Herbatki ziołowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: alken »

z tego co kiedyś od lekarza (ludzkiego) słyszałam absolutnie nie wolno pić herbaty miętowej przy jakichś zatruciach z bólem brzucha bo powoduje większe skurcze i można nawet skrętu jelit dostać.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: BlackRat »

alken pisze:z tego co kiedyś od lekarza (ludzkiego) słyszałam absolutnie nie wolno pić herbaty miętowej przy jakichś zatruciach z bólem brzucha bo powoduje większe skurcze i można nawet skrętu jelit dostać.
Nie wiem, jak według lekarzy (nie chadzam do nich), ale ja osobiście nie pijam miętowej herbaty właśnie z tego względu, że boli mnie potem brzuch i mam skurcze, więc jednak coś w tym musi być ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: alken »

podobno też w USA kiedys była moda na "domowe aborcje" za pomoca picia duzych ilosci herbaty miętowej, własnie ze względu na skurcze (ze niby skurcze jelit miały sprowokowac macice do skuczy i wydalenia zarodka?) nie wiem czy działało ;) (jest o tym piosenka nirvany ;D )
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: iwciunia11 »

To ja jestem niedoinformowana, wybaczcie. Ale w mojej rodzinie zawsze na bol brzucha daje sie herbate mietowa i to dziala :). Jak jest za slaba to tabletka ibupromu, lub No-spy, 2 kubki herbaty mietowej i do lozeczka :). I to na prawde dzialalo.
Ale skoro tak mowicie to bede w ten sposob postepowac tylko wobec mnie, a nie szczurkow, bo moje domowe receptury jeszcze im poszkodza :)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
anusiak
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: anusiak »

Ja znalazłam w sklepie zoologicznym takie ziolowe kostki do gryzienia dla gryzoni, nazywa się to steppenlemmings minty.
w skład tego wchodza wlasnie glownie liscie miety. Pisze, że ''jest to doskonała przekąska nawet przy problemach z oddychaniem''.
Zastanawialam sie czy tego nie kupic, jeden z moich szczurow ma akurat teraz takie problemy, przy tym wydaje się to ciekawą ziołową przekaską.
No ale teraz nie wiem jak piszecie o tych złych własciwosciach miętowej herbaty.
Co o tym myslicie?
ObrazekObrazek
Viktorek ♥ Fabian
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”