Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szare myd?o

Post autor: Angua »

Może i psu szybko się zagoilo skaleczenie, ale jestem prawie pewna, ze równie szybko by sie zagoiło, gdyby pozwolić mu wylizać i zostawić w spokoju ;) Moja Cykoria kiedyś zostałą dośc solidnie pogryziona przez starszą zołzę, miała powierzchowne, ale dosc duze ranki, które wygladały jak zaciecia żyletką. Zostawiłam w spokoju i zagoiło sie czysto, szybko i beż śladu. Jestem zdania, ze powierzchowne skaleczenia u zwierząt lepiej zostawić, jeżeli same goją sie czysto i sucho. Bakterie rozwijają się w mokrym środowisku, więc nie wiem, czy moczenie ranki bez potrzeby to dobry pomysł. Uważaj tylko, zeby inne szczury nie rozdrapywały mu skaleczenia.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Szare mydło

Post autor: Ania »

Szare mydło ma działanie antybakteryjne. Wystarczy poczytać skład.
Kilka lat temu - przy próbie kąpieli pierwszego szczura lekarz zalecił mi:
- 5 litrów ciepłej wody
- 1 łyżka octu (do zmiany pH wody)
- Szare mydło
- Po kąpieli natrzeć skórę szczura oliwą (nie olejem!)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

szampon dla szczurów???

Post autor: maua_czarna »

no to ja tez mam problem...w ogole chcialam sie przywitac-czołgiem.
moja Myszka dosc czesto sie drapie-dzisiaj az sie z tego wszystkiego wywrociua na plecy :roll: .kiedy ja uspilam przejrzalam jej futerko i nie widzialam nic na skorze-ani strupkow,robaczkow,zaczerwienien...zastanawiam sie,co to moze byc?alergia na siano???chcialabym jakiejs porady na domowe sposoby-co z tym zrobic,albo przynajmniej jak sprobowac.szczurcia ma ok 2 miesiace.pozatym-jakies skuteczniejsze metody na katar niz vibovit?biedactwo tak kicha,ze az na mnie napsikala dzisiaj :wink: .nie chce isc z nia od razu do weta,bo nafaszeruje ja antybiotykami.wiec co-jakies ziola?kapiel w rumianku???HELP...
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

szampon dla szczurów???

Post autor: Mycha »

Rumianek powoduje wypadanie sierści więc odradzam.
To może być uczulenie więc najlepsza kąpiel będzie w herbatce z pokrzywy i przetacznika. Oba można podawać także do picia. To jeśli jest to uczulenie a jeśli przeziębienie to pokrzywa, podbiał. Zarówno picie jak i kąpiele.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

szampon dla szczurów???

Post autor: maua_czarna »

Mycha dzieki:)przypuszczam,ze to mozna kupic w aptece,wiec jutro sie tam udam jak najszybciej.narazie zlikwidowalam siano,tez powinno troche pomoc.aha-bylabym wdzieczna za podanie linka ew.napisanie,w jakich proporcjach do picia,w jakich do kapieli :P
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

szampon dla szczurów???

Post autor: Mycha »

Ja daję szklankę na litr wody a jeśli chodzi o herbatkę to robię taką eee... żeby mi smakowała :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

szampon dla szczurów???

Post autor: maua_czarna »

to moze dam jej swoja tabletke na gardlo pt. tymianek i podbial :lol: :lol: na szczescie strasznie bryka,wiec mysle ze to chyba uczulenie.(ja tez jestem alergikiem-rozumiem ja :roll: :wink: )
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
mz91
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 8:00 pm

Pytanie odno?nie k?pieli

Post autor: mz91 »

Mam pytanie. Mój szczurek jest troche brudny i chciałem go wykapać i nie wiem czy nadaje sie do tego szampon dla psów i kotów. Na etykiecie pisze że nie wysusza skóry i łagodzi podrażnienia, zawiera wyciąg z ziół skutecznie usuwajacy pchły i kleszcze. Dziala bakterio i grzybiczo bujczo, Kosztował 4, 50 za 220 ml.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym myc szczurka?

Post autor: ESTI »

Nie radziłabym tego używać.
Najlepszy jest środek dla szczeniaczków, coś co nie ma w sobie pachnideł i musi być bardzo delikatny.

A tak w ogóle to czy naprawdę musisz go kąpać? Czym się tak ubrudził, może da się to wyczyścić mokrą szmatką?
Ja odradzam kąpanie ogonków, bo to dla nich wielki stres. Jeśli nie jest absolutnie konieczne, nie rób tego...
Ostatnio zmieniony pn wrz 12, 2005 10:59 am przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Czym myc szczurka?

Post autor: Dinusia »

Mam zamiar wykapac szczurka bo ostatnio mial chora nozke i musialam mu smarowac takikm zelem i ma tluste futerko!!!czym mam ja umyc?Zel pod prysznic jej niezaszkodzi?
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Fam »

zaszkodzi, najlepiej szamponem dla gryzoni, a tak pozatym, to taki temat juz jest
http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=5317
http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=5597
za tęczowym mostem: Karolcia
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Czym myc szczurka?

Post autor: Anita »

szampon dla gryzoni? :shock: co to?

ja myłam szczury mydełkiem w płynie sensitive (pachnące i nawilżające :D )
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym myc szczurka?

Post autor: ESTI »

[quote="Anita"]szampon dla gryzoni? :shock: co to?

ja myłam szczury mydełkiem w płynie sensitive (pachnące i nawilżające :D )[/quote]

To bardzo źle, że używałaś "ludzkiego" szamponu...to, że jest pachnące i nawilżające...niszczy on naturalny zapach ogonów i podrażnia ich skórę, Jeśli już musisz koniecznie czyścić maluchy, użyć ciepłej wody, z odrobiną np. szarego mydła, czy delikatnego szamponu dla szczeniaków....
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czym myc szczurka?

Post autor: Fam »

szampon mozna kupic w zoologu lub necie
http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=228&page=1
albo szampon dla szczeniąt bron boze ludzki, szczury mają inne Ph skóry niz ludzie
za tęczowym mostem: Karolcia
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Czym myc szczurka?

Post autor: Anita »

psiego, mówicie.... to dobrze, bo akurat mam. dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”