Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: monisiaxp »

Nie rozumiem czegoś takiego. :-[
Ktoś kto kocha zwierzęta zakłada np. lecznicę, schronisko, lub zajmuje się znajdowaniem domku nowym zwierzakom.
Lub prowadzi ten zoologiczny jakoś przyzwoicie jeśli już ma go prowadzić!
Wiem jak jest -.-
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: emi2410 »

Cóż, będę próbowała coś z tym robić.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: mania85 »

Hej wszystkim,
dopiero teraz zauważyłam że ktoś o mnie tu pisze :P Owszem dzisiaj przygarnęłam miłego pana, ale nie zmienia to faktu że gdyby była taka potrzeba oraz znalazłby się transport to jeszcze jednego upchnę do klatki :)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: DorotaO »

A zna ktoś w Krakowie dobry sklep zoologiczny?
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zyberka »

DorotaO nie ma czegoś takiego jak dobry sklep zoologiczny jeśli mówimy o sprzedaży zwierząt. widzę, że wszystko musisz mieć na 'już' :( powtórzę, że transport to nie kłopot, uwierz mi.
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: DorotaO »

Chodzi mi o obsługę w sklepie np. żeby mogli polecić dobrą karmę i tym podobne , sklep w którym się znają na tym , bo wiesz ja tez pracuję w handlu , ale w sklepie spożywczym , a gdybym miała pracować w takim sklepie zoologicznym to na pewno chciała bym się dowiedzieć wszystkiego żeby móc doradzić klientom w doborze różnych rzeczy .
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: last.drop.of.blood »

Wszystkiego dowiesz się na forum. Ja bym nie liczyła na ludzi z zoologicznego. ::)
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: zyberka »

Dorota, no to niestety jesteś wyjątkiem ;) bo ludzie w zoologach przeważnie o zwierzętach nie mają tak naprawdę zielonego pojęcia... nie mają też sumienia patrząc po panujących gdzieniegdzie warunkach.

Porad szukaj u ludzi, którzy zajmują się szczurami od lat, im można ufać, pracownikom sklepu nie ;) Potraktuj to forum jak encyklopedię wiedzy
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Kluska123 »

Ludzie pracujący w sklepach zoologicznych często nie potrafią nawet rozróżnić płci u zwierząt. Nie mówiąc o tym, że nie widzą, że zwierzakowi brakuje wody, karmy. Czasem się zastanawiam po co oni tam są, we Wrocławiu w Arkadach tacy są. Zwracanie im uwagi i tak nic nie daje. Najczęściej są na zapleczu i sobie gawędzą... :-\
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: alken »

a jesli już o kupowaniu karmy w zoologach to fakt jest taki, że zazwyczaj jest tam droższa albo jest mały wybór, myślę, że większość forumowiczów kupuje raczej w internecie. ja sama wybieram małe, niesieciowe zoologiczne w których nie ma zwierząt i w których sprzdawca nastawiony jest na klienta, sprowadzi jakąś karmę czy ściółkę specjalnie dla nas itp.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: dusiaczek »

z kilkudziesięciu zoologów w jakich byłam, jest tylko 1 (w żorach), w którym babka potrafi doradzić. fakt ze specjalizuje się w psach i kotach, ale i jesli chodzi o gryzonie to powie jaka karma lepsza, jeśli jej się uda to potrafi zamówić VL, poleca dobre żwirki, sprowadza witaminy. Nigdy jeszcze w sklepie zoologicznym nie polecano mi ziół czy witamin dla gryzoni, wręcz przeciwnie, słyszałam że najtańsze karmy najlepsze bo szczur to szczur i zje każdy śmieć.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: KITEgirl »

DorotaO pisze:A zna ktoś w Krakowie dobry sklep zoologiczny?
ja bywałam na zakopiance i w galerii krakowskiej. nie do porównania asortyment z internetowymi sklepami. z lepszych firm mały wybór(moim zdaniem). w dodatku można zobaczyć niezbyt ciekawe sytuacje w klatkach a potem się człowiek zadręcza..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: alken »

problem jest też taki, że w zoologach zazwyczaj jest karma albo dość droga (ale dobra, jesli kogoś stać) albo tania i kiepska, nic pośredniego. więc nawet jesli pójdziesz po poradę i sprzedawca poleci Ci karmę za kilkadziesiąt zł za kg a Ty powiesz, że to za drogo, to nie będzie miał nic lepszego do zaoferowania.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: pyfyryfy »

Kluska123 pisze:Ludzie pracujący w sklepach zoologicznych często nie potrafią nawet rozróżnić płci u zwierząt. Nie mówiąc o tym, że nie widzą, że zwierzakowi brakuje wody, karmy. Czasem się zastanawiam po co oni tam są, we Wrocławiu w Arkadach tacy są. Zwracanie im uwagi i tak nic nie daje. Najczęściej są na zapleczu i sobie gawędzą... :-\
Zgadzam się co do Arkad w 100%!
Wczoraj wracając z chłopakiem z Bielan wstąpiliśmy do zoologa w Arkadach. Dużo małych szczurasów w akwarium, w sklepie niesamowity skwar, gorąc i duchota a te biedne maleństwa bez wody. Chłopak wściekł się i od razu zainterweniował i zgłosił do sprzedawców, że maluchy nie mają wody. Tłumaczenie było takie, że pewnie odczepiły uchwyt i poidło wypadło. Wyszliśmy. Wróciliśmy dosłownie za 10 minut żeby skontrolować sytuację. Facet w chwili kiedy zmierzaliśmy w stronę szczurków podniósł leniwy tyłek i łaskawie zamontował im poidło i wstawił domek. Brak słów.

Co do tego biednego dumbo, w jakim wieku może być? Zastanawiamy się nad 3 kumplem dla naszych dwóch stworów.
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Malachit »

Ja zgadzam się z alken pod tym względem, że niesieciowe, małe sklepiki są dużo lepsze - miałam taki jeden niedaleko miejsca, gdzie wcześniej mieszkałam, sprzedawała tam właścicielka, ze zwierząt miała tylko chomiki, które sama rozmnażała (nie popieram tego, no ale) i miała nawet niezłe karmy, a przede wszystkim o 1/3 tańsze niż w sieciówkach - no i wystarczyło ją poprosić, czy mogłaby coś sprowadzić (nawet jakiś jeden konkretny kołowrotek, jak moja współlokatorka chciała) i jeśli mogła to dostać z hurtowni, to było :) (jeden rodzaj szczurzego jedzenia sprowadzała tylko dla mnie, bo nikt więcej tego nie kupował :P)
Teraz mieszkam gdzie indziej i jak na razie żadnego "w miarę" zoologa nie znalazłam.
A co do Arkad - pracował tam mój znajomy i przez tą pracę zaczął uważać, że kula dla szczura to super pomysł i w ogóle rozmnażanie szczurów jest ok... nie dało się mu przemówić.
Aczkolwiek zdziwił mnie Kakadu w Marino, mają tam masę kolb z VL, w ogóle żarcie w 2,5kg opakowaniach, którego nie widziałam w innych sklepach, i nawet klatki ferplasta, a zwierzaki nie tłoczą się (chyba, że tylko jak ja tam byłam to było ich niewiele, ale obstawiam, że to raczej dlatego, że to taki koniec świata i mały popyt)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”