Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: RATtamahatta »

dopisuje sie do tematu bo mialam wlasnie zalozyc podobny o tytule "chuda"...
moja ati jest strasznie chuda,zyja sobie razem z fetka w klateczce,jedzonko zawsze maja w misce i nie bija sie o nie,chyba ze chodzi o niektore przysmaki,ale i tak dostaja po rowno,fetka nie jest moze gruba ale chuda tez nie,nawet ma malutki brzuszek,natomiast ati wyglada pod niektorymi katami jak szkielecik(i nie przesadzam za bardzo)...niestety kiedy daje im cos dobrego to tylko fetusia wyrywa i biegnie zeby to zjesc,ati wiekszosc jedzenia po prostu ignoruje i nawet nie probuje,a niektore rzeczy je z reki-tzn.bierze dwa trzy keski ,nie biorac w lapki i koniec,odchodzi....anorektyczka taka...co mam z nia zrobic??poza tym jest potwornie nerwowa,codzienny kontakt z nia to prawie jak codzienne oswajanie na nowo...ale ma sporo sily i energii,nie choruje wiec ma dosyc silny organizm,tylko ze jak jeszcze troche schudnie to bedzie wygladac przerazajaco... :(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Mycha »

Osłabiony organizm może być np przez mykoplazmozę, guzy czy przeziębienia. Proponuję wam pobyć trochę ze szczurkami.
Szczurka myszki z forum także jest chuda choć jej siostra jest gruba [właściwie to dwie siostry]. Matka tych szczurzyc była dopuszczana non-stop być może to było przyczyną obecnego stanu.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: OlaA »

Ja dzisiaj wazylam moja szczurke i nie wiem czy mam sie martwic czy nie.
Nie wiem dokladnie w jakim jest wieku - mam ja miesiac, ale jak ja
dostalam to byla wielkosci 8-9 cm bez ogona. Na dzien dzisiejsz wazy 190 g
i nie wiem czy to dużo czy mało? :wink:

P.S. Jakby ktos wiedzial z tego opisu w jakim wieku jest moja szczurcia to
prosze o odpowiedz :mrgreen:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: ania85 »

jak dla mnie, to ma koło dwóch miesięcy - moja niuńka w tym wieku ważyła ok.200g :)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Pleiades »

Moja szczurzyca ma pół roku, a waży ok 260 g. Ogólnie jest dosyć drobna i chyba już nie powinna więcej przytyć. Ale jak była mała, intensywnie rosła i była raczej dość chuda - jak się przejechało ręką po pleckach, to czuć było pod palcami kręgosłupik. Żeby trochę przytyła, to dawałam jej głównie jogurcik, mleczko, pestki dyni, płatki kukurydziane i kocią karmę i na tym pięknie przybrała na wadze :)
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: OlaA »

Pola ma teraz z 14 cm bez ogona, a ze jest to husky to futerko zaczyna juz jej
bielec na tylku. Moze to wam pomoze ocenic wiek mojego slonca? :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: sachma »

Sala mierzylam w jego urodziny :wink: mial wtedy rowno miesiac... i jego dlugosc wynosila 11cm :wink: bez ogonka ... zabardzo sie wiercil i mi nerwy puscily :? powiedzialam ze go wiecej nie bede mierzyc.... w sumie mialam racje... trzy dni pozniej zdechl.... :cry: ale nie wiem wile wazyl ... a zaluje... ale pewnie malo... rak przeszkadzal mu w oddychaniu i nawet nie mial sily zeby pic... strzykawka doustnie podawalam mu wode z lekami...

aha ... Seba znalazl w necie opis dwuch chorub... obydwie nam pasuja... ale to juz w innym dziale......
Obrazek
Ryś :)
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:07 am

Problem - szczur jest ma?y, czy to normalne?

Post autor: Ryś :) »

Mój problem jest dośc dziwny i w zasadzie nie wiem czy to jest coś nie ten tego ten czy to normalne.. A więc mam ok.roczną samiczkę , prawie albinoskę ( lekko bordowe oczka, maść szara ) , mieszka z drugą , mniej więcej w tym samym wieku samiczką..... Obie te samiczki są bardzo małe, w porównaniu z samcami mojej koleżanki są niemalże o połowę mniejsze... Albinoska jest troche mniejsza nawet od jej wspólokatorki!! Nie wiem o co chodzi, ile je trzeba karmić bo moze ja im daje za mało jedzenia !!?? Do tej pory mi sie tak nie wydawalo , bo karme suchą ( mieszanka ziarenek) mają zawsze w misce a podczas dnia dostają jeszcze takie jedzenie jak np. jabłka, marchew, twardy chleb ( do ścierania ząbków) , drożdże..... Proszę, powiedzcie mi co robię nie tak, bo chce żeby było im u mnie jak najlepiej!!
Hej witam ja i moje ogoniaste :)

Hellman's
Skippi

:D
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Meggy »

pierwsze słyszę o drożdźach, więc niech o nikt ktoś inny się wypowie...

ale co do reszty - czym się przejmujesz? Zwróć uwagę, że szczury jak ludzie: faceci są z reguły więksi od pań a panie też nie wszystkie mają ten sam wzrost i wagę :) jeśli szczurkowi nie wystają żebra lub nie szoruje brzuchem po podłodze to nie zmieniaj diety, jest ok, po prostu ma taką urodę :)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: PALATINA »

Ja ma 160cm wzrostu i nie wydaje mi się, że gdybym jadła coś lepszego i więcej, to bym była wyższa. :wink:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Dinusia »

Palatina to ja jestem od Ciebie wyzsza! ;)
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Fam »

drożdze to nie pomoga, ja mysle, ze takie poprostu są, moj chlopak nial kiedys szczura ktjuz w wieku 3miesiecy byl wiekszy niz moja teraz (a juz raczej nie rosnie) i co z tego, tak juz jest on mial olbrzyma a ja trafilam na normalna szczurke, ty moze poprostu masz male, pogodz sie z tym i nie martw sie
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: limba »

Zgadzam sie z ww ...Klucha I Żelcia są no tego troche duze jak na samiczki a maja 4 miesiace...natomiast Fresia ktora moze byc nawet od nich starsza o 2 miechy (wiek niepewny) jest drobniutka i malutka....Wyglada przy nich jak okruszek...
Nie martwilabym sie...Pozatym samiczki z reguly sa mniejsze i subtelniejsze od panów :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ryś :)
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:07 am

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Ryś :) »

dzieki :) penki bo już wsie martwiłam ,ze mają kołplegz niskości ... !! ale na szczęście nie ! :D jeszcczes raz wielki dzięki!! to pa i nie zwaracadźvówagi na mojoł ortografieł bom ze wśi pa ;*
Hej witam ja i moje ogoniaste :)

Hellman's
Skippi

:D
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Szczuru? mutant???

Post autor: Santa99 »

Wiem, że jest temat "Ile powinien ważyć szczur"... Piszecie tam że wasze szczurasy mają tak 200-300 gram. Problem w tym, że Kacperuś waży... (teraz go ważyłam) pół kilo :shock: . Nie dostaje dużo tłustych smakołyków, dostaje mieszankę zbóż i to wszystko. No i mam pytanie, czemu jest taki duży??? Przecież odchudzanie polega głównie na podawaniu zboża... :drap:
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”