Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
polonistka
Posty: 40
Rejestracja: sob lut 20, 2010 5:56 pm

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: polonistka »

Z tego, co tu czytam, kopulacja zwykle jest oznaką dominacji, zgadza się? A co powiecie na taką sytuację: mam dwie prawie półroczne samiczki, kilka dni temu odebrałam maleńką Eris, 5 tygodni. Wczoraj było pierwsze spotkanie Pandory - alfy z maleńką, na neutralnym terenie, czyli w pudełku. Najpierw mała biegła do starszej, a starsza wyskakiwała z pudełka, potem zaczęły się gwałty - ale to mała gwałciła dużą!
Wyglądało to komicznie - oto film:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/cLw ... directlink
Pierwsza myśl: czy Eris na pewno jest samiczką? Ale jest, więc wszystko OK.

Chce zdominować trzy razy większą od siebie szczurzycę?? Na dodatek Pandora, jak się okazało, rujkowała, więc była bardzo szczęśliwa i zadzierała dupkę, nawet nie próbowała małej zdominować, jak miała dość, to się odsuwała.

Od wczoraj mamy zagadkę. Spotkaliście się z takim zachowaniem?
Seks przy pierwszym spotkaniu, i to mała jest stroną "aktywną"?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Nakasha »

Nie zawsze krycie się jest oznaką dominacji. Samice podczas rujki mogą się nawzajem kryć całkowicie bez względu na pozycję w stadzie. ;) Jest to po prostu rozładowanie napięcia.

Wielkość też nie gra roli. :P Ale jesteś na 100% pewna, że to samiczka?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Szczur_Albinos »

No właśnie u mnie też tak jest,ale ja mam same samce. Dzisiaj trzeci doszedł maluszek,ale też samiec.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Szczur_Albinos »

Powiedzcie mi co mam robić,bo mam trzy samce i jeden z nich kopuluje młodziaki. Co robić.?
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Nakasha »

Jeśli nie robi im przy tym krzywdy, to nic, to normalne zachowanie dominacyjne. Oczywiście o ile jest pewność, że to malutkie samczyki, a nie samiczki. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wykastrować samca.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Szczur_Albinos »

W 100% są to samce. W jakim wieku mogę samca wykastrować.? Bo ten większy ma podobno dwa miesiące.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Nakasha »

Jeśli tak mocno kryje, to wątpię, żeby miał 2 miesiące... u samców takie zachowania pojawiają się najczęściej ok 3 - 4 miesiąca. Kastrować bezpiecznie, przy narkozie wziewnej, można gdy samiec ma 3,5 - 4 miesiące, o ile waży co najmniej ok 400 gramów. Jeśli jest mały, drobny, lepiej trochę poczekać, tak samo narkozę iniekcyjną najlepiej robić gdy szczur ma 4 - 5 miesięcy.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczur_Albinos
Posty: 378
Rejestracja: czw lip 21, 2011 9:26 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kopulacja między osobnikami tej samej płci.

Post autor: Szczur_Albinos »

Dzięki wielkie za odpowiedź i pomoc.
Tęczowy Most: [*] Pysia Plamka Hera Kropka Milka Maya Uszata Tequila Pchełka Django (samiec) Bambi Sherry Yumiko Fokus Psota Magik Devil Mia Rahim Akira Parszywek[*] Bardzo mi Was brakuje... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”