PM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”