Jak oswoić malucha

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Świerk
Posty: 14
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:38 pm

Jak oswoi? malucha

Post autor: Świerk »

Od 2 dni mam ślicznego biało-czarnego szczurka. Nigdy nie miałesz szczura i jestem delikatnie mówiąc zielony. I tutaj pojawia się moje pytanie. W jaki sposób najlepiej go oswoić. Prosze o pomoc.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jak oswoić malucha

Post autor: ESTI »

Zapraszamy, bo jesteśmy baaardzo pomocni.
Ale sam sobie pomożesz jeśli troszkę poczytasz forum. Tu jest morze informacji. :)
Obrazek
Świerk
Posty: 14
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:38 pm

Jak oswoić malucha

Post autor: Świerk »

Właśnie dlatego szukam jakieś podpowiedzi.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak oswoić malucha

Post autor: krwiopij »

caly dzial 'oswajanie' to jedna wielka podpowiedz... :lol: poszperaj chwile po tematach, poczytaj o doswiadczeniach innych uzytkownikow forum - a z pewnoscia sam wiele sie nauczysz... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Jak oswoić malucha

Post autor: Dixi »

[quote="Świerk"]Właśnie dlatego szukam jakieś podpowiedzi.[/quote]

Zacznij czytac tematy w dziele Oswajanie, kto szuka, ten nie bladzi ;)
Pozdrawiam,
Aguśka
Świerk
Posty: 14
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:38 pm

Jak oswoić malucha

Post autor: Świerk »

Mam w zwiazku z tym pytanie. Jak długo z waszego doświadczenia trwa oswojenie szczurka??
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Jak oswoić malucha

Post autor: sachma »

cale jego zycie... najpierw oswajasz go po to zeby moc sie nim lepiej zajac, pozniej zeby bez klopoty moc z nim wedrowac, pozniej zeby sie nie bal innych... a pozniej zeby nie marudzil u weterynarza.... caly czas trzeba miec z nim bliski komtakt... a przeciesz bliski kontakt to oswajanie.

wszystko zalezy od tego co wymagasz i co rozumiesz przez pojecie "oswojony szczur"
duzo zalezy od charakteru szczurka... niektore juz po godzinie zasypiaja w twoim rekawie, inne przez klika tygodni nie daja sie dotknac.
Obrazek
Świerk
Posty: 14
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:38 pm

Jak oswoić malucha

Post autor: Świerk »

Na początek chciałbym, żeby bez oporów wchodził mi na ręce, nie bał się mnie. Jak dojdę do tego stanu to już będę szczęśliwy.
Xenu$
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 7:10 pm

Jak oswoić malucha

Post autor: Xenu$ »

na stronie głownej wszystko pisze(na forum bedziesz musiał długo szukać)pisze tam np:jak stopniowo oswić szczurka, jak sie zachowywać różne.Ale czytałam też żeby siadać ze szczurkiem w wannie , on nie bedzie nigdzie mial schronienia tylko u Ciebie i bedzie po Tobie łaził. ja co prawda nie wiem jak to dziala ale spróbuj :wink:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Jak oswoić malucha

Post autor: Fam »

za tęczowym mostem: Karolcia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”