szczoteczka do zębów, nić dentystyczna

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

szczoteczka do z?bów, ni? dentystyczna

Post autor: sopocianka »

Szczurki lubią miętę. Moje znalazły dzisiaj kałałek zużytej nici dentystycznej i zaczęły ją wspólnie z upodobaniem gryźć. Czy to im może zaszkodzić? Druga sprawa to szczoteczka do zębów, czy mogę im podawać go gryzienia starą szczoteczkę do zębów z odrobiną pasty (oczywiście nie świeżej, ale już spłukanej wodą)?
Wiem, że gryzonie nie potrzebują takich zabiegów, ale skoro lubią miętę...?
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

szczoteczka do zębów, nić dentystyczna

Post autor: jutka »

Eee... pastę? Nie lepiej dać im świeże liście mięty, jak już tak bardzo jej pożądają?

Edit: Dlaczego mi podkreśla "pożądają"? Wild, co to za porządki? :)
-------------
Nie rubcie tyle ortuw, to nie bedem musiala dodawac ciagle nowych do bazy! Juz zmienilam, psze pani ;) I co wogule znaczy 'Wild'?! Przeciesz nie tylko ja dodaje te orty. :P /mod [Wildmoon]
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

szczoteczka do zębów, nić dentystyczna

Post autor: falka »

No świeże albo suszone listki mięty będą ok :). A co do pasty - Iset mało mi nie wejdzie do buzi jak mam umyte ząbki, ukradła kiedyś paczkę mietowych gum i ponadgryzała wszystkie (teraz pilnuję), więc coś tam im musi smakować :).

Edit ;)

Bazylia świeża też została wciągnięta (z własnego ogródka) :alien: .
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

szczoteczka do zębów, nić dentystyczna

Post autor: Korlis »

Nie radziałbym ci dawać pasty :? Może im troche zaszkodzić.

Pytanie jest sprzed dwóch miesięcy, więc problem już dawno został rozwiązany. Proszę nie odgrzebywać tak starych problemów / edit mod [jutka]
:P
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

szczoteczka do zębów, nić dentystyczna

Post autor: Fam »

PASTA DO ZĘBÓW ZAWIERA FLUOR, fluor jak wiadomo jest metalem ciężkim szkodliwym dla zdrowia, ma wpływ na mózg człowieka, jak i zwierząt, dokładniej mówiąc powoduje większą uległość, wiedział o tym już Adolf Hitler i fluorował wodę pitną w obozach koncentracyjnych, nadal fluoruje się wodę pitną w wielu krajach w ramach walki z epidemią pruchnicy zwłaszcza u dzieci, naukowcy są podzielenie, jedni mówią że fluor szkodzi, inni że małe dawki nie mają żadnego wpływu... przemyśl to zanim pozwolisz na gryzienie nici dentystycznej, czy szczoteczki do zębów
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

szczoteczka do zębów, nić dentystyczna

Post autor: Angua »

[quote="Fam"] fluor jak wiadomo jest metalem ciężkim szkodliwym dla zdrowia, ma wpływ na mózg człowieka, jak i zwierząt, dokładniej mówiąc powoduje większą uległość[/quote]
???
U nas, o ile wiem, wody sie nie fluoryzuje... To stąd sie bierze rogata polska dusza? :D

nadal fluoruje się wodę pitną w wielu krajach w ramach walki z epidemią pruchnicy zwłaszcza u dzieci, naukowcy są podzielenie, jedni mówią że fluor szkodzi, inni że małe dawki nie mają żadnego wpływu... przemyśl to zanim pozwolisz na gryzienie nici dentystycznej, czy szczoteczki do zębów[/quote]
Z tego, co wiem, sa dane, które mogą wskazywac na rakotwórczosc fluoru - dotyczy to wlasnie krajów, gdzie wode sie fluoruje i rzeczywiscie jest ryzyko wchlaniania przez ludzi dużych dawek. A wracajac do tematu, po co szczury mają wciągac pastę do zebów? Lepiej rzeczywiscie spróbowac im dac swieża albo suszoną miętę... chociaz moja szczurzyca np. herbatki z mięty nie chciala pić (dawalam kiedyś w ramach eksperymentu). Powinowactwo do pasty do zebów owszem, wykazuje, ale chodzi jej chyba raczej o tubkę, niż zawartosc.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”