[PASOZYTY] temat glowny

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nayeli
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 19, 2012 8:14 pm
Lokalizacja: lubelskie

Re: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Nayeli »

jest pies więc masz rację.
po prostu to taka klinika, że nie byłam pewna do tego co mówią po tym jak faszerowali kota mojej matki zbędnymi, jak się okazało, lekami. a w drugiej gdzie leczyłam mojego Ciura nic nie wspomnieli o odrobaczaniu.
dziękuję :)
Szukam transportu Lublin-Olsztyn
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: wiolapola39 »

Witajcie.
Moja córka (9lat) ma owsiki. Nie wiem gdzie się zaraziła. No ,są i już .Mamy dwa szczurki ,klatka stoi u córki w pokoju. Nie mają objawów owsicy,nie ma owsików w kale. Ale boję się ,że mogły się od córki zarazić,zwłaszcza Inka która ciągle córkę liże po rękach. Czy podać im coś zapobiegawczo czy czekać na objawy? U dorosłego na objawy można czekać 4/5 tygodni,a u szczurów? Leczymy się wszyscy domownicy,więc jak to z nimi? Byłam u weta po poradę,ale on jakoś mało wie o szczurkach i sam nie wie co zrobić. Jestem z Żor. Może zrobić badanie kału ,ale ile ono kosztuje? Poradźcie!!! Wioletta
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: IHime »

Koszt badania zależy od weta, ale raczej nie więcej niż 30zł. Profilaktycznie możesz podać 3 dawki iwermektyny. Podaje się kroplę lub dwie na kark co 10 dni, można kupić u weta, koszt jest symboliczny, płaciłam ok. 6zł za lek dla 8 ogonów. Owsiki to typowo ludzki pasożyt, ale iwermektyna działa na nicienie, więc powinna zabezpieczyć szczurki.
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Saaa »

Moj Irokez ma 7 miesiecy ale od od 3-4 miesiecy ma pomaranczowy nalot na naskorku (wtedy jeszcze z Albinem) podejrzewalam dorastanie i lupiez, ale chlopaki sie drapali. Bylismy u weta najpierw sciaganie przez tasme pod mikroskop nic nie znaleziono. Po czym zczesanie z siersci tego co tam bylo znow pod mikroskop dalej nic. Pani wet lapala sie ostatniej deski ratunku zeskrobala troszke naskorka no i po raz kolejny nic nie widziala. Dostalismy proszek Insectin do przesypania chlopakow i klatki co 4 dni. Nie przeszlo. Po jakims czasie odszedl Albin i przygarnelismy Wallego. Za jakis czas zauwazylam, ze Wally ma to samo. Znow kilkakrotne przesypanie chlopcow i klatki. Dalej mieli to samo. Drapia sie pomaranczowy naskorek i lupiez nie maja zadnych ranek ani babli na koncowkach uszu. Zrezygnowalam juz z przesypywania chlopcow tym bardziej, ze przygarnelam kolejnego malucha 4 tygodniowego i nie wiem czy mu to zaszkodzi:( myslicie ze to moze tylko ten lupiez a nie pasozyty?
?
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”