Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Fam »

dobra, ale najlepiej delikatny, ziolowy dla szczeniąt, poczytaj na opakowaniu czy nie ma ostrzezenia ze to tylko dla psów doroslych
za tęczowym mostem: Karolcia
MaTa
Posty: 55
Rejestracja: śr maja 25, 2005 7:40 pm
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: MaTa »

A gdzie mozna go kupic w zologu ? ten szampon czy tam balsam ?
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

Po co ci?bedziesz kapac szczury?nie wszystkie szczury lubia wode...ja kapie w wodzie i tylko gdy jest taka potrzeba...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
MaTa
Posty: 55
Rejestracja: śr maja 25, 2005 7:40 pm
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: MaTa »

Ja wiem ale chciala bym zobaczyc te balsam i jak pachnie :P
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czym myc szczurka?

Post autor: Ewqa »

Ja to dobry szampon dla zwierzaków to wogóle nie pachnie.
A najlepsze to takie co wcale nie pachną i mają nieciekawy kolor, bo mniej uczulające. Najbardziej uczulają wszystkie dodatki koloryzujące i zapachowe.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dona »

Kupić możesz w lecznicy albo w sklepie zoologicznym.
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: nezu »

Sluchajcie, wbrew wszelkim przypuszczeniom nie wszystkie ludzkie kosmetyki szkodza szczurom.
Takie dla niemowlat na przyklad. Albo mydelka z serii AA. Albo nawet mydlo w plynie dove.
Ja wlasnie nimi "piore" moje szczury i jeszcze NIGDY nie zauwazylam zadnych problemow skornych/kichania/wypadania siersci. A wierzcie mi, kapie je czesto.

Takie kosmetyki sa czesto tansze od tych dla zwierzat, a skladowo nie ma miedzy nimi zadnej roznicy.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: krwiopij »

tylko prosze, uzywajcie tych bezzapachowych... szczur naprawde nie lubi pachniec czyms innym, niz szczurem wlasnie... poza tym, jak juz ktos wspomnial, substancje zapachowe i barwniki uczulaja, wiec radze rozejrzec sie za jakimis srodkami dla alergikow lub przynajmniej tymi do skory wrazliwej...

a przede wszystkim - nie kapcie szczurkow, jesli nie jest to konieczne.... dla nich to zadna frajda, a stres ogromny...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czym myc szczurka?

Post autor: mataforgana »

ja myłam dzisiaj Iskrę, w Nizoralu - bo ma problemy ze skórą. szamponu odrobinkę, delikatnie... mała była i tak zestresowana i cały czas próbowała się schowac... ehhh, ale mus to mus :?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Fam »

lepiej naprawde isc do weta albo zoologa i kupic szmpon dla szczeniat, kociat, kroloczkow czy freki niz uzywac ludzkoch, bo ludzie maj ainne ph skory i szampony ludzkie sa zapachowe, na problemy skorne kup jodoforowy szampon dla psow
za tęczowym mostem: Karolcia
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: foka_z_zakonu »

polecam nizoral...

mi Tymek po kazdej kąpieli kicha jak najęty... na nic sie zdaja reczniczki, wycieranie, sloneczko... chyba zaprzestane tej czynnosci... tylko ze maluch ciagle smierdzi :wink:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Fam »

jak juz pisalam szampony ludzkie nie sa dobre dla szczurow, nawet te drogie, nizoral zostak opracowany dla ph ludzkiej skory, nie szczurzej.
za tęczowym mostem: Karolcia
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czym myc szczurka?

Post autor: myszka »

[quote="foka_z_zakonu"]mi Tymek po kazdej kąpieli kicha jak najęty... [/quote]
Nie uważasz, że to niepokojące?? Może drażni go szmpon, który tak na marginesie jest wyłącznie dla ludzi...
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: kitten »

Nizoral jest polecany przez wielu wetów oczywiście rozcieńczyć go trzeba a kichanie może być spowodowane tym że się po prostu z kąpieli nie cieszy
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: kwitak »

Ja myję Fionę mydełkiem Johnson's Baby i nic jej nie jest. Oczywiście kąpię ja bardzo rzadko, bo tylko wtedy gdy jest naprawdę brudna i śmierdząca :lol: . Poza tym Fiona strasznie boi się wody i nie chcę jej zbyt czesto stresować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”