[NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] zapalenie dróg rodno-moczowych

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[NARZĄDY PŁCIOWE I MOCZOWE] zapalenie dróg rodno-moczowych

Post autor: Kasiek »

Ostatnio(od ok. tygodnia)zauważyłam u mojej samiczki dziwną wydzieline z dróg rodnych. Przybiera ona różne kolory. Czasami jest taka krwista a czasami brązowa. Te, nazwijmy to "krwawienia", nie są cały czas. Tak od czasu do czasu jakaś plamka na posłanku sie pojawi, albo jak biega to kropelki zostawia. Ale dzisiaj kiedy wzięłam ja na rece tej wydzieliny było dużo więcej. Tak jakby ssiusiała się tylko, że tą "krwistą wydzieliną".

Co mnie uspokaja to fakt, że Fineczka jest berdzo energiczna, żywiołowa, chce sie bawic, ładnie je i w sumie nie wykazuje jakichkolwiek oznak choroby. Tylko te "krwawienia".

Mam nadzieje, że to nie najgorsze. Jutro idziemy do weterynarza. Licze, że wszystko będzie oki.
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Kasiek »

No prosze nie krakać......No właśnie tego najbardziej sie obawiam. Ale naprawdę okaz zdrowia.......Mamusia parszywej 12. Jutro ide do weta. Denerwuje się :cry:
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Meggy »

trzymam kciuki, żebym się myliła... :(
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Kasiek »

To już nie o Twoja pomyłke chodzi. Moja pierwsza reakcja była taka sama. Co jest, że ludzie od razu najgorsze mąja na myśli. Ale może to i dobrze, bo jak sie okaże, że to nic poważnego to jakby kamien z serca spadł. Jutro podam nowe informacje.
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: IVA »

Jakoś nie mogę zgodzić Meggy. Przy mykoplazmozie z tego co mi wiadomo krwawienie jest z noska, oczy, przy poważniejszym stanie z pyszczka.
Co do krwawienia z dróg moczo-płciowych to problem jest raczej inny, co nie znaczy, iz mniej poważny. Może to być jakiś problem z narządami rodnymi, może też zapalenie pęcherza lub nawet nerek.
Jasna krew świadczyłaby o zapaleniu pęcherza, jednak piszesz, że bywa też koloru brunatnego, co może dotyczyć nerek. Niestety bez weta się nie obejdzie.
Dobrze, że nie lekceważysz sprawy.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Kasiek »

Na początku jak tylko zobaczyłam to sie trosze poddenerwowałam, ale stwierdziłam, że jeżeli nie bedzie sie nasilać i ustanie to nie pojdę. Niestety nic takiego sie nie stało i dlatego od razu jutro idę. Na szczeście dr Śleszyński zajmuje sie szczurami więc nie trafie na jakiegos konowała.
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Meggy »

IVA, z cłym szacunkie do Ciebie i Twojej wiedzy, ale ten temat już był, dlatego piszę co tu wyczytałam... http://szczury.org/index.php?topic=1177&start=0
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Dixi »

Może nie będzie tak źle.....miejmy nadzieję, że da się to wyleczyć i szczurcia będzie długo zdrowiutka. Jak dla mnie to wydzielina z dróg rodnych, ale to wet Ci powie dokładnie, co i jak.
Trzymam kciuki.
Pozdrawiam,
Aguśka
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: IVA »

Meggi - dzięki za zwrócenie uwagi. Faktycznie mykoplazmoza może u samiczek atakować narządy rodne.
Infekcja - która nie jest najczęściej widoczna - powoduje zmniejszenie płodności, obumarcie płodu i może powodować resorpcję embrionu. Mogą także wystąpić przypominające upławy wycieki z pochwy (za Mary An Isaksen - Rat&Mous).
Gdyby szczurca Kasiek miała tylko brązową wydzielinę mogłabym się z tym stwierdzeniem zgodzić. Jednak wydzielina ta bywa tez, jak to okreslila Kasiek, krwista, co jak powiedzialam, moze (a nie musi) swiadczyc o schorzeniu pecherza lub nerek.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: krwiopij »

a jakie sa objawy ropomacicza? nie podobne przypadkiem?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: limba »

z tego co wiem u psów wygląda to właśnie tak.... :-(
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: IVA »

Co do ropomacicza to mogę jedynie powiedzieć na podstawie psów lub kotów. Występuje obrzmienie brzucha, często bolesność, w późniejszej fazie wydzielina o barwie brunatnej - może być w formie plamienia, lub też mocnego wycieku.
Jeśli chodzi o gryzonie wiem, że często występuje ono u chomików. U szczurków do tej pory nie spotkałam się ale nie jest to wykluczone. Niestety my możemy snuć jedynie domysły, bez weta jednak się raczej nie obejdzie.
Kasiek mam nadzieję, że miałaś możliwość pójść z małą to weta. Daj prosze informację co stwierdził.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Cathycash »

Moja chomiczka miała ropomacicze i objawy są dosyc podobne do tych które opisywałaś.
żegnam szanowne towarzystwo
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] zapalenie drog rodno-moczowych

Post autor: Kasiek »

Juz jesteśmy z Fineczką w domku. Maleństwo jako żywe sreberko nie za bardzo chciała poddać sie badaniu, ale jakos sie udało.
No cóż na szczęście to żadna bardzo poważna choroba. Ma zapalenie dróg rodno-moczowych. Dostała bactrim, cebion i echinacea. Lekarz osłuchał serducho i płucka. Żadnych szmerów, stuków, trzasków. Czyściutko i zdrowiutko. A jak każdy dobrze wie u szczurów pierwsze co "pada" to układ oddechowy i nerwowy.
Pozostaje mi kuracja. Pan doktor nie chciał od razu z antybiotykiem wyskakiwac no bo po co. I bardzo dobrze.
A najfajnie Fineczka wyglądała jak ją ważyliśmy w takiej małej wadze. Usiadła w niej, oparła łapki i się rozglądała na wszystkie strony. Widok uroczy. A i waży 300g :D
Musze się teraz tylko spokojnie nauczyc podawać leki i mam nadzieje, że wszystko będzie oki :) Jesteście cudowni :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”