Szczurek a wyjazd zagranice

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

szczur za granice

Post autor: foka_z_zakonu »

ja mam małe pytanko - dużo pisaliści o procedurach dotyczących przewozu szczurów do Angli, mnie natomiast interesuje jako kraj docelowy, Holandia i Niemcy - czy musze miec jakies zaswiadczenie dotyczące stanu zdrowia Szczura?
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Tego chyba nikt nie wie.
Skontaktuj się ze stosownym ministerstwem lub z ambasadą. Ambasada powinna udzielić Ci stosownych informacji lub podać, kto ich udzieli.
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: soho »

ja mieszkam w Holandii i od ponad 2lat przewoze moje szczury przez rozne granice polko niemieckie ( holenderskie :lol2: ) i w zyciu nie mialam problemu :thumbleft:
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

szczur za granice

Post autor: Fea »

Hej, a wiadomo coś o Irlandii? Będę poza domem ponad dwa miesiące i boję się zostawić szczury pod opieką matki - jasne, bedzie je karmić, ale nie umie nawet posprzątać w klatce, że już o spacerach i wybiegach nie wspomnę.
Planowałam przelot samolotem, ale jeśli trzeba będzie, pojadę czymkolwiek.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Fea, na fancy-rats coś pisali o transporcie UK-Irlandia (w dziale Rat Transport, czyli coś w stylu naszego SSA - aby przeglądać ten dział musisz się zalogować).
Do UK wydaje mi się, że jedynym mozliwym rozwiązaniem jest ta firma, która znalazła bodajże Sari. Ale na to trzeba przeznaczyć przynajmniej 200 funtów w jedną stronę - ponad 1000 zł.
No, chyba, że masz szansę na prywatne autko
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

Sari, te 5 ogonów ktore mial wiezc czlowiek ktory umiescil ogloszenie to mialy byc moje zwierzaki. Chlopaki mieli jechac z nim, poza tym jechal jeszcze pies, kot i pajak. Ale ze mi plany sie pozmienialy zwierzaki pojechaly innym transportem z moim bratem. Jedynem minusem tej firmy jest to, ze trzeba zwierzaka dostarczyc do miejsca z ktorego wyjezdza bus, a potem odebrac z Londynu, a ja mam tam dosc daleko. Ale zapowiadalo sie na solidna usluge.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
czmtsz
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 28, 2006 8:43 pm

szczur za granice

Post autor: czmtsz »

Dzwoniłam do weterynarza powiatowego w Szczecinku-jestem u rodziców- i pytałam o zaświadczenie lekarskie pozwalające na przewoz szczurów do UK.
Jako, że jestem prekursorem w wyworzeniu szczurków w moim rodzinnym mieście pan weterynarz powiedzial, że dowie się jakie badania mają być wykonane (bo nie wie) i w poniedziałek mam się zgłosić z maluchami.

Teraz moje pytanie-jak wyglądają te badania? :ops:
Czy są jakieś szczepienia? :ops:
Ile to kosztuje od jednego szczurka? :ops:

Proszę o odpowiedź kogoś kto to już przeszedł. Chciałabym się przygotować finansowo i psychicznie :) Wielkie dzięki.
Dana
czmtsz
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 28, 2006 8:43 pm

szczur za granice

Post autor: czmtsz »

Ja wciaz w tym temacie. Czy moglby mi ktos pomoc i poszukac na necie o aktualnych zasadach przewozenia gryzoni (szczurkow) z Anglii do Polski i odwrotnie. Podobno nie potrzeba juz zaswiadczen i podobno tez bez problemow mozna je przewozic promami. Nie moge tego odszukac a potrzebne mi to pilnie. To powinno byc gdzies na stronie defry. Niby w Anglii ale ten jezyk za slaby jeszcze zeby sie w tym wszystkim polapac. Potrzebny mi link do strony gdzie o tym jest napisane-zeby wydrukowac.
Z gory dziekuje.
Dana
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczur za granice

Post autor: ESTI »

KLIK
To co prawda z kwietnia, ale chyba aktualne.
Obrazek
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

Jeśli chodzi o promy radzę skontaktować się z daną firmą i wybrać taką ,która nie będzie robiła problemów. Wiadomości które wcześniej Ci przekazałam dotyczą promów do Holandii a nie Francji (a jak wiadomo Holandia zawsze była mniej restrykcyjna).
Jeszcze w maja żaden prom z Calais do Dover nie chciał zabrać gryzonia...
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
Fiolka
Posty: 106
Rejestracja: sob gru 02, 2006 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola

szczur za granice

Post autor: Fiolka »

Nie wiem, czy to Wam pomoże, bo dotyczy Irlandii, a nie Anglii. We wrześniu przejechałam samochodem, a potem promem drogę z Polski do Irlandii i z powrotem. Nikt samochodu nie sprawdzał po drodze(przejechaliśmy przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję), przy wejściu na prom poprosili nas tylko o otworzenie tylnych drzwi(a jechaliśmy Renault Traffic, czyli dużym samochodem). Nikt nie sprawdzał, co wnosiliśmu na pokład do kabiny. Po przybyciu do Irlandii kilka pytań, sprawdzenie paszportów. W drodze powrotnej to samo. Co prawda nie przewoziłam zwierząt, ale klatkę można zakryc plecakiem(oni nie mają czasu przegrzebywać każdego samochodu), a malucha trzymać przy sobie na ten czas. Jedyny minus- rejs trwa 18h. My płynęliśmy z portu Roscoff do Roslare i Roslare do Cherbourg. Prom to Irish Ferries.
Dosyć piekła kobiet.
Mój brzuch- moja decyzja.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

[quote="Fiolka"]Nikt nie sprawdzał, co wnosiliśmu na pokład do kabiny. Po przybyciu do Irlandii kilka pytań, sprawdzenie paszportów. W drodze powrotnej to samo. Co prawda nie przewoziłam zwierząt, ale klatkę można zakryc plecakiem(oni nie mają czasu przegrzebywać każdego samochodu), a malucha trzymać przy sobie na ten czas. [/quote]

Zdecydowanie takie coś odradzam. Tym razem nie sprawdzali ale innym być może przyjdzie im do głowy roskrecic auto. Ja jezdze autobusem do i z UK i tez nigdy nie sprawdzali co kto wiezie, przy wyjezdzie z UK nawet nie byly sprawdzane paszporty, wiec teoretycznie moglabym przewiezc szczura i autobusem. Jednak teraz gdy jechalam do domu Francuzi postanowili przekopac kazdemu bagaz glowny i podreczny. Jeden jedyny raz. Radze wiec gryzonie przewozic legalnie, tymbardziej ze nie potrzebuja zadnych testow i badan.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur za granice

Post autor: lilia »

A czy wiecie, jak to wygląda w przewożeniu samolotem? Zabierają szczura do jakiejs kabiny? niedługo jadę do Niemiec, i nie wiem, czy brać Agnieszkę ze sobą. Nie wiadomo, co tam się będzie przecież dziac. :sad3:
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Krówka. »

wiekszosc lini bierze na poklad tylko psy i koty niestety :roll:
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

szczur za granice

Post autor: doris_rat »

ale nie sądze aby im przeszkadzało to, że ktoś masz szczurka i klatkę z nim, tylko nie wiem czy szczurki wytrzymają to ciśnienie i chałas dla niech będzie to okropny stres. Na pokład się nie dostaniecie, bo ktos może mieć alergię, a więc odradzałabym... :(
_______________________________________
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”