[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: morzeszek »

trociny nawet kupione w sklepie moga zawierać pasorzyty
a wiec jeśli kożystacie z trocin lepiej przed wsadzeniem do klatki wsadzić do piekarnika rozgrzanego na 200 stopni C na 10 minut
to samo z sianem

ponieważ trociny sklepowe różnią sie tym tylko że niezawieraja trocin trójących czyli sosnowych a tak to też leżą w jakiś magazynach gdzie są zwykłe szczury które to przenoszą
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 11:14 am przez morzeszek, łącznie zmieniany 1 raz.
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: WildMoon »

Bez przesady...
Bym tak miala za kazdym razem wyprazac trociny zanim wloze je do klatki, to bym chyba dostala fiola. No i ta ilosc.. Caly dzien bym stala przy piekarniku :P
Zdarza sie, ze trociny moga zawierac jakies robactwo, ale nie jest to regula...

Domyslam sie, ze masz na mysli swierzbowce :) Radze lepiej w Twoim wypadku wyszorowac klatke woda z octem lub Domestosem (Virkon chyba najskuteczniejszy) wszystkie gadzety z drewna albo wyprazyc, albo zamrozic na 48 godzin, a reszte sciolki ktora masz w domu sobie wypraz lub zamroz na 48 godzin.
Nastepna sciolke kup w innym sklepie - ja np, NIGDY nie kupuje sciolki w sklepie zoologicznym, gdzie sprzedaja zwierzeta, bo wiadomo... mozna przyniesc stamtad jakiegos nieproszonego goscia (chociaz tutaj w Finlandii raczej dobrze pilnuja, aby sprzedawac zdrowe i zadbane zwierzeta bez pasozytow). ;)

Jak dla mnie sprawa jest jasna. Jesli nie zmieni sie sytuacja w sklepach zoologicznych (i u tzw. hodowcow), gdzie czesto panuje brud, wilgoc, itd. to zawsze mozna wyjsc z zalozenia, ze pupilek tam zakupiony z wielka pewnoscia jest nosicielem jakichkolwiek pasozytow, prawda?

P.S. Korzystać; pazożyty... :roll:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: morzeszek »

no tak ale dlatego pani doktor polecała koci żwirek i trociny w granulecie
zresztą pani doktor ma mini chodowle królików miniaturek

a apropo wypażania nawet nie wiesz ile sie nameczyłem 3 godziny odkażałem wszystko
wypoażenie domków reczników zabawek
wapniak na śmieci
a kuweta i kratki wanisz bang

a błedy to nie moja wina staram sie ale nie jestem w stanie tego zmniejszyć bardziej
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Str8
Posty: 130
Rejestracja: sob maja 21, 2005 12:57 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: Str8 »

Tak więc trociny lepiej zamrozić czy do pieca? :?
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: Mimysia »

ja kiedys kupiłam sciókę to strasznie smierdziala i musiałam kupic nową.Polecam sciołkę dzrzewną YAMA
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Str8
Posty: 130
Rejestracja: sob maja 21, 2005 12:57 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: Str8 »

A ściółka cytrynowa (aromatyzowana) czy przypadkiem po tym szczurki nie będą mieli alergii? :?:
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: Dona »

Mogą mieć nawet niezależnie od zapachu.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: Gumcia »

kiedyś w trocinach znalazłam hmm.... wypalone w polowie papierosy, filtry z papierosów, raz psią kupe :?, jakies papierki, kawalek papieru toaletowego z hmmm.... lekkim odcieniem brązu :? i wiele innych różniastych różności :? teraz sprawdzam dokladnie trociny, a i daje też żwirek...chociaż to troche drogo wychodzi, ale wole jakoś wiecej kasy wydać niz zeby sie szczurki zatruly jakims doslownie mowiac gownem :-( a co do pasożytów to właśnie sie kiedys zastanawialam skad ma Szczurkuś pchełki...i skąd sie okazało...z trocin :? ale nie bede ich prażyć w piekarniku...a czy one sie przypadkiem nie spalą?? :roll:
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: falka »

Ja znlazłam w trocinach piankę uszczelniającą... no wcale nie jest powiedziane, że trociny ze sklepu nie są sosnowe... moje jak najbardziej pachniały świątecznym drzewkiem ;) WildMoon - myślę, że w Finlandii bym się nie bała kupować trocin :lol:
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: KasiaGdańsk »

Polecam trociny "Solski" od prawie dwóch lat je używam i są bardzo dobre, nie pyla i są grube i co najważniejsze czyste bo moje myszki i szczurek są zdrowe.
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: morzeszek »

a ja tam te trociny mam gdzieś wole urzywać kociego piasku
mniej śmierdzi i nie ma w nim pasorzytów :lol: 8)
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: KasiaGdańsk »

Cat's dream owszem jest świetny i nie pyli, ale ja wolę jak moje maluchy nie kaleczą łapek o granulat i mają w czym pokopać, zresztą każde trociny można włozyć do piekarnika a tam robale poginą w 280 stopniach.... :)
PS. Jak masz myszki śmierdziuszki to zapach szczura jest mało wyczuwalny.... :)
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2005 6:14 pm przez KasiaGdańsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: limba »

Ja używam Cat's Dream i nie zauważyłam rzadnych skaleczeń na łapkach...a z trocin zrezygnowalam bo po 1 moje ŚP ogoneczki złapały z nich wszy :? po 2 często sie pylą i uczulają...ja daję Cat'sa no i oczywiscie masę histeczek...a od piatku biore sie za digging-box :D (w koncu)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: Mimysia »

YAMA jest niezła...
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - UWAGA NA TROCINY!

Post autor: morzeszek »

aktualnie kupiłem kocur rex
i jest dobry a śmiedzą troszke bo juz od tygodnia nie sprzątałem i może jutro znajde czas
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”