Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: glupia »

mam mały problem. wet zalecił wykąpać cappiego w nizoralu (muszę to zrobić dzisiaj). babcia przez kilka dni zapewniała mnie, że cała butelka jest w domu i że nie muszę po niego lecieć. teraz biorę ciura, idę do łazienki, a okazuje się, że nie mamy nizoralu, tylko nizax med (?), który ma niby ten sam skład co nizoral. uprzedzam pyt: nie mogę ruszyć się z domu :P potrzebna mi jest śladowa ilość tego szamponu, więc jak myślicie, zaszkodzi małemu, czy nie?
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: lavena »

Na pewno nie zaszkodzi :) Pisze się Nizora,l ale spokojnie mogą być też jego odpowiedniki.
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: lavena »

Wróć edycjo wróć... może mi ktoś poprawić nazwę :)
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: glupia »

lavena pisze:Na pewno nie zaszkodzi :) Pisze się Nizora,l ale spokojnie mogą być też jego odpowiedniki.
dzięki, idę wyszorować szczura ;d btw wydaje mi się, że dobrze napisałam :>
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: lavena »

glupia pisze:
lavena pisze:Na pewno nie zaszkodzi :) Pisze się Nizora,l ale spokojnie mogą być też jego odpowiedniki.
dzięki, idę wyszorować szczura ;d btw wydaje mi się, że dobrze napisałam :>
Dobrze dobrze :) Ja miałam na myśli to że pisze się wszędzie że nizoral ale mogą być odpowiedniki :) O!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Paul_Julian »

Byle to nie był szampon typu "Head and Shoulders" . To musi być p/łupiezowy , ale taki z apteki , leczniczy .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: glupia »

ten był z apteki. wet kazała mi go nie moczyć, tylko przemyć wacikiem i tak też zrobiłam, ale teraz obawiam się, że czegoś nie zmyłam (mimo że go szorowałam ;p) i się zatruje. oczywiście go pilnuję, ale wiadomo, chwila nieuwahnizoralu ggi <- nie ma to jak szczur na klawiaturze :D - nieuwagi i się liźnie. achh to tego wszystkiego pies mi się pochorował. przez ile czas pilnować ciura?
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
marciak
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 23, 2010 3:04 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: marciak »

witam mam problem mój szczurek jest u mnie od niedawna i cały czas drapie się i podgryza . Niby na futerku nic nie widac, zadnych zmian chorobowych. Czy może spróbować go wykąpac? może złapał coś zaczym do mnie trafił od innych szczurków? Drapie sie tak jak pies kiedy ma pchły? moze powinnam zmienić trociny na inne?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Paul_Julian »

Zmień trociny na reczniczki i biegiem do weterynarza na psikniecie Ivermectiną . Pewnie złapał świerzb od trocin. Jesli to sklepowy szczur , to pewnie już przyjechał ze świerzbem . Podejrzewam, ze masz tylko jednego szczura , zaadoptuj z forum drugiego , bo będzie nieszczesliwy tak samotny.
A jesli masz dwa zabierz do weta obydwa :)
Bez stresu , dwa psikniecia Ivermektyna i po sprawie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Zafrina »

od jakiego wieku można kąpać szczurka?
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Izold »

Szczura kąpie się tylko jeśli się czymś upaćka, ma wszoły albo coś. nie po prostu ot tak.
Czasem po kąpieli szczur śmierdzi jeszcze bardziej. Po co chcesz go kąpać?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Kameliowa »

kąpiel na wszoły ???
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: alken »

DK! pisze:kąpiel na wszoły ???
no oprócz leków oczywiście które musza być zastosowane kąpiel tez pomaga się pozbyć pasożytów zewnętrznych.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Kameliowa »

alken pisze:
DK! pisze:kąpiel na wszoły ???
no oprócz leków oczywiście które musza być zastosowane kąpiel tez pomaga się pozbyć pasożytów zewnętrznych.
A to dobre. Pytałam się z ciekawości, bo leczyłam ostatnio wszoły właśnie i o kąpaniu wetka nie wspomniała.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: alken »

DK! pisze:
alken pisze:
DK! pisze:kąpiel na wszoły ???
no oprócz leków oczywiście które musza być zastosowane kąpiel tez pomaga się pozbyć pasożytów zewnętrznych.
A to dobre. Pytałam się z ciekawości, bo leczyłam ostatnio wszoły właśnie i o kąpaniu wetka nie wspomniała.
No ja np. jak miałam swinkę w dzieciństwie i kupiłam ją tak zapchloną że aż jej się futro ruszało to praktycznie wszystkich tych małych dziadów pozbyliśmy się kąpielą w szamponie przeciwpchelnym dla psów.
oczywiście leczenie preparatem jest skuteczniejsze i szybsze, ale po wykryciu pasożytów a przed pójściem na zastrzyk wykąpać nie zaszkodzi.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”