[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Frubi »

A gdyby zabrac 2 pieterko i zamiast niego dac jakas szmatke?????
Bedzie miał zabawe ;)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: sopocianka »

Młody jest, ten szczurek? Jeśli tak to na razie rzeczywiście może mieć radochę. Lecz jak, urośnie, podtuczy się... to wtedy lepiej wyjmij pięterka.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
digital
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 7:13 am

[Klatka] - Wyposazenie nowej klatki

Post autor: digital »

No więc dzis przyszla do mnie klateczka z animalia.pl

wymiary: 58x30x50cm ( http://animalia.pl/produkt.php?id=1377&kat=115 )
(dla porównania stara klatka: 40x25x25cm)

nie zastanawiając sie zbytnio poprostu rozpakowalem, przelozylem poidelko i jedzenie, wysypalem trociny [jakies nowe - cytrynowe, które wogule nie pachną, ale to szczegół] no i przeprowadziłem lokatora, na początku poprostu chyba nie wiedzial gdzie jest, bo chodzil i oglądał, po jakiejś godzinie przebywania na mój widok próbował sie wydostać, ale jak zauwazyl, ze na 2'gim piętrze jest juz jego hamak to zrezygnowal i chetnie wylozyl sie na nim :)

no ale tak jakoś pusto, niby klatka z wyposażeniem, ale kołowrotek, domek i spiralka nie sa mi potrzebne bo to nie chomik :)

chocialbym zebyscie pomogli co tam wsadzic, mysle nad jakims domkiem tylko nie za bardzo wiem jak go wykonać.

Aha szczurek ma jakies 1,5roku, zwie sie "kubuś" ... wmiare spokojny, chociaz nocami szaleje i mnie denerwuje :)

Macie jakieś pomysły na urządzenie tego czegoś?
I czy nie będzie ta klatka mimo wszystko za mala?

Przedstawiam kilka fotek zarówno nowej jak i starej klatki w celu porównania i oceny

pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:46 pm przez digital, łącznie zmieniany 1 raz.
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Karolina »

Możesz po prostu wstawić domek, który miałaś w poprzedniej klatce i według mnie to wystarczy. Klatka jest bardzo fajnie zbudowana i niepotrzebna więcej „bajerów” :D
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
Aga
Posty: 158
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 3:27 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Aga »

Witam:)
Nowa klateczka podoba mi się, myślę ze jest w sam raz dla Kubusia.
A jeżeli chodzi o domek, to rzeczywiście ten który widać na zdjęciu jest dla niego zdecydowanie za mały. Domek oczywiście można kupić większy ( platikowy, drewniany), ale mozna tez samemu cos wymyślić, np. zrobić go z doniczki, chyba najlepiej takiej kamionkowej, bo jest cięższa od plastikowej, czyli bardziej stabilna.

P/S Twój Kubus jest ślicznym kapturkiem, daj mu ode mnie buziaka:*
W szczurkowym raju--> Figunia..........(07 lutego 2006r)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: ESTI »

Proponuję poczytać >>TUTAJ<<, jest dużo fajnych teamtów o urządzaniu klateczki. ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Ewqa »

Ja wolę szczurki bez domku w klatce, bo mają lepszą mozliwość obserwacji co sie dzieje wokół nich.
Dzisiaj kupiłam na ciuchach kurteczkę z polaru i po upraniu odetnę rękawy i podwieszę je jako kryte ciepłe hamaki. Reszta polaru świetna na posłanka.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: ESTI »

A ja jestem za domkami, gdyż szczurek (oczywiście już oswojony) powienien mieć wybór, czy chce obserwować otoczenie, czy mieć wszystko gdzieś i spać. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Kasiek »

Ja tez jestem za domkiem.....ostatnio zrobiłam właśnie w takiej klatce tunele z rekawów od bluzki.......ooo jaką radoche chłopaki miały...obecnie to ich ulubiony "mebel"
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: sechmet »

ja miałam taką samą klatke jako przejściową dla 2 malutkich samców. na dole był duży domek drewniany dla świnki i gałaź + rury,np. po pringelsach, do sufitu podwieszona sznurowa drabinka. wyżej była miska i poidło, sól i wapń, nad tym duży hamak a na najwyższej półce był drugi domek (mała doniczka). do ścian możesz przyczepić różne zabawki dla małych psów czy kotów, moje mają taki bawełniany sznur dla małych psów, i inne takie... ogólnie prosta sprawa :lol:
a domków to ja wsadzam do klatki zawsze tyle ile jest mieszkańców. nie kłócą się bo każdy ma swój :D
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Kasiek »

A ja właśnie planuje zakup klatki inter zoo(chyba) "Szynszyl 70" i na nią postawie wyżej omawianą :wink:
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Wackowa »

Moje szczuraski mają teraz tylko hamak, wcześniej miały też domek, ale już są na niego troszkę za duże ;) Myślę też nad zakupem trochę większej klatki, lecz ta narazie jest dobra ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: limba »

[quote="Kasiek"]A ja właśnie planuje zakup klatki inter zoo(chyba) "Szynszyl 70" i na nią postawie wyżej omawianą [/quote]
ja tak właśnie zrobiłam...do szynszylówki dołączyłam klatkę Masters...w.w. powiesiłam rurke zrobioną z wykładziny i hamaczek a dziewczynki same sobie uwiły gniazdko z ukradzionej ścierki :roll: ....w sumie mam dwa hamaczki, rurę pcv, rurę z wykładziny, domek na parterze i rekaw...
Kapcio ze względu na swój wiek a przede wszystkim stan zdrowia ma tylko domek....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Jak umeblowa?

Post autor: nie »

Jutro idę do zoologika po nowego ciura. Właściwie szczurkę. Jak umeblować klatkę o wymiarach:
Kuweta (szer x dł)

Kod: Zaznacz cały

27 cm x 43 cm
Wysokosc

Kod: Zaznacz cały

52 cm
:drap:

Czy lepiej, jeśli w klatce jest więcej wolnego miejsca, czy jeśli więcej drabinek i tym podobnych rzeczy? Wiem, że klatka mała, ale niestety były pewne komplikacje przy zakupie i jest taka :P [/code]

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pon Kwi 17, 2006 4:00 pm ]
Lacze post z tematem juz istniejacym./ mod. LuLu
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: ESTI »

Bardzo mala podstawa klatki...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”