dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Kaka »

Szczerze ?? Ja klatke myję gorącą wodą i mocno rozcięczonym domestosem. Wiem ze na pierwszy rzut oka z tym domestosem to brzmi jak zabójstwo, ale już Wam tłumaczę ;) Domestoś rozcięczam w wiadrze w minimalnych ilościach ok. 1:8 czyli 1 część domestosa na 8 części wody. Rozcieńczenie jest tak minimalne ze domestosu nie wyczuwam. Takim rozrworem przemywać szczotka całą klatkę ( szoruję) a pootem spłukuję czystą wodą szorując czystą szczotką. Na sam koniec zlewam gorącą wodą. Cos takiego robie ok. 1-2 miesiące. A zwykłą kuwetkę podczas wymienianai ściołki myję jedynie wodą gorącą, a jak są jakieś kupki poprzyklejane to szorujemy :-)
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: ESTI »

Kaka, domestos jest znany i stosowany przez wielu z nas. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: PALATINA »

Ja myje klatki raz w tygodniu - do wanny, spłukuję prysznicem, potem spryskuję rozcieńczonym domestosem - Pozostawiam na kilka minut lub dłużej (zależnie czym sie zajmę w miedzyczasie), a potem znów porządne płukanko prysznicem i koniec - Nie wycieram, samo schnie. 8)

Żwirek w kuwetach zmieniam rzadziej raz na 3-4 tygodnie, bo jest drogi jak dla mnie - I tu sie zaczyna zabawa - Początkowo wybieram kupki ze żwirku. Żwirek przesypuję gdzies na czas umycia kuwety - potem stary żwirek (bez kupek) wraca do klatki. Przy nastepnym myciu - wybieram żwirek, a zostawiam kupki.
Wiem - mozolna i śmierdząca robota, ale podczas wybierania kupek/żwirku klatka sie dezynfekuje domestosem lub schnie. Przyzwyczaiłam się do takiego sprzatania. Robię tak juz prawie 3 lata ;)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: ania234 »

nie uzywaj srodków czystosci chyba ze bardzo delikatnych bo mozesz podraznic błony szczurka
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
ABS
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2006 10:44 am

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: ABS »

hmm a zwyklym domestosem do wc nie mozna wyszorowac klatki a pozniej splukac woda goraca?ja praktycznie tylko wybieram kupki i zgranulowany piasek z kuwety i tak moze byc jeden piasek np przez 2 mieisace.. bo Sedes spi na najwyzsej poleczce na szmatkach, ktore z kolei sa myte bardzo czesto a sama klatke myje srednio co 4 mieisace.. ehh widze, z wieksze pojecie mam o psach niz o szczurasach;) ale cos czuje, ze to sie zmieni:)
pozdrawiam razem z Absurdalnie Brudnym Sedesem:)
zebraa
Posty: 34
Rejestracja: wt gru 05, 2006 2:05 pm

dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: zebraa »

Dr Wojtyś do dezynfekcji klatki poleca Domestos, oczywiście pod warunkiem bardzo, bardzo dokładnego wypłukania. Ja od 3 lat używam do dezynfekcji właśnie tego środka i nigdy nie było problemów. Oczywiście do szczurów nie może dobiegać zapach z łazienki itp. Natomiast do zwykłego mycia uzywam mydła antybakteryjnego i wrzątku. Jeśli się wszystko bardzo dokładnie wypłucze i wytrze, zwłaszcza w rogach to jest ok.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...
Now it's party time! Samba Salsa Azucar!
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Frankfurterka »

a ja pomyslałam, że można by dezynfekować klatkę płynem do dezynfekcji np. łazienek, są takie tu w Niemczech (i pewnie w Polsce też) w sprzedaży, w sprayu, mogłabym takiego uzyć?
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Vella »

Frankfurterka - owszem, pod warunkiem, że potem bardzo, bardzo dokładnie wypłuczesz klatkę, tak by ani odrobinka tego środka nie pozostała w żadnej szczelinie.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: AnGi1993 »

