[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Etche »

Megi,
Ja wlasnie skonczylem siatkowac moja maxi i wyglada naprawde bardzo ladnie:)
Wszystko rowno naciagniete, siatka ladnie sie komponuje z kolorem klatki, wq mnie jest ok
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/co ... 4uQJn2.jpg

Zmieniłam na link - za duże zdjęcie /Malachit
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: cane »

Olga na OLX wymiarów nie podali, ale marnie mi to rozmiarami wygląda... Raczej bym w tą z allegro celowała ;)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

Ta na olx to jest Plus czyli 80×50×70 ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

To ja bym brała Plusa, kiedyś też za 100 kupiłam :) z jednym tarasikiem.
Kurde może to mój Plus po Polsce wędruje do tej pory ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tofcia »

Zamierzam dokupic średnią klatkę na dwa szczury minimalne wymiary by dołożyć do tej co mam bo chce im zrobić basenik. :)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Szczurzasty
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 29, 2015 8:55 am

Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: Szczurzasty »

Planuje zakup klatki. Czy ta byłaby odpowiednia dla szczurzyc? http://allegro.pl/klatka-xxl-dla-szynsz ... 87319.html Czy nie za wysoka?Czy lepiej jest kupić klatke 118x48x80?
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: cane »

Z tego co słyszałam - ta konkretna klatka nie jest polecana ze względu na jakość wykonania [podobno jest chybotliwa]. Za to rozmiarowo jest fajna :).

Przekonałeś już rodziców co do szczurków ;)?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: smeg »

Dla szczurów ok, ale to klatka dla 9-szczurowego stada. Jeśli chcesz mieć 2-3 szczury, spokojnie wystarczy im 70x40x60 cm. Może być też taka, nada się na 4 szczury: http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 42370.html . Zmierz miejsce, w którym będziesz chciał postawić klatkę w pokoju, bo może Ci się nie zmieścić :P

Sama miałam tę 100x54x100 przez ok. pół roku, ale właśnie była dość chwiejna. Generalnie klatki tej firmy są tanie i dla szczurów nadają się bardzo dobrze, ale dla właściciela mogą być nieco uciążliwe - ścianki nie są do siebie idealnie dopasowane, trzeba się trochę namęczyć, żeby je złożyć. W mniejszych klatkach tego typu jest to mniej odczuwalne, ale tych największych nie polecam. Jeśli masz większy budżet, lepiej kupić nieco mniejszą klatkę, ale wyższej jakości, np. http://allegro.pl/klatka-frodo-78x48x80 ... 36502.html
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Szczurzasty
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 29, 2015 8:55 am

Re: Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: Szczurzasty »

cane pisze:Z tego co słyszałam - ta konkretna klatka nie jest polecana ze względu na jakość wykonania [podobno jest chybotliwa]. Za to rozmiarowo jest fajna :).

Przekonałeś już rodziców co do szczurków ;)?
Jeszcze nad tym pracuję. Poszukam innej klatki. Dzięki za odpowiedź.
Szczurzasty
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 29, 2015 8:55 am

Re: Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: Szczurzasty »

smeg pisze:Dla szczurów ok, ale to klatka dla 9-szczurowego stada. Jeśli chcesz mieć 2-3 szczury, spokojnie wystarczy im 70x40x60 cm. Może być też taka, nada się na 4 szczury: http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 42370.html . Zmierz miejsce, w którym będziesz chciał postawić klatkę w pokoju, bo może Ci się nie zmieścić :P

Sama miałam tę 100x54x100 przez ok. pół roku, ale właśnie była dość chwiejna. Generalnie klatki tej firmy są tanie i dla szczurów nadają się bardzo dobrze, ale dla właściciela mogą być nieco uciążliwe - ścianki nie są do siebie idealnie dopasowane, trzeba się trochę namęczyć, żeby je złożyć. W mniejszych klatkach tego typu jest to mniej odczuwalne, ale tych największych nie polecam. Jeśli masz większy budżet, lepiej kupić nieco mniejszą klatkę, ale wyższej jakości, np. http://allegro.pl/klatka-frodo-78x48x80 ... 36502.html
Z miejscem jest wszystko ok mam 2 miejsca gdzie by mogla stac. A znasz moze jakas klatke nie chybotliwa ale podobnych wymiarow? A te poleczki nie stabilizuja tego?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: smeg »

Dołączone półeczki nieco stabilizują chwiejność, ale pogarszają dopasowanie - są minimalnie za krótkie i ich ciasne przykręcenie powoduje zbliżenie do siebie przeciwległych ścianek klatki, a wtedy sufit przestaje dobrze pasować. U siebie musiałam owinąć niektóre miejsca drutem, bo powstały zbyt duże odstępy między sufitem a ściankami klatki i mniejsze szczury wyłaziły. W stabilizacji tej klatki najbardziej pomogły mi narożne tarasy Ferplast - niestety są dość drogie i najlepiej polować na używane sprzedawane na forach. http://img827.imageshack.us/img827/8662/img5469p.jpg - tak wyglądała moja, w miarę doprowadzona do ładu :P Ale ja miałam wtedy 8 czy 9 szczurów i na pewno nie kupiłabym jej, gdybym miała 3-4 ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Szczurzasty
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 29, 2015 8:55 am

Re: Czy taka klatka będzie odpowiednia?

Post autor: Szczurzasty »

smeg pisze:Dołączone półeczki nieco stabilizują chwiejność, ale pogarszają dopasowanie - są minimalnie za krótkie i ich ciasne przykręcenie powoduje zbliżenie do siebie przeciwległych ścianek klatki, a wtedy sufit przestaje dobrze pasować. U siebie musiałam owinąć niektóre miejsca drutem, bo powstały zbyt duże odstępy między sufitem a ściankami klatki i mniejsze szczury wyłaziły. W stabilizacji tej klatki najbardziej pomogły mi narożne tarasy Ferplast - niestety są dość drogie i najlepiej polować na używane sprzedawane na forach. http://img827.imageshack.us/img827/8662/img5469p.jpg - tak wyglądała moja, w miarę doprowadzona do ładu :P Ale ja miałam wtedy 8 czy 9 szczurów i na pewno nie kupiłabym jej, gdybym miała 3-4 ;)
One tam będą zyly przez wiekszosc swojego zycia dlatego chce taka duza chociaz chce miec 2-3 szczury. Dzieku bo jeszcze bym kupil poszukam czegos innego.
~vipera
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 21, 2015 12:00 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ~vipera »

Witam. Szczurków jeszcze nie mam, ale staram się jak najlepiej przygotować na ich przybycie. Sprawa priorytetowa-klatka. Długo szukałam idealnej i stwierdziłam ze smutkiem, że chyba takowej nie ma. Ocynk odrzuciłam z góry, z wiadomych powodów. W oko wpadło mi kilka klatek, ale każda ma swoje minusy:
Frodo-małe drzwiczki
Furet XL-przez niestandardowe wymiary zablokuje wejście do pokoju
Savic Zeno 2-odrzuciłam prawie od razu ze względu na stosunek wymiary-cena
Perfet-2,5cm odstępu między prętami...
I tu właśnie rodzi się moje pytanie.
Którą klatkę wybrać, co będzie najmniejszym problemem do uporania się?

I małe pytanko co do Perfecta.
Jeśli zamerzam mieć samców to konieczne będzie osiatkowanie?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Morgana551 »

Zobacz jeszcze na Ferplast Plus.

Tak, Perfect przy młodych samcach trzeba osiatkować.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”