Szczurze zabawy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

Szczurze zabawy

Post autor: Michał i Madzia »

Zapewne często dyskutowano na ten temat, ale fajnie jakbyśmy w jednym konkretnym temacie, podzielili się zabawami które urządzamy szczurkom. Własnie przed chwia odkryłem, że świetnym treningiem dla Szatan jest...gonienie sznurówki. Ma przy tym niezłą frajdę, dosłownie ugania się za kawałkeim sznurka, próbuje złapać, gryźc, siłuje sie ze mną, biega po meblach. Myślę że to niezla metoda na wyćwiczenie kondycji. :) Znacie inne ciekawe zabawy, które szczury uwielbiają?
Mamy Szatana w pokoju!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczurze zabawy

Post autor: limba »

Mozna bawic sie w gonienie dłoni, drapania po brzuszku...ja sie tego nauczylam jak Kluch sama mnie zaczela zaczepiac do zabawy.....kulki papieru z zawinietym w srodku jakims smakolykiem... http://www.dapper.com.au/toys.htm a to jest stronka z pomysłami na zabawki jakie mozna wykonac dla naszych milusinskich :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Szczurze zabawy

Post autor: morzeszek »

fajno ale ja sądze aby ten temat przylkeić i każdy aby pisał co zmajstrował do zabawy swoim ogonkom mogą padać naprawde ciekawe pomysły
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

Szczurze zabawy

Post autor: ber_ry »

hmm szkoda że ja nie jestem taka dobra z angielskiego i prawie nic nie rozumiem :-( ale jeśli chodzi o zabawy_moja babcia gdy dowiedziała sie że mam szczurka to chciała mu zrobić prezent i kupić koleżanke no i kupiła, ale ta koleżanka to zabawka dla kota-myszka na sznurku :) na początku troche sie zdziwiłam ale potem szczuras polubił ciekawy zapach myszki i teraz sobie za nią biega, łapie itp.itd.więc myszka sie przydała 8)
ja i zetka :D
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Szczurze zabawy

Post autor: KasiaGdańsk »

Kupiłam wczoraj taka myszkę mojej Ajce, juz na początku odgryzła jej nos, a potem ja wyciągnęłam oczy i wąsy by nie połknęła. Dziś zaa\bawka jest w opłakanym stanie, odgryziony ogon i uszy, ale za to jaka zabawa... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

Szczurze zabawy

Post autor: ber_ry »

haha! :P na szczęście zetka nie umie gryźć!(to znaczy umie ale tylko jedzonko)
ja i zetka :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczurze zabawy

Post autor: limba »

ber_ry jak chcesz to Ci przetłumacze te ktore Cie interesuja...i oczywiscie jak ktos jeszcze bedzie chcial to słuze pomoca :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

Szczurze zabawy

Post autor: M0j0_J0j00 »

Moja Malina biega za moją ręką jak nią szuruje po łóżku i mnie szczypie dla zabawy ;)
(oczywiście z szorowaniem to chodziło o moją ręke)

A takto bawi się z Lunką tzn. lunka zaczyna ją ciiągać za ogon szczypać po łapach i przy tym piszczy że niby to ona taka poszkodowana ;)

A Malina ma zwykle ją gdzieś chociaż dzisiaj w nocy klatka latała na wszystkie strony tak się bawiły :))
Malina :)
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

Szczurze zabawy

Post autor: kris »

hehe :D to moja Ratta robiła podobnie Mamuśce :> tylko ją ciągła za tyłek lub za kark :P a jak się Mamuśka wkurzyła to już było gorzej z Rattą :P ale Ratta to taki dziwny szczur :>
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

Szczurze zabawy

Post autor: ber_ry »

na pewno bedzie Ci sie chciało limba?ale jak chcesz to przetłumacz te najciekawsze i oryginalne zabawy :bom: bede wdzęczna :D
ja i zetka :D
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczurze zabawy

Post autor: Ewqa »

Moje uwielbiają pudełko-fort, które stoi pod biurkiem i chowają tam wszystkie ukradzione rzeczy. Poza tym maja hamaczek, drabinki i schowek w starych rolkach.
Polecam rury tekturowe, albo plastikowe hydrauliczne, oczywiście w odpowiedniej średnicy, żeby szczurek nie utknął.

Poza tym moje uwielbiają gryźć sznurki i w ten sposób załatwiły już 4 razy hamak.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Szczurze zabawy

Post autor: agacia »

Maly to jest indywidualista i najbardziej lubi zwiedzac pokoj na wlasna reke,a jak bawi sie to z Sasza tylko lub na kolowrotku. Fajnie zaczepia Sasze,bo tak zaczyna podskakiwac wokol niego smiesznie jakby go ktos ukul w zadek. A Sasza lubi bawic sie ze mna w berka. Podbiega,zaczepia mnie i ucieka z cala predkoscia za fotel,po czym wystawia glowe i tak w kolko 8) Ale kochany ogonek zaczal reagowac na swoje imie i przychodzi jak go wolam. I lubi tez chodzic za mja noga jak cos robie w pokoju. Ale chyba najbardziej lubi wywalac jedzenie za klatke :twisted:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

Szczurze zabawy

Post autor: M0j0_J0j00 »

U mnie nad biórkiem z komputerem stoji szczurza klatka na szafie i jak Malinie się nudzi to wszystko wywala mi na monitor a co najgorsze jak jestem przy komputerze to wszystko leci do jedzenia ;)
Malina :)
_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

Szczurze zabawy

Post autor: _Jamaica »

heh moja tusia to najbardziej lubi PRZESZKADZAC.bo przeciez nikt nie moze spac kiedy ona biega?nie wspomne juz o wynoszeniu gdzies(?)wszystkich rzeczy z torebek pojemnikow itp.a prawdziwą zabawe ma dopiero wtedy kiedy ktos jej czegos NIE POZWOLI. i zaczyyna sie ganianie po pokoju ehh szatan z niej okropny:) chociaz wyglada na taką słodką :wink:
Karcia
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 10, 2005 5:21 am

Szczurze zabawy

Post autor: Karcia »

hmmm... Wojtek to dopiero maly wariat... pudelko plastikowe w ktorym jest papu jest poprostu rozszarpywane... (przynajmniej wiem gdzie jest tak glosno wojuje...) druga ulubiona czynnoscia jest chyba wcinanie wszytkiego co ma w sobie gume lub jest kablem, a jeszcze uwielbia czmychac z pokoju na korytaz... maly niewyzyty dzikusek , laal by i latal, w pokoju chyba wszystkie zakamarki zna wlacznie z karniszem.... :bom:

ps ostatnio zainteresowala go pilka od siatkowki, zawsze wskakuje na mnie jak sobie odbijam na wyrku... ale jej nie atakuje.. :]
hm..................??!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”