Ja z tym kłopotów nie mam bo papudze muszę zmieniać klatkę w taki sposób że muszę ,,odkażać" oblewając klatkę wrzątkiem (Tak trzeba robić papudze więc tak robię tez szczurkowi :) )
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Savash »

Ja odkażam Octeniseptem albo Secuseptem. Skoro wybija wszystko w gabinecie zabiegowym to moje szczury też mogą czuć się bezpiecznie.Kuwetę i półeczki spryskuje tak na 15 min po czym spłukuje wszystko wrzątkiem. Pręciki klatki tylko spryskuje, a potem wycieram papierowym ręcznikiem.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

RE: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: jola-kk »

Kurcze...musze wymienić półki na plastikowe.Panelowych sie nie da pod kran wsadzić i wyszorować.Myję je codziennie wilgotną szmatką,ale zeby klatkę wyszorować musze zdemontować półki.Yyyy..kupa roboty.Skąd Wy bierzecie te plastikowe deski do krojenia?Szukaam w marketach,ale są tylko małe:-(,a ja potrzebuję takie przynajmniej 20cm x 40cm.
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 4:27 pm przez jola-kk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Savash »

A może będą w jakims sklepie typu Obi albo Liroy Merlin czy jak mu tam? Ja tam kiedyś kupowałam takie wielke przezroczyste plastikowe szyby (1,5m na 3m) by zabezpieczyć kojec, gdy miałam małe kociaki. Tymniemniej nadawały sie do krojenia na mniejsze części i wcale nie były zbyt grube ok 1 cm więc na półeczki by się nadawały.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Odp: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: Piter »

można czyścić klatki roztworem Biovalu (weterynaryjne dezynfekujące mydło w płynie, często stosowane jest do przemywania narzędzi chirurgicznych, które są uzywane przy zabiegach, więc nie powinien raczej uczulać, jedyną wadą może być specyficzny zapach, który nie każdy musi lubić), do dostania niestety u weta
paulaxd
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 31, 2007 8:48 pm

Odp: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: paulaxd »

a ja zmieniam co 3 dni  ;D albo co 2 i przemywam płynem do rąk ale niewiem czy to dobrze ale on nie jest silny tagrze wydaje mi sie ze dobrze  ;D
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: dezynfekcja klatki - jak i kiedy?

Post autor: pin3ska »

Ja kupilam sobie taki plyn do odkazania:

http://www.krakvet.pl/nobactel-preparat ... -7453.html

Używa sie tego w rozcieńczeniu, bo to koncentrat. Pachnie delikatnie miętą. Zastosowanie moze miec nawet w placowkach medycznych.

"Przeznaczony do dezynfekcji:

* Pomieszczeń w których przebywają zwierzęta
* Gołębników
* Klatek transportowych
* Klatek dla zwierząt tropikalnych
* Klatek dla gryzoni
* Poideł, kojców, pojemników na karmę itp.
* Urządzeń mających kontakt z ptactwem

Zalety stosowania:

* Jest nietoksyczny dla zwierząt i ludzi
* W 95% ulega biodegradacji
* Nie zawiera kwasów, fenoli, rozpuszczalników, utleniaczy, formaliny
* Jest produktem ekologicznym zgodnym z legislacją europejską
* Skutecznie działa w temperaturach od +4°C do +120°C
* Nie powoduje korozji.
* Jest w pełni aktywny w środowisku niejednorodnym
* Pozostawia przyjemny zapach świeżości

W stężeniu 1% już po 30 sekundach !!! skutecznie likwiduje:
Salmonella, Staphylococcus, Vibrio, E. coli, Pseudomonoas, Actinobacter, Aeromonas, Mycobacterium, Streptococcus, Pasteurella multocida, Haemophilus, Campylobacter, Listeria Klebsiella, Actinomyces, Erisypelothrix, Rhusiopathiae, Actinobacillus, Proteus, Mycoplasma, Corybebacterium, Bordetella Moraxella" (źródło: krakvet.pl)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